Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

BP Skarpa - przestroga

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
*p*a*t*i*
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 324
Dołączył(a): 23.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) *p*a*t*i* » 14.10.2006 10:55

Osobiście nie miałam okazji sprawdzić jakości świadczonych usług przez to biuro, aczkolwiek opinie, które słyszałm na ich temat są w 90% negatywne, co chyba o czymś świadczy. Sama pracowałam w biurze podróży i swoich klientów z nimi na wyjazd jakikolwiek bym nie posłała.

Faktem jednak jest, że atrakcyjną ceną cały czas kuszą sporą część turystów. A jak wiadomo cena = jakość
Lastovo
Croentuzjasta
Posty: 489
Dołączył(a): 07.10.2003
jakość do ceny

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lastovo » 14.10.2006 12:34

I to jest prawda. Pewnych usług (zwłaszcza transportowych) nie da się świadczyć poniżej pewnej granicy cenowej. Jak zaniża się cenę, to odbija się to na standardzie i bezpieczeństwie. Po części winni są temu sami klienci, bo chcą jak najtaniej i nie potrafią zrozumieć, że w ekonomii cudów nie ma. Nowy autokar kosztuje ok. 1.000.000 zł, pali ok. 30 l na setkę, musi przechodzić częste przeglądy, musi go prowadzić kilku kierowców. No i musi być też jakiś zysk przewoźnika. A jak zaczynamy oszczędzać, to na czym? Robi się rzadsze przeglądy techniczne, zamiast trzech - daje dwóch kierowców etc
*p*a*t*i*
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 324
Dołączył(a): 23.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) *p*a*t*i* » 14.10.2006 13:07

No i właśnie o to chodzi.

Zresztą całkiem niedawno było tu troszkę na ten temat pisane forum/viewtopic.php?t=13278&highlight=skarpa
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005
Re: jakość do ceny

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 14.10.2006 22:39

Lastovo napisał(a):I to jest prawda. Pewnych usług (zwłaszcza transportowych) nie da się świadczyć poniżej pewnej granicy cenowej. Jak zaniża się cenę, to odbija się to na standardzie i bezpieczeństwie. Po części winni są temu sami klienci, bo chcą jak najtaniej i nie potrafią zrozumieć, że w ekonomii cudów nie ma. Nowy autokar kosztuje ok. 1.000.000 zł, pali ok. 30 l na setkę, musi przechodzić częste przeglądy, musi go prowadzić kilku kierowców. No i musi być też jakiś zysk przewoźnika. A jak zaczynamy oszczędzać, to na czym? Robi się rzadsze przeglądy techniczne, zamiast trzech - daje dwóch kierowców etc

Lastovo .Co Ty piszesz?Trzech kierowców.Nie ma takiego pojęcia w przepisach.Może być tylko dwóch!!! Trzeci kierowca liczy się jak pasażer.
Howhg. :wink:
kw
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 932
Dołączył(a): 31.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) kw » 18.10.2006 12:41

Kilkakrotnie jeździłem ze Skarpą, zarówno na wycieczki jak i do
Chorwacji.
Muszę stwierdzić, że bywa różnie.
Od konieczności wezwania słowackiej policji, gdy niedoświadczona
pilotka nie potrafiła sobie poradzić z pijanymi rozrabiającymi
pasażerami, do owacji na stojąco, gdy kierowca pokonał wyjątkowo
trudny odcinek leśnej drogi w Morawskim Krasie (widok zdumienia na twarzach parkingowych w Skalnym Młynie, gdy wyjechaliśmy z bocznej,
prawie terenowej drogi - bezcenne).

Krótko mówiąc - jakość usług jest "nierówna".
Zauważyłem, że po przemianowaniu ze Skarpy na Skarpę Travel, oraz po zakupie nowego autokaru, ustawili priorytety na ilość, nie jakość.
Jeśli na wycieczkę zgłasza się 100 osób zamiast planowanych 50, to
w ostatniej chwili bierze się autokar z demobilu, pilotkę z łapanki, a hotel
taki, że inni nim pogardzili. I jest tak, jak się można spodziewać.

Aby maksymalnie wykorzystać transport, zwozi się pod Myślenice
ludzi z całej Polski, przepakowuje, i rozwozi po całej Chorwacji.
Wystarczy, że jedna "antenka" nawali i wszyscy mają spore opóźnienie.

Następna sprawa - jako pilotów zatrudnia się studentów, często bardzo
niedoświadczonych.

Co do kwalifikacji kierowców nie mam zastrzeżeń.
Andrzeju - na trasie do Chorwacji jest ich trzech, z czego jeden jest
wykorztystywany tylko na Węgrzech, jak zauważyłem.
Autokary są różne, niektóre faktycznie nie najnowsze.
Ale miałem też przyjemność podróżować nowiutką Setrą w dziewiczym
rejsie (poszukiwanie Go-boxa w Wiedniu to oddzielna historia)

Podsumowująć -w korzystaniu ze Skarpy trzeba mieć szczęście.
Jeśli się trafi na złego pilota, stary autokar i problemy organizacyjne
na raz, to faktycznie można się zrazić.
Jeśli natomiast ktoś poszukuje usługi taniej i nie ma zbytnich wymagań
co do jej poziomu, to Skarpa ma najbogatszą ofertę.

Krzysztof - w żaden sposób nie związany ze Skarpą
RobCRO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1502
Dołączył(a): 04.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) RobCRO » 19.10.2006 11:10

w Gandalfie tez bylo 3 kierowcow, z tym ze jeden wsiadal/ wysiadal w Piotrkowie Tryb. (trasa Warszawa- Makarska - Warszawa). Nie wiem, czy byl liczony jako pasazer, ale na pewno cala trojka prowadzila autokar w drodze do/z Chorwacji.
Poprzednia strona

Powrót do Alternatywne środki lokomocji

cron
BP Skarpa - przestroga - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone