Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Brodarica

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
baśka8
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 3
Dołączył(a): 31.03.2006
Brodarica

Nieprzeczytany postnapisał(a) baśka8 » 31.03.2006 11:26

Czy ktoś był w Brodaricy i może napisac o niej co nie co? Będę wdzięczna za pomoc :D
josko
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 21.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) josko » 31.03.2006 13:48

Brodarica jest małym, turystycznym miasteczkiem położonym 8km. od Sibenika. Leży nad samym brzegiem przepięknego Adriatyku. Na przeciwko Brodaricy rozciąga sie wyspa Krapanj.
W Brodaricy znajdują się restauracje, pizzerie, sklepiki oraz poczta.
17km. od Brodaricy znajduje się Narodowy Park Slapovi Krke, w którym można podziwiać piękno wodospadów a także kosztować kąpieli w słodkiej wodzie.
17km. od Brodaricy leży Narodowy Park Kornati, który tworzą skupiska wysp.
50km. od B rodaricy położone jest stare, zabytkowe miasto Trogir.
80km. dzieli Brodaricę od Splitu, który nazwany jest "stolicą" Dalmacji.
Fajna miejscowość na wakacyjny wypoczynek.
Pozdrawiamy ze słonecznego Sibenika
baśka8
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 3
Dołączył(a): 31.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) baśka8 » 31.03.2006 13:55

Dzięki za odpowiedź. Generalnie wiem gdzie to jest i co jest w koło, ale może coś więcej o plaży w tej miejscowości. Będę wdzięczna za wszelkie info. :lol:
josko
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 21.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) josko » 31.03.2006 19:28

Wieksza część plaży to beton , ale są miejsca gdzie plażę tworzą drobno zmielone kamienie.
traf26
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) traf26 » 31.03.2006 21:11

Jest w miarę fajny kawałek plaży, z drobnych kamieni, oświetloną betonową ścieżką, prysznicami. Generalnie może nie najpiękniej widikowo i niedaleko ulicy ale to też ma swoje uroki. No i rewelacyjny bar na plaży ze swietnymi wieczornymi imprezami do którego zjeżdzały sie wieczorami fajne ciasteczka ;) Mnóstwo młodzieży z Sibenika. Tak że od rana plaża i zimne drinki. Mam nawet kilka pamiątkowych kufli wyniesionych stamtąd przez przypadek ;)
jeśli cię interesuje mam namiar na niedrogi apartament z symaptycznym dziadkiem jako właścicielem praktycznie zaraz przy plaży.
Ech, byle do lata ;)
Mariaz
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 59
Dołączył(a): 14.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariaz » 31.03.2006 22:49

Dodam jeszcze że woda w morzu jest bardzo czysta i nie spotakałam tam jeżowców. Pozdrawiam wszystkich ,którzy spędzą urlop w tej miejscowosci.Ja wróciłam bardzo zadowolona i z pewnością tam wrócę.W tym roku zdecydowanie Drasnice. :lol: :lol: :lol: :lol:
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 01.04.2006 09:42

Mariaz napisał(a):Dodam jeszcze że woda w morzu jest bardzo czysta i nie spotakałam tam jeżowców.


No to to się trochę kłóci - są jeżowce - jest super czysta woda. Te zwierzątka w brudnej wodzie nie żyją. Wiec jak widzimy jeżowce w wodzie - to się cieszmy! Butki do wody rozwiązują problem.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.04.2006 11:16

Do Baśka 8.
Byłem 2 razy w Brodaricy i mogę coś podpowiedziec.Jadąc w kierunku
Splitu tuż przed duzym mostem skręcic w lewo,jest tam parking,można
zjechać prawie pod sam most.Tam zostawić auto i iść w lewo wzdłuż tzw.
Marińskiego Zalewu.Są tam piękne spokojne zatoczki,maleńki porcik,dobre dojście do morza,czysta i płytka przy brzegu woda ,dogodne dla dzieci.Można też przepłynąć promem na wyspę Krapanj / pływa mniej
więcej co godzinę,2 kn za osobę/,tam kilka minut od przystani w prawo
również jest piękna plaża żwirkowa,cisza i spokój.Polecam również jechać
kilka km dalej w kierunku Splitu i tam skręcić w lewo/jest oznakowane/
na miejscowość Jadratowac.Maleńka cicha miejscowość rybacka i niez le plaże,również po drodze.W niedalekiej Zaboricy jest pla za piaszczysta ale
są tam tłumy.Po zakupy warto jechać autobusem /taki chorwacki PKS/
z portu w Brodaricy do Szibeniku,podjeżdża pod sam targ,ceny niższe
i większy wybór.Pozdrawiam
anetka1011
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 107
Dołączył(a): 12.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) anetka1011 » 01.04.2006 16:52

a jest tam jakis camping?
Użytkownik usunięty
Brodarica

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.04.2006 08:42

Ja w Brodaricy byłem 3 lata temu i campingu tam żadnego nie widziałem.Jest dużo kwater prywatnych.Pierwszy raz byłem za pośrednictwem agencji adriatica.net,póżniej dogadałem się prywatnie
z tą samą panią,było odrobinę taniej.Kwatera i gopodyni w porządku.
Mariaz
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 59
Dołączył(a): 14.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariaz » 02.04.2006 22:09

anetka1011 napisał(a):a jest tam jakis camping?



Widzialam mały camping prawdopodobnie prywatny ,było w tym czasie 4-5 przyczep (początek września). Ja mieszkałam w apartamencie nad samym morzem.Szczegółów nie znam bo mnie to nie interesowało.
Pozdrawiam Brodaricę.
baśka8
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 3
Dołączył(a): 31.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) baśka8 » 03.04.2006 06:50

do traf26
Dzięki za namiary na nocleg, ale ja już mam coś. Chciałam się tylko czegoś dowiedzieć o tej miejsowości. Pozdrawiam wszystkich
hania731
Croentuzjasta
Posty: 205
Dołączył(a): 29.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) hania731 » 05.04.2006 08:44

Wszystko zależy,kto czego szuka w Chorwacji,ja dwa lata temu dojechałam do Brodaricy,do kwatery polecanej nam przez osobe w Polsce i niestety Brodarica nie odpowiadała ona moim wymaganiom.Kwatera,była wlasnie obok tej dyskoteki,plaża bez możliwości polożenia się w cieniu,co z malym dzieckiem bywa przydatne.Ogólnie plaża tuż przy samej drodze.
Mi to wszystko kompletnie nie odpowiadało i po jednym noclegu pojechałam dalej,ale wiem,że ta miejscowoś wielu osobom się podoba.
I o to własnie chodzi w Chorwacji,ż ekażdy znajdzie coś dla siebie.
tomekj69
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 73
Dołączył(a): 25.09.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomekj69 » 11.04.2007 10:33

Czy na plaży gdzie sa betonowe podesty to woda jest płytka, czy od razu gleboka?
dede
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 209
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) dede » 13.04.2007 22:20

tomekj69 napisał(a):Czy na plaży gdzie sa betonowe podesty to woda jest płytka, czy od razu gleboka?


Witam! Własnie wysłałem Ci kilka zdjęć z plazy w Brodaricy.pzdr.
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone