Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Brela 6-13 Lipiec 2010

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 26.03.2012 18:06

krispinus napisał(a): Udało mi się w marcu skontaktować z właścicielami Vanji i okazało się, że zwolnił się jeden z apartamentów w terminie od 20 czerwca.Nie zastanawiałem się długo, bo Villa Vanja kusiła mnie już od dawna i zarezerwowałem apart. 4+2 na dwa tygodnie.


Gratulacje!

krispinus napisał(a):Czy jest w Vanji jakakolwiek możliwość przyrządzenia sobie zakupionej u rybaków świeżej rybki na grillu? Jest tam takowy?


W Breli problem z zakupem świeżej rybki. Makarska.


krispinus napisał(a): Czy dzieciaki mogą sobie pośmigać na rolkach na w miarę długim odcinku deptaka ciągnącego się wzdłuż morza? Czy mogą natrafić na jakieś przeszkody trudne do sforsowania( np. strome podejście odchodzącego w głąb lądu deptaka) ? W ogóle tego typu korzystanie z trasy jest dozwolone?


Małe różnice poziomów . Należy jedynie patrzeć, żeby w plaże nie wpaść .
Moim zdaniem, jeździć można do woli.

krispinus napisał(a): Jakieś Wasze doświadczenia w snurkowaniu ? Polecacie specjalnie jakieś fajne miejsca? Okolica Vanji czyli Podraće jest ok. czy lepiej udać się w inne okolice?

Warto spenetrować odcinek "skałka" po plaże z łódeczkami
Ostatnio edytowano 27.03.2012 18:56 przez Torac, łącznie edytowano 1 raz
krispinus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) krispinus » 26.03.2012 18:31

Torac wielkie dzięki. Nie darmo zwą Cię ekspertem od Breli.
Do Makarski (tak się odmienia?) po rybkę mogę się wybierać co drugi dzień-rybojad ze mnie nad morzem zawsze pierwszej wody. Kłopot tylko w tym , że słyszałem o bardzo małej ilości apartamentów na Podraće wyposażonych w miejsca do grilowania, a Vanja wydaje mi się być wkomponowana w skały między brzegiem morza a ulicą, do tego wzdłuż budynku schody i obawiam się, że nie ma tam zbytnio miejsca na tego typu kącik.
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 26.03.2012 18:38

D. - Makarskiej :idea:

Tematu ryb nie znam.
Na zakupy bardziej polecam tańszy Omiś, ale nie wiem jak tam z targowiskiem rybnym.

Pewnie jakieś rozwiązanie grillowe jest - popytaj ,
może sąsiedzi Vanji, udostępnią grilla.
krispinus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) krispinus » 26.03.2012 20:14

Ok. Dzięki. Nie zaśmiecam już relacji Hadlerowi. Z następnymi pytaniami przenoszę się na tematy im pokrewne w innych działach.
Torac jeszcze raz dzięki.
Hadler, mógłbyś się do mnie odezwać ? - Mój adres adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl .
Pozdrawiam.
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4868
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 27.03.2012 21:25

[quote="Torac"]D. - Makarskiej :idea:

Tematu ryb nie znam.
Na zakupy bardziej polecam tańszy Omiś, ale nie wiem jak tam z targowiskiem rybnym.

60 km. po rybkę??? :roll:

W Baskiej V na targu pod zamówienie przywiozą...
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 27.03.2012 21:43

CROberto napisał(a):
Torac napisał(a):D. - Makarskiej :idea:

Tematu ryb nie znam.
Na zakupy bardziej polecam tańszy Omiś, ale nie wiem jak tam z targowiskiem rybnym.

60 km. po rybkę??? :roll:

W Baskiej V na targu pod zamówienie przywiozą...


60 km- Nie
48 km - tam i powrót

Makarska 26km ale czasowo to samo.

Ale jak wspomniałem o rybkach nie mam pojęcia , o tyle, że pływają w morzu i ludzie je jedzą . Gdzie je kupić ? to już wiedza dla mnie tajemna :D
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4868
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 28.03.2012 21:36

Torac napisał(a):
CROberto napisał(a):
Torac napisał(a):D. - Makarskiej :idea:

Tematu ryb nie znam.
Na zakupy bardziej polecam tańszy Omiś, ale nie wiem jak tam z targowiskiem rybnym.

60 km. po rybkę??? :roll:

W Baskiej V na targu pod zamówienie przywiozą...


60 km- Nie
48 km - tam i powrót

Makarska 26km ale czasowo to samo.

Ale jak wspomniałem o rybkach nie mam pojęcia , o tyle, że pływają w morzu i ludzie je jedzą . Gdzie je kupić ? to już wiedza dla mnie tajemna :D

Ale Dorada popijana Karlovacko by Ci pasowała ? :wink:
Pozdrawiam.
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 28.03.2012 22:08

Najbardziej to dorsz krojony plastikiem na papierowej tacce z frytkami zrobionymi na przechodzonym oleju :D :wink:
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4868
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 28.03.2012 22:15

Torac napisał(a):Najbardziej to dorsz krojony plastikiem na papierowej tacce z frytkami zrobionymi na przechodzonym oleju :D :wink:


Uh,prawie radioaktywne :wink: :)
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 21.09.2012 11:51

Hadler
to dzięki Tobie i Twojej świetnej relacji czytanej zimą wybrałem na te wakacje Brelę. Wróciliśmy dwa tygodnie temu i pomimo fikuśnej pogody było fantastycznie.
Zapraszam na RELACJĘ

Teraz zbieram na D90 18-105 :mrgreen:
Pozdrawiam serdecznie
Jacek
Hadler
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 356
Dołączył(a): 17.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hadler » 15.01.2014 14:42

Ale jaja, właśnie się ziściło ... będzie COME BACK TO BRELA :D :D :D

DDW szybko licząc "205"
MłodyGSX-R
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 28.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) MłodyGSX-R » 05.02.2014 20:12

Hadler jaki termin?
Tak się świetnie złożyło, że po roku przerwy od Chorwacji spowodowanej narodzinami syna, udało nam się zarezerwować "Wasz" apartement w terminie 08-15.09.14 :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: Z ciekawostek, wysłaliśmy ponad dwadzieścia maili z zapytaniami o powyższy termin i generalnie tylko dwa apartamenty były wolne, między innymi Vanja. Czyżby jakiś nalot na Brelę w tym roku?
Ogólnie zdziwił mnie też termin, bo chcieliśmy od 6.09.14 (sobota), a zaproponowali nam 08.09 (poniedziałek) ?!!? :roll:
Hadler
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 356
Dołączył(a): 17.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hadler » 05.02.2014 21:14

W tym roku 9-18.08, oczywiście pytałem w grudniu u Vanji, ale już pozostały tylko terminy wrześniowe. Tym razem będę cztery domy dalej :)

Faktycznie, moim zdaniem Brela z roku na rok jest coraz bardziej popularna wśród Polaków, wystarczy rzucić okiem na kalendarz wyjazdowy 2014 - to też daje pewien obraz.
Pamiętam jak w 2010 na parkingu w Graz rodacy zapytali dokąd jedziemy, bo oni do Zadaru :D Odpowiedziałem że nasz cel to Brela... zrobili tylko zdziwione miny, pierwszy raz słyszeli tą nazwę i generalnie wyśmiali mój wybór :D
Generalnie Chorwaci są coraz bardziej elastyczni na terminy, nie zawsze "musi to być" od soboty do soboty. Wielu turystów chce uniknąć sobotnich korków na trasie i wydłużają pobyt do dni pozaweekendowych.
MłodyGSX-R
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 28.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) MłodyGSX-R » 05.02.2014 21:32

Również dostrzegłem ten plus poniedziałku. Brak korków dla nas przy wycieczce z rocznym dzieckiem to wielka zaleta, dlatego się zgodziliśmy. Czy Twój kontakt mailowy z Vanją też był tak mozolny?
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 06.02.2014 08:34

Hadler napisał(a):Faktycznie, moim zdaniem Brela z roku na rok jest coraz bardziej popularna wśród Polaków, wystarczy rzucić okiem na kalendarz wyjazdowy 2014 - to też daje pewien obraz.
Pamiętam jak w 2010 na parkingu w Graz rodacy zapytali dokąd jedziemy, bo oni do Zadaru :D Odpowiedziałem że nasz cel to Brela... zrobili tylko zdziwione miny, pierwszy raz słyszeli tą nazwę i generalnie wyśmiali mój wybór :D


No cóż bez dwóch zdań Brela to świetne miejsce. Ja pomimo zauroczenia wyspą bardzo chętnie wracam wspomnieniami do Breli i na pewno będę chciał tam wrócić kiedyś. A plaża obok Vanji ta z wystającą skałą dla mnie superowa.

Naprawdę Cię wyśmiali ? He he nie wiedzieli co tracą bar...y :lol: :lol: :lol:


MłodyGSX-R napisał(a):Również dostrzegłem ten plus poniedziałku. Brak korków dla nas przy wycieczce z rocznym dzieckiem to wielka zaleta, dlatego się zgodziliśmy.


We wrześniu będzie luźniej, największ masakra w sierpniu, niemniej w poniedziałek to już na pewno powininen być luz o ile nic na drodze się nie wydarzy ....
Good luck ! :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Brela 6-13 Lipiec 2010 - strona 17
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone