Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Boboszów - Brno - którędy szybciej/lepiej?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
grzegortom
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 07.07.2005
trasa

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzegortom » 07.07.2005 22:36

Witam. Czy może ktoś z was jechał drogą z Wrocka autostarada w strone Nysy i na przejście w Głuchołazach, dalej czechami na Olumoc. Zawsze jeździłem przez Boboszów ale przez 5 lat już mi sie ta droga troszke znudziła zwłaszcza że chciałem sie okupić piwkiem na droge a w Boboszowie nie ma żadnych sklepików po 23 godz. Wszelkie wskazówki mile widziane. Jade 15 lipca do Siebenika a karlowaćko zdąży mi sie znudzić.
Rajkub
Odkrywca
Posty: 81
Dołączył(a): 22.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rajkub » 14.02.2006 12:51

Grzegorz, czy "przećwiczyłeś " tą trasę przez Głuchołazy?
Jeżeli tak, to poprszę o opinię, 6 raz przez Boboszów też nie mam ochoty w tym roku się kulać :D
liwan
Croentuzjasta
Posty: 374
Dołączył(a): 23.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) liwan » 14.02.2006 19:42

Nie jeździłem przez Boboszów (kiedyś tylko 2 razy przez Lubawkę - ale to z innych względów - z Kamiennej Góry), natomiast jechałem przez Głuchołazy (tak mi kiedyś wypadło), ale polecam przez Głubczyce - Krnow. Autostradą z kierunku Wrocławia jedzie się do zjazdu oznaczonego Opole/Racibórz (jest to drugi zjazd na Opole), kierujemy się na Racibórz, ale po minięciu Krapkowic skręcamy w prawo na Głogówk i Głubczyce. Z Głubczyc dobra trasa na przejście Pietrowice/Krnow, a następnie ładna i dobra droga Bruntal - Sternberk - Ołomuniec. Od Ołomuńca do Brna - autostrada i tam odbicie autostradą na Bratysławę (winietka) i Węgry, lub na Wiedeń przez Mikulow lub Znojmo (z tego kierunku nie polecam). Odcinek Krapkowice- Ołomuniec jest lepszy i szybszy niżby to wynikało z mapy i ma kilka odcinków gdzie można pojechać szybko (czesi też tam tak jadą), a jadąc przez Głuchołazy musielibyście przekręcić się przez wywijasy i "patelnie" Jesenika ( też ładnie) i zdaje się że jest tam więcej miejscowości przy trasie. Ja jeżdżę przez Krnow lub Chałupki bo to dla mnie najbliżej. Pozdrowienia 8)
Rajkub
Odkrywca
Posty: 81
Dołączył(a): 22.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rajkub » 14.02.2006 19:58

Dzięki ;-)
Wracałem już dwa razy przez Ołomuniec, ale potem skręcałem od razu na Boboszów i stamtąd tradycyjnie Bystrzyca, Kłodzko, Wrocław.

Pozdrawiam, Rajkub
Rajkub
Odkrywca
Posty: 81
Dołączył(a): 22.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rajkub » 28.06.2006 08:41

W związku, ż tym, że wielu ludzi jest skazanych na tranzyt przez Wrocław, a goście w pomarańczowych kubraczkach szaleja po całym mieście patrząc co jeszcze można rozkopać pozwoliłem sobie zmodyfikować opis przejazdu przez nasze "wykopkowe" miasto dla osób wjeżdżających od strony Trzebnicy.
Zmodyfikowana trasa będzie wyglądać następująco:
Głowne kierunki to : Kudowa, Kłodzko,a najlepiej jak wypatrzysz kierunek "Centrum Bielany" - to centrum handlowe za autostradą, idealnie na Twoim kierunku.
Do Wrocławia wjedziesz od strony Trzebnicy ul.Żmigrodzką, jedź cały czas prosto ( nie zwracasz teraz uwagi na tablice kierunkowe z napisem m.innymi Kudowa) - , "zaliczysz" pierwsze mosty nad Odrą, wjedziesz na ul.Trzebnicką, przejedziesz pod wiaduktem kolejowym i dalej cały czas prosto.

Po przejechaniu 500 m od wiaduktu dojedziesz do malego placu ( Pl.Sw.Macieja), po 100 metrach w lewo bedzie odchodzić pod kątem 60 stopni mała uliczka - Henryka Probusa - skręć w nia i jedź az do szerokiej trasy z torowiskiem pomiedzy pasami jezdni.Przetnij pas jezdni i torowisko skręcając w lewo. Po ok 150 m jest skrzyżowanie ze światłami (Pl.Bema), skręć w prawo przejedziesz przez stare stalowe mosty ( najpierw Młyński - po prawej strony widoczny z duzym napisem Młyn Maria) potem krótki przejazd pomiedzy zabytkowym kościołem i starymi budynkami, trafisz na Most Piaskowy.Z mostu droga poprowadzi prosto ul.Piaskową, następnie przechodzi ona w ul.Św.Katarzyny.

Dalej jedź cały czas prosto, przejedziesz przez spory plac ( Pl Dominikański, po lewej ręce będziesz mijał centrum handlowe -Galeria Dominikańska-wyłożone czerwoną cegłą), po minięciu placu trzymaj się prawego pasa.
Miniesz kolejne skrzyżowanie z sygnalizacją ( po obu stronach będzie widoczna fosa miejska) i dojedziesz do następnych świateł, przy tych światłach twój i sąsiedni pas ruchu będą skręcać pod kątem prostym w prawo, a po kilkudziesięciu metrach ( znowu światła) jezdnia znowu skręci pod kątem prostym ale w lewo.
Dalej droga już będzie praktycznie prosta. Nie skręcasz już na żadnych światłach.Od ostatniego zakrętu "zaliczysz" przejazdy pod dwoma wiaduktami ( w odległości ok 3 km od siebie) i dotrzesz na wylotową trasę obok cmentarza oficerów radzieckich ( "ozdobiony" czołgami T34 na postumentach).
Przy tym cmentarzy "twoja" trasa" lekkim łukiem w lewo łączy się trasą wylotową, dalej już wylatujesz za Wrocław. Przejeżdżasz wiaduktem nad autostradą i nie skręcając w kierunku widocznych po prawej stronie centrów handlowych jedziesz prosto przez miejscowość Bielany i dalej w kierunku na Kudowę, Kłodzko.[/i]
Jacunio
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1645
Dołączył(a): 13.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacunio » 28.06.2006 09:30

Drogi Rajkubie,

Sam korzystałem już z Twoich światłych rad i dobrze na tym wyszedłem! :D
Ja bym zasugerował jednak inną drogę, z której parę razy skorzystałem i byłem zadowolony, a mianowicie:

-przed pierwszym mostem skręcam w prawo, w Osobowicką,
-dojeżdżam do nowego Mostu Milenijnego i jadę nim na drugą stronę Odry i dalej prosto, dwupasmówką
-na dużym wiadukcie i łuku w lewo zjeżdżam (kierując się na lotnisko), w prawo w ul. chyba Mińską,
-jadę prosto, nie skręcam już drugi raz na lotnisko
-na skrzyżowanu obok kościoła skręcam w lewo a potem łukiem w prawo. To chyba ul. Avicenny.
-dość długo prosto, na skrzyżowaniu na końcu skręcam w prawo (chyba w Makronoską) a po chyba 200m skręcam w lewo, w taką nowiutką drogę, prowadzącą prosto do Centrum Bielany. Tam już są znaki, kierujące odpowiednio np. na Kudowę lub Kraków/Katowice (autostrada).

Co Ty na to?...

PozdraV
J.
Rajkub
Odkrywca
Posty: 81
Dołączył(a): 22.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rajkub » 28.06.2006 10:06

Witaj ;)
Trasa, którą podaje przecina praktycznie Wrocław z północy, na południe przez centrum, ta którą proponujesz (szczególnie ostatni odcinek jest praktycznie od niedawna) okrąża Wrocław od zachodu. Ma dużo zalet, ale tez troche wąskich gardeł, w zależności od pory tygodnia i dnia kiedy się jedzie. Prowadzi bowiem prez dwa duże osiedla mieszkaniowe - Nowy Dwór i Muchobór, a tam czasami potrafi byc tłoczno. Bywam w tamtym rejonie praktycznie tylko w niektóre poniedziałki przed godzinami szczytu, więc dobrze by było gdyby ktos , kto tam częściej bywa podał okresy "korkowania". Podam może teraz nazwy ulic, którymi trzeba jechać Twoim wariantem po zjechaniu z wiaduktu :Strzegomska, która przechodzi w Mińską ( w tym miejscu jest niestrzeżony przejazd kolejowy i odchodzi w prawo droga na lotnisko, którą ignorujemy), na końcu Mińskiej mini rondo, kościółek i zakręt w lewo o 90 stopni w ul.Stanisławowską,która z kolei łukiem w prawo przechodzi w długą ul. Ibn Siny Avicenny,po drodze przejazd kolejowy strzeżony 9 z lewej strony przed przejazdem zakłady drzewne. Za przejazdem pareset metrów pól. Wjazd pomiedzy budynki i skrzyżowanie, na którym trzeba skręcię w prawo w ul.Mokronoską, a z niej tak jak napisałes po przejechaniu ok, 200 m droga na Centrum Bielany.

Myśle, że Twoja propozycja stanowi ciekawą alternatywę dla trasy, która proponowałem. Obie niestety maja wady, ale lepszych chyba w tej chwili nie ma.

Pozdrawiam serdecznie
Rajkub
kominesku
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1415
Dołączył(a): 29.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kominesku » 28.06.2006 10:21

Hej. mieszkam na Nowym Dworze. Trasa zaproponowana przez Jacunia jest na teraz najbardziej optymalnym rozwiązaniem przejazdu przez Wrocek od strony Trzebnicy :lol: Dwie newralgiczne pory to 7.00-9.00 i 14.00 -16.00 ale ze względu na okres urlopowy jest do przyjęcia. Z samego rana jak i wieczorem obiema trasami można śmignąć przez Wrocek bez kłopotów. Polecam jednak na chwilę obecną trasę Jacunia. I znowu miałeś rację :lol: Pozdrav.
Jacunio
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1645
Dołączył(a): 13.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacunio » 28.06.2006 15:56

kominesku napisał(a):I znowu miałeś rację :lol: Pozdrav.

O w mordę... :D 8) :sm: :lol:

PozdraV
J.
Andrzej40
Odkrywca
Posty: 113
Dołączył(a): 16.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej40 » 28.06.2006 20:42

Witam.
Choć jestem z Leszna to dość często muszę przebijać się przez Wrocław..
potwierdzam trasa zaproponowana przez Jacunia jest na teraz najbardziej
optymalna..nie znam nazw ulic ale mam dość dobrą pamięć wzrokową..
i wiem że końcowa część trasy mnie prowadziła na ,, tyły " centrum bielany...a tam na wylocie na Kudowę zawsze był kurczaczek KFC.
Wyjazd już 2.07....i przez Wrocław pojadę trasą Jacunia. :lol:
kominesku
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1415
Dołączył(a): 29.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kominesku » 29.06.2006 07:39

Jacunio napisał(a):
kominesku napisał(a):I znowu miałeś rację :lol: Pozdrav.

O w mordę... :D 8) :sm: :lol:

PozdraV
J.
Tak trzymaj :lol:
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Boboszów - Brno - którędy szybciej/lepiej? - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone