Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Campingi na Mljet

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ufokking
Cromaniak
Campingi na Mljet

Nieprzeczytany postnapisał(a) ufokking » 10.06.2010 20:14

Witam

Bardzo proszę mnie nie linczować :wink: szukałem, klikałem, czytałem, i nie znalazłem :?

wiec ktokolwiek widział ktokolwiek wie szukam campingów na wyspie Mljet a zwłaszcza w Saplunara

Jak ktoś by na tych capach lub widział (zakładam ze są 8) ) bardzo proszę o info:

- jak daleko od morza
- jak sanitariaty
- jakie ceny
- itd

bardzo proszę o pomoc :lol:
malagosa
Odkrywca
o Mlijet

Nieprzeczytany postnapisał(a) malagosa » 12.06.2010 14:12

Potraktowaliśmy Mlijet jako wycieczkę na jeden dzień. Ludzie płyneli tam z rowerami. Były też nasze fiaciki maluszki do wynajęcia bez dachu pomalowane w panterkę - safari. Płynąć tam z samochodem to chyba jakieś straszne koszty, nie pamiętam.
Podobno wyspa nie ma swojego źródła wody pitnej i jest drogo. W porcie koło Parku Narodowego luksuwowo i jachtowo. Na drugim końcu w Saplunara nie byłam.
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 12.06.2010 14:58

ufokking napisał(a):Witam Bardzo proszę mnie nie linczować :wink: szukałem, klikałem, czytałem, i nie znalazłem :?

Mnie moja pomocnica znalazła

TO

i

TO

Chyba są tam tylko te dwa kempingi bo wyspa to Park Narodowy
ufokking
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) ufokking » 12.06.2010 22:02

Janusz Bajcer napisał(a):Mnie moja pomocnica znalazła

TO

i

TO

Chyba są tam tylko te dwa kempingi bo wyspa to Park Narodowy

Janusz jak zwykle jesteś niezastąpiony, dzięki o to chodziło uwierz mi szukałem nie tylko na forum ale tez u tej Pani :wink: Po prostu pierdoła jestem :oops:

Jak ktoś był na tych campingach bardzo proszę o opis dzięki :)
wojtekant
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtekant » 12.06.2010 22:32

Ufokking, koniecznie na wyspie?
Nie wiem jakie i jak długie zamiary nosisz co do Mljeta, ale może lepszym rozwiązaniem byłby kamping nieopodal przystani promowej (po drugiej stronie zatoczki). Kamp duży, plaża też fajna i piaszczysta, zaopatrzenie ok, no i woda niereglamentowana, a do promu choćby i na piechotę można się przejść i udać na wycieczkę w wymarzonym kierunku.
ally
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 20.06.2010 11:07

Hej.
Dawno temu, to hcyba był rok 2002 o ile się nie myle byłam na Mljecie z plecakiem i namiotem. Problem polegał na tym, że tam ciężko z komunikacją dla takich podróżników :) . Byliśmy właśnie na tym kempingu Marina o ile się nie myle ( najbliżej położony PN) kemping taki przydomowy nawet ok ale fatalna plaża co nas odstraszyło, no i do głownej drogi spory kawałek na nóżkach :)
Ten drugi kemping z linku Janusza to kemping połozony w samej miejscowości Bainjo Pole ijak zakładam do tej pięknej plaży trzeba się przespacerować a.... płasko to tam nie jest :)
Ale jak mówie pamiętam to jak przez mgłe, mogę gdzie się pomylić.

Nie mogę odnaleźć moich postów na ten temat :( a napewno coś pisłam
ufokking
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) ufokking » 20.06.2010 14:38

Oczywiście nie musi być koniecznie na wyspie ale z reguły w trudno dostępnych miejscach jest cicho spokojnienie a tego właśnie szukam. Nie musi być sklepu tak jak zawsze totalne odludzie.
Ally ty to chyba w każdej dziurze byłaś a nic się nie chwalisz. :wink:

Nie chce być na kampie obok portu bo tam nie będzie spokojnie. Bardziej mi podchodzi Kamp Sutmiholjska lub ewentualnie
Auto-kamp Babino Polje jak by ktoś miał jakieś dane zdjęcia z tych kampow to by było rewelacyjnie.

Dzięki już za pomoc ale proszę o jeszcze :P
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.06.2010 16:13

ufokking napisał(a):
Auto-kamp Babino Polje jak by ktoś miał jakieś dane zdjęcia z tych kampow to by było rewelacyjnie.

Dzięki już za pomoc ale proszę o jeszcze :P

Trochę zdjęć masz na stronie

camp 1

camp 2
ally
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 20.06.2010 17:17

W każdej nie byłam ale kilka miejsc w HR zwiedziłam. Mljet planowałam właśnie dlatego, że cenie spokój i ciszę ale niestety bez auta bardzo cieżko byłoby spędzić wakacje na tej wyspie. Przynajmniej na tamten czas. Autobus jeździł tylko wtedy jak przybijał prom :) i niestety np. nie można było nim dotrzeć w rejon Saplunary. Dlatego po dwóch dniach odpóściliśmy i na rzecz pobytu na kempingu Rudine a tam skolei zwiedziliśmy Elafitii (niesamowite miejsca, świetna wyprawa), spędziliśmy nieco czasu w Dubrovniku, i takie tam. Może kiedyś wróce na Mljet :) bo to jest ta część HR której szybko nie dotknie turystyczny zgiełk, który niestety zabrał już część "mojej HR" z 1997 roku :cry: Nic nie trwa wiecznie, niestety. Myślę jednak, że takie wyspy jak Mljet, Lastovo, Vis jeszcze długo zachowają swój klimat.

Pozdrawiam serdecznie :D
AniaJ.
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaJ. » 20.06.2010 22:32

ufokking, ja w kwestii campu na Mljecie nie pomogę, bo nie byłam, ale bardzo chętnie poczytam, co napiszą inni, no i Ty po powrocie 8) bo Mljet jest moim wielkim marzeniem...Narazie nieosiągalny.

Byliśmy tam na jednodniowej wycieczce z Trstenika w 2007 roku, kiedy byliśmy na wakacjach w Dubie. I zakochałam się na zabój - takich cykad i takie zieleni jak tam nie słyszała, nie widziałam nigdzie...
Byliśmy tylko w parku, bez samochodu, więc niewiele zobaczyliśmy - jak to w czasie wycieczki czasu za mało dla "dziurozwiedzaczy", pozostał niedosyt.
Jest przynajmniej o czym pomarzyć...
Daniel DJR
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Daniel DJR » 21.06.2010 07:55

Witam
A jakie są przykładowe koszty przeprawy promowej??
Na wyspę??
kurush
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) kurush » 21.06.2010 13:15

Daniel DJR napisał(a):Witam
Na wyspę??

No właśnie...? Podpisuję się pod tym pytaniem!

Myśmy się w zeszłym roku tam wybierali i w efekcie nic z tego nie wyszło - jak utknęliśmy na Dubie, tak już pozostało. Ale dobrze, że ruszyłeś temat, ufokking, no i te ceny też mają znaczenie, bo są miejsca do których właśnie bez auta nie ma sensu, ale z kolei cena za prom dla samochodu bywa zaporowa... Może to rzeczywiście taka polityka, i dzięki temu są to jeszcze oazy spokoju - choć niekoniecznie przeznaczone dla nas, niskobudżetowców... :(
parrot
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) parrot » 21.06.2010 14:15

Na wyspę??

Z Prapratno na Peljesacu do Sobry na Mljet`cie - tutaj są dokładne koszty :)

http://www.jadrolinija.hr/pdfs/du.cijene.01.06.pdf

Dla tych, co im się nie chce analizować:

auto osobowe ~ 78PLN
osoba dorosła ~ 17PLN
dziecko 3-12lat ~ 8,50PLN

ceny, oczywiście, w jedną stronę.

a tutaj aktualny rozkład:

http://www.jadrolinija.hr/pdfs/8311.2010.ljeto.hr.pdf

Baaardzo polecam wycieczkę na Mljet. Koniecznie z samochodem. Chociaż cena zwiedzania parku narodowego była, jak dla mnie, zaporowa...
ufokking
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) ufokking » 21.06.2010 15:01

parrot napisał(a):
Na wyspę??

Z Prapratno na Peljesacu do Sobry na Mljet`cie - tutaj są dokładne koszty :)

http://www.jadrolinija.hr/pdfs/du.cijene.01.06.pdf

Dla tych, co im się nie chce analizować:

auto osobowe ~ 78PLN
osoba dorosła ~ 17PLN
dziecko 3-12lat ~ 8,50PLN

ceny, oczywiście, w jedną stronę.

a tutaj aktualny rozkład:

http://www.jadrolinija.hr/pdfs/8311.2010.ljeto.hr.pdf

Baaardzo polecam wycieczkę na Mljet. Koniecznie z samochodem. Chociaż cena zwiedzania parku narodowego była, jak dla mnie, zaporowa...

Super parrot właśnie miałem analizować ceny promu a tu masz wszystko na tacy dziękować :wink:
kurush
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) kurush » 21.06.2010 15:06

Chociaż cena zwiedzania parku narodowego była, jak dla mnie, zaporowa...

...a ile sobie śpiewali?
Następna strona

Powrót do Kempingi

Campingi na Mljet
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019