Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Campingi na Mljet

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ufokking
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 561
Dołączył(a): 21.07.2008
Campingi na Mljet

Nieprzeczytany postnapisał(a) ufokking » 10.06.2010 20:14

Witam

Bardzo proszę mnie nie linczować :wink: szukałem, klikałem, czytałem, i nie znalazłem :?

wiec ktokolwiek widział ktokolwiek wie szukam campingów na wyspie Mljet a zwłaszcza w Saplunara

Jak ktoś by na tych capach lub widział (zakładam ze są 8) ) bardzo proszę o info:

- jak daleko od morza
- jak sanitariaty
- jakie ceny
- itd

bardzo proszę o pomoc :lol:
malagosa
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 09.08.2005
o Mlijet

Nieprzeczytany postnapisał(a) malagosa » 12.06.2010 14:12

Potraktowaliśmy Mlijet jako wycieczkę na jeden dzień. Ludzie płyneli tam z rowerami. Były też nasze fiaciki maluszki do wynajęcia bez dachu pomalowane w panterkę - safari. Płynąć tam z samochodem to chyba jakieś straszne koszty, nie pamiętam.
Podobno wyspa nie ma swojego źródła wody pitnej i jest drogo. W porcie koło Parku Narodowego luksuwowo i jachtowo. Na drugim końcu w Saplunara nie byłam.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 12.06.2010 14:58

ufokking napisał(a):Witam Bardzo proszę mnie nie linczować :wink: szukałem, klikałem, czytałem, i nie znalazłem :?


Mnie moja pomocnica znalazła

TO

i

TO

Chyba są tam tylko te dwa kempingi bo wyspa to Park Narodowy
ufokking
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 561
Dołączył(a): 21.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ufokking » 12.06.2010 22:02

Janusz Bajcer napisał(a):Mnie moja pomocnica znalazła

TO

i

TO

Chyba są tam tylko te dwa kempingi bo wyspa to Park Narodowy


Janusz jak zwykle jesteś niezastąpiony, dzięki o to chodziło uwierz mi szukałem nie tylko na forum ale tez u tej Pani :wink: Po prostu pierdoła jestem :oops:

Jak ktoś był na tych campingach bardzo proszę o opis dzięki :)
wojtekant
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 158
Dołączył(a): 18.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtekant » 12.06.2010 22:32

Ufokking, koniecznie na wyspie?
Nie wiem jakie i jak długie zamiary nosisz co do Mljeta, ale może lepszym rozwiązaniem byłby kamping nieopodal przystani promowej (po drugiej stronie zatoczki). Kamp duży, plaża też fajna i piaszczysta, zaopatrzenie ok, no i woda niereglamentowana, a do promu choćby i na piechotę można się przejść i udać na wycieczkę w wymarzonym kierunku.
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 20.06.2010 11:07

Hej.
Dawno temu, to hcyba był rok 2002 o ile się nie myle byłam na Mljecie z plecakiem i namiotem. Problem polegał na tym, że tam ciężko z komunikacją dla takich podróżników :) . Byliśmy właśnie na tym kempingu Marina o ile się nie myle ( najbliżej położony PN) kemping taki przydomowy nawet ok ale fatalna plaża co nas odstraszyło, no i do głownej drogi spory kawałek na nóżkach :)
Ten drugi kemping z linku Janusza to kemping połozony w samej miejscowości Bainjo Pole ijak zakładam do tej pięknej plaży trzeba się przespacerować a.... płasko to tam nie jest :)
Ale jak mówie pamiętam to jak przez mgłe, mogę gdzie się pomylić.

Nie mogę odnaleźć moich postów na ten temat :( a napewno coś pisłam
ufokking
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 561
Dołączył(a): 21.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ufokking » 20.06.2010 14:38

Oczywiście nie musi być koniecznie na wyspie ale z reguły w trudno dostępnych miejscach jest cicho spokojnienie a tego właśnie szukam. Nie musi być sklepu tak jak zawsze totalne odludzie.
Ally ty to chyba w każdej dziurze byłaś a nic się nie chwalisz. :wink:

Nie chce być na kampie obok portu bo tam nie będzie spokojnie. Bardziej mi podchodzi Kamp Sutmiholjska lub ewentualnie
Auto-kamp Babino Polje jak by ktoś miał jakieś dane zdjęcia z tych kampow to by było rewelacyjnie.

Dzięki już za pomoc ale proszę o jeszcze :P
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.06.2010 16:13

ufokking napisał(a):
Auto-kamp Babino Polje jak by ktoś miał jakieś dane zdjęcia z tych kampow to by było rewelacyjnie.

Dzięki już za pomoc ale proszę o jeszcze :P


Trochę zdjęć masz na stronie

camp 1

camp 2
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 20.06.2010 17:17

W każdej nie byłam ale kilka miejsc w HR zwiedziłam. Mljet planowałam właśnie dlatego, że cenie spokój i ciszę ale niestety bez auta bardzo cieżko byłoby spędzić wakacje na tej wyspie. Przynajmniej na tamten czas. Autobus jeździł tylko wtedy jak przybijał prom :) i niestety np. nie można było nim dotrzeć w rejon Saplunary. Dlatego po dwóch dniach odpóściliśmy i na rzecz pobytu na kempingu Rudine a tam skolei zwiedziliśmy Elafitii (niesamowite miejsca, świetna wyprawa), spędziliśmy nieco czasu w Dubrovniku, i takie tam. Może kiedyś wróce na Mljet :) bo to jest ta część HR której szybko nie dotknie turystyczny zgiełk, który niestety zabrał już część "mojej HR" z 1997 roku :cry: Nic nie trwa wiecznie, niestety. Myślę jednak, że takie wyspy jak Mljet, Lastovo, Vis jeszcze długo zachowają swój klimat.

Pozdrawiam serdecznie :D
AniaJ.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 784
Dołączył(a): 24.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaJ. » 20.06.2010 22:32

ufokking, ja w kwestii campu na Mljecie nie pomogę, bo nie byłam, ale bardzo chętnie poczytam, co napiszą inni, no i Ty po powrocie 8) bo Mljet jest moim wielkim marzeniem...Narazie nieosiągalny.

Byliśmy tam na jednodniowej wycieczce z Trstenika w 2007 roku, kiedy byliśmy na wakacjach w Dubie. I zakochałam się na zabój - takich cykad i takie zieleni jak tam nie słyszała, nie widziałam nigdzie...
Byliśmy tylko w parku, bez samochodu, więc niewiele zobaczyliśmy - jak to w czasie wycieczki czasu za mało dla "dziurozwiedzaczy", pozostał niedosyt.
Jest przynajmniej o czym pomarzyć...
Daniel DJR
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 69
Dołączył(a): 18.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Daniel DJR » 21.06.2010 07:55

Witam
A jakie są przykładowe koszty przeprawy promowej??
Na wyspę??
kurush
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 103
Dołączył(a): 08.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kurush » 21.06.2010 13:15

Daniel DJR napisał(a):Witam
A jakie są przykładowe koszty przeprawy promowej??
Na wyspę??

No właśnie...? Podpisuję się pod tym pytaniem!

Myśmy się w zeszłym roku tam wybierali i w efekcie nic z tego nie wyszło - jak utknęliśmy na Dubie, tak już pozostało. Ale dobrze, że ruszyłeś temat, ufokking, no i te ceny też mają znaczenie, bo są miejsca do których właśnie bez auta nie ma sensu, ale z kolei cena za prom dla samochodu bywa zaporowa... Może to rzeczywiście taka polityka, i dzięki temu są to jeszcze oazy spokoju - choć niekoniecznie przeznaczone dla nas, niskobudżetowców... :(
parrot
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 219
Dołączył(a): 16.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) parrot » 21.06.2010 14:15

Daniel DJR napisał(a):Witam
A jakie są przykładowe koszty przeprawy promowej??
Na wyspę??


Z Prapratno na Peljesacu do Sobry na Mljet`cie - tutaj są dokładne koszty :)

http://www.jadrolinija.hr/pdfs/du.cijene.01.06.pdf


Dla tych, co im się nie chce analizować:

auto osobowe ~ 78PLN
osoba dorosła ~ 17PLN
dziecko 3-12lat ~ 8,50PLN

ceny, oczywiście, w jedną stronę.

a tutaj aktualny rozkład:

http://www.jadrolinija.hr/pdfs/8311.2010.ljeto.hr.pdf


Baaardzo polecam wycieczkę na Mljet. Koniecznie z samochodem. Chociaż cena zwiedzania parku narodowego była, jak dla mnie, zaporowa...
ufokking
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 561
Dołączył(a): 21.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ufokking » 21.06.2010 15:01

parrot napisał(a):
Daniel DJR napisał(a):Witam
A jakie są przykładowe koszty przeprawy promowej??
Na wyspę??


Z Prapratno na Peljesacu do Sobry na Mljet`cie - tutaj są dokładne koszty :)

http://www.jadrolinija.hr/pdfs/du.cijene.01.06.pdf


Dla tych, co im się nie chce analizować:

auto osobowe ~ 78PLN
osoba dorosła ~ 17PLN
dziecko 3-12lat ~ 8,50PLN

ceny, oczywiście, w jedną stronę.

a tutaj aktualny rozkład:

http://www.jadrolinija.hr/pdfs/8311.2010.ljeto.hr.pdf


Baaardzo polecam wycieczkę na Mljet. Koniecznie z samochodem. Chociaż cena zwiedzania parku narodowego była, jak dla mnie, zaporowa...


Super parrot właśnie miałem analizować ceny promu a tu masz wszystko na tacy dziękować :wink:
kurush
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 103
Dołączył(a): 08.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kurush » 21.06.2010 15:06

Chociaż cena zwiedzania parku narodowego była, jak dla mnie, zaporowa...

...a ile sobie śpiewali?
Następna strona

Powrót do Kempingi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Campingi na Mljet
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone