Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Bolesławiec-Cro

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kazikbol
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 38
Dołączył(a): 30.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kazikbol » 10.06.2013 16:15

spoko, już czytałem Waszą relacja- fajnie.....ale mam 16 miesięcznego szkraba, więc muszę jechać na noc i zrobić trasę bez noclegu.
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 10.06.2013 17:59

Też tak myślę, trasa przez 5 krajów i 20 noclegów po drodze jest super, ale to już nie wakacje tylko objazdówka. Też tak lubię ale jakie dziecko to wytrzyma? Jakbym miał 2 tygodnie szkoda by mi było "zaliczać" w japońkim tempie wszystkie okoliczne atrakcje, niektóre zresztą przereklamowane.

Nie mówię o Grossglocknerpass, ani Neuschweinstain, zresztą czemu nie Linderhoff? Też jest blisko...
Kazikbol
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 38
Dołączył(a): 30.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kazikbol » 10.06.2013 19:45

Trasa przez Niemcy wychodzi mi o 210 km dłużej + pewnie jakieś opłaty za tunele w Austrii ( ktoś pisał, ale jakoś nie mogę znaleźć ). Więc czy to ma sens ? Kosztowo wyjdzie tyle co winieta i przez Czechy. Doradzcie coś bo w sobotę 15.06 wyruszam :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.06.2013 19:56

Kazikbol napisał(a):Trasa przez Niemcy wychodzi mi o 210 km dłużej + pewnie jakieś opłaty za tunele w Austrii ( ktoś pisał, ale jakoś nie mogę znaleźć ). Więc czy to ma sens ? Kosztowo wyjdzie tyle co winieta i przez Czechy. Doradzcie coś bo w sobotę 15.06 wyruszam :)

Ja co roku tak jeżdżę i czasowo wychodzi mi tak samo jak przez Czechy mimo, że trasa dłuższa ( zdecydowanie wygodniejsza jednak )...w Austrii są dwa płatne tunele : 4,50 oraz 7,50 E...
Myślę, że jak raz pojedziesz przez Niemcy to będziesz już tak zawsze jeździł...
Pzdr
piter198
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 06.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) piter198 » 10.06.2013 19:58

jak jechałem tak ZAWIDÓW- PRAGA-C.BUBEJOWICA-LINZ -GRAZ-MARIBOR A W TWOIM PRZYPADKU NASTĘPNIE ZAGRZEB I MAKARSKA.
Kazikbol
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 38
Dołączył(a): 30.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kazikbol » 10.06.2013 20:13

ja tak już jechałem kilka razy, droga ok, ale kuszą mnie te Niemcy :) Czy u nich jakieś są ograniczenia czy dzida do przodu :) ?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.06.2013 20:18

Kazikbol napisał(a):ja tak już jechałem kilka razy, droga ok, ale kuszą mnie te Niemcy :) Czy u nich jakieś są ograniczenia czy dzida do przodu :) ?

Zalecane 130 ale w rzeczywistości dzida do przodu....jak w Łące wjeżdżam na autostradę to dopiero nad chorwackim wybrzeżem z niej zjeżdżam...oczywiście do tego jeszcze objazd w Słowenii :wink:
Kazikbol
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 38
Dołączył(a): 30.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kazikbol » 10.06.2013 20:21

Pomału mnie przekonujesz :) Czy patrząc na moją trasę przez Niemcy Ty jako ten co śmiga tędy coś byś jeszcze mi podpowiedział ? Czy plan mój jest OK ?
DamianM
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 483
Dołączył(a): 16.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) DamianM » 10.06.2013 20:23

Witam .jak nie ma ograniczen to ile fabryka da
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.06.2013 20:27

Kazikbol napisał(a):........

Nie ma co doradzać....jeżdżę co roku dokładnie tą drogą, którą Ty zamierzasz jechać...tak zostało mimo, że kiedyś jeździłem przez Czechy....jedź i rozkoszuj się pięknymi widokami w Austrii :wink:
Jadąc tą drogą, widoki są przepiękne....
Kazikbol
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 38
Dołączył(a): 30.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kazikbol » 10.06.2013 20:28

ok, pogadam ze Szwagrem i spróbuje go przekonać :) Widoki pewnie super, ale wyjeżdżam o 18-17, więc Austria będzie w nocy :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.06.2013 20:30

Kazikbol napisał(a):Austria będzie w nocy :)

Mnóstwo tuneli ale płatne są tylko dwa :!:
Kazikbol
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 38
Dołączył(a): 30.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kazikbol » 13.06.2013 07:30

Zdecydowane - ciśniemy przez Niemcy.
Napiszę w niedziele już z Cro jak wrażenia z trasy.

Dzięki za pomoc - idę się pomału pakować :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.06.2013 08:15

Kazikbol napisał(a):
Dzięki za pomoc - idę się pomału pakować :)

Powodzenia i szerokiej drogi... :wink:
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 13.06.2013 08:40

DamianM napisał(a):Witam .jak nie ma ograniczen to ile fabryka da


Do pierwszego drzewa :D
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone