Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Camp Klenovica- szukam opini

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kroman
Globtroter
Camp Klenovica- szukam opini

Nieprzeczytany postnapisał(a) kroman » 05.05.2014 23:03

Moi Mili.

Po kilku apartamentowo/hotelowych wakacjach w Chorwacji, w tym roku, żona namawia mnie na namiotowe.
Znalazła nawet już typ na ten rok. Camp Klenovica.
Proszę o wszelkie opinie na temat tego campu.
Wybieramy się tam z 2,5 letnim dziedzicem.Termin: druga połowa czerwca
Będę wdzięczny za wszelkie informacje

Pozdro
TJL
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) TJL » 05.05.2014 23:24

Byłem w Klenovicy, lecz nie na polu namiotowym. Spacerowałem obok pola. Na polu ok. 20 sierpnia było sporo obozowiczów. Raczej nie ma cienia, mało drzew. O warunkach sanitarnych nic nie wiem. Klenovica to mała miejscowość. Są 2-3 knajpy, jedna kawiarnia, piekarnia i b. mały KONZUM. Na plażach dużo ludzi. Widoki ładne (góry, wyspa KRK), lecz plaże widziałem już Chorwacji ładniejsze. Ogólnie miejscowość b. spokojna i ok.
Pozdrawiam,
Tomek
kroman
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) kroman » 05.05.2014 23:54

Dzięki Tomek.
Czekam na więcej :-))
kroman
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) kroman » 06.05.2014 00:02

Może doprecyzuję.
Wyjazd planowany jest na 6 dni(Boże Ciało + kilka dni). Wiem , wiem, krótko. Nie dam rady na dłużej.
W związku z powyższym celuję w północne rejony Chorwacji, kwestia szybkiego dojazdu.
Klenovica to typ. Jeśli potraficie doradzić coś innego atrakcyjnego dla rodziny z dzieciakiem , będę wdzięczny.
Wielkość miasteczka czy samego campu nie ma wielkiego znaczenia. Chodzi o "reset" i rodzinne plażowanie.

Pozdro
Michał
TJL
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) TJL » 06.05.2014 09:59

Dobrą miejscowością na pobyt z dziećmi i niezbyt daleko jest Rabać na wschodnim wybrzeżu Istrii.
Plaże ładniejsze niż w Klenovicy, widoki też fajne np. na wyspę CRES. Plaże z białymi kamykami lub żwirkiem - moim zdaniem jedne z ładniejszych z Chorwacji. Jest więcej knajpek i innych atrakcji (np. rejsy statkiem wycieczkowym) lecz jest spokojnie, szczególnie poza głównym sezonem. Jest camp i sporo hoteli. My jeździmy przeważnie we wrześniu do hotelu, wtedy ceny znośne, w sezonie hotele b.drogie. Miasteczko bardzo fajne i nie jest powszechnie u nas znane, co dla mnie jest zaletą. Nie słyszy się raczej na ręczniku obok wyrażenia na k lub ch...
Pozdrawiam,
Tomek
Asiar
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Asiar » 03.06.2014 11:48

Bywam od kilku lat w Klenovicy. Samo miasteczko jest ok, niewielkie, kameralne, mi odpowiada bardzo. Camping usytuowany jest nad samym morzem (wyjście wprost na plażę). Tuż obok jest sklep i kawiarnia, jak ktoś się uprze można tez tam coś zjeść. Skoryguję to co napisał ktoś powyżej ;) : knajp jest z pięć, kawiarnie chyba trzy lub cztery, kiosk, piekarnia, pizzeria (pyszna pizza), konzum faktycznie mały, ale dobrze zaopatrzony, bud z owocami chyba jeszcze w czerwcu nie ma, ale nie wiem. Na campingu są drzewa, nie jest to typowa patelnia. Myślę jednak, że powinieneś sprawdzić przed wyjazdem czy w tym okresie nie zapowiadają bury, czyli wielkiego wiatru, a zdarza się on w tej okolicy o wiele częściej niż gdzie indziej. Piszę o tym, bo może on wam uprzykrzyć bardzo pobyt, a szkoda by było naciągać się z linkami, skoro macie tylko kilka dni na odpoczynek.
woojtekg
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) woojtekg » 03.06.2014 11:52

Też kiedyś tam byliśmy, bardzo urokliwe miejsce, niestety wytrzymaliśmy tylko 1 noc, bo wiatr nas skutecznie przepędził. Kiedyś tam na pewno wrócimy.
piotr68
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr68 » 03.06.2014 16:35

Byłem w 2010 przez tydzień. Camp stosunkowo duży jak na Kvarner. Cienia można szukać na dwóch najniższych tarasach, jest trochę drzew, wyżej niestety gorzej. Sanitariaty w dobrym standardzie. Na campie sklep i kawiarnia (restauracja ?). Plaże niezbyt ciekawe i chłodniejsza woda (góry). Brzegiem nidaleko do miasteczka, piekarnia, konzum jakeś knajpki. Kasę można było wymienić w informacji turystycznej obok Konzuma.
ferster
Croentuzjasta
Klenowica camping

Nieprzeczytany postnapisał(a) ferster » 10.01.2016 19:26

Hej! Czy maże był ktoś na tytułowym campie w zatoce? Czy warto się tam wybrać? Planuję już wakacje i to miejsce rozważam.
Proszę o jakiekolwiek informacje bo camp. raczej mało popularny.
lotnikwsk
Cromaniak
Re: Klenowica camping

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 10.01.2016 19:55

Ja byłem w Klenovicy ale na kwaterce . Na kemping zaglądnąłem tylko, dosyć możliwie to wyglądało ,bliziutko plaży trochę cienia.
m.r.k.77
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) m.r.k.77 » 16.02.2016 21:26

Witam wybieram sie na kamping klenovica pod koniec czerwca a początek lipca. Slyszalem o wiatrach bura czy w tym okresie warto tam jechac.I czy te wiatry wieją non stop vzy tylko od czasu do czasu.
Prosze o informacje z góry dziękuję.

Powrót do Kempingi