Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Biznesssssssssssssssss

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
yarod77
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 79
Dołączył(a): 17.10.2005
Biznesssssssssssssssss

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarod77 » 26.10.2007 10:31

Moje pytanie dotyczy następującej sprawy- co można eksportować do Chorwacji??? Czym waszym zdaniem mogą być zainteresowani Chorwaci i Chorwatki oczywiście :D ??
ynka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1655
Dołączył(a): 17.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ynka » 26.10.2007 11:33

Prawie wszystko. Oprócz Vegety :lol:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.10.2007 11:35

ynka napisał(a):Prawie wszystko. Oprócz Vegety :lol:

oraz Ajvaru i Prosku :wink: :lol:
ynka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1655
Dołączył(a): 17.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ynka » 26.10.2007 11:55

Piotrek_B napisał(a):
ynka napisał(a):Prawie wszystko. Oprócz Vegety :lol:

oraz Ajvaru i Prosku :wink: :lol:

No właśnie :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107682
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 26.10.2007 12:29

ynka napisał(a):Prawie wszystko. Oprócz Vegety :lol:


Dodam jeszcze - oprócz krawata :lol:

W 1630 roku król Francji Ludwik XIII dokonał przeglądu swych wojsk, między nimi również regimentu najemników chorwackich. Kolorowe jedwabne chusty noszone przez chorwackich oficerów zwróciły uwagę monarchy na tyle, że nadał tej formacji miano Royal Cravattes (stąd cravate). Później krawat wszedł również na stałe do stroju króla, a pieczę nad królewskimi cravates sprawował tzw. cravatier. Wkrótce moda na noszenie krawatów przeszła również do Anglii a następnie do całej Europy. Do dzisiaj krawat uważa się za nieodłączny element stroju eleganckiego mężczyzny.

W Polsce, w drugiej połowie lat 70. XX wieku, handlową nazwą krawata był

zwis męski ozdobny :wink:

Wprowadzenie tej nazwy tłumaczone jest najczęściej względami politycznymi. Faktem jest jednak, że w owych czasach trwała kampania na rzecz czystości języka polskiego, co polegało na wymyślaniu polskich odpowiedników wyrazów pochodzenia obcego. Ta nazwa w języku potocznym nie przyjęła się, ale ciągle funkcjonuje w dowcipach "z epoki".
poranny_deszcz
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 15.10.2007
Słodycze.

Nieprzeczytany postnapisał(a) poranny_deszcz » 26.10.2007 12:32

8) może słodycze.. chorwackie nie są smaczne i drogie w porównaniu do wyrobów w Polsce.
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 26.10.2007 13:55

piasek :wink: trzeba przerobić dla niektórych kamieniste plaże na piaszczyste :D
ynka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1655
Dołączył(a): 17.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ynka » 26.10.2007 15:46

Znam firme która próbuje od dłuższego czasu wejść na rynek chorwacki z kawą. Ale im nie wychodzi :wink:
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 26.10.2007 16:01

Bo swoją mają wyśmienitą :lol:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.10.2007 20:29

Leszek Skupin napisał(a):Bo swoją mają wyśmienitą :lol:

Lesiu swoją kawę to mają do d.... :lol: ale włoska, którą tam serwują to już OK :wink:
:papa:
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 27.10.2007 09:08

Chodziło mi o to, że mają już dostawców, którzy oferują wspaniałą kawę ;) Ja w Cro piłem brazylijską Nescafe Classic- niebo w gębie :D w porównaniu z węgierską Nescą dostępną u nas ;)
Maciej
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2470
Dołączył(a): 20.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej » 27.10.2007 13:45

Piotrek_B napisał(a):
Leszek Skupin napisał(a):Bo swoją mają wyśmienitą :lol:

Lesiu swoją kawę to mają do d.... :lol: ale włoska, którą tam serwują to już OK :wink:
:papa:


Ośmielę się nie zgodzić, zielonego Francka/espresso/ piłeś ? Ponad 2 razy droższy od normalnego, moim zdaniem lepszy od np. Lavazzy (inna sprawa ze Lavatzza we Włoszech nie należy do cenionych marek).
Maciej
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2470
Dołączył(a): 20.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej » 27.10.2007 13:46

Leszek Skupin napisał(a):Chodziło mi o to, że mają już dostawców, którzy oferują wspaniałą kawę ;) Ja w Cro piłem brazylijską Nescafe Classic- niebo w gębie :D w porównaniu z węgierską Nescą dostępną u nas ;)


Leszek bój się boga "neske" kawą nazywać ? 8O :wink:
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 27.10.2007 14:09

Nieee no węgierskiej pić się nie da - asfaltem śmierdzi :lool: natomiast brazylijska była do wypicia i bardzo mi smakowała ;)
ynka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1655
Dołączył(a): 17.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ynka » 27.10.2007 15:58

Maciej napisał(a):
Leszek Skupin napisał(a):Chodziło mi o to, że mają już dostawców, którzy oferują wspaniałą kawę ;) Ja w Cro piłem brazylijską Nescafe Classic- niebo w gębie :D w porównaniu z węgierską Nescą dostępną u nas ;)


Leszek bój się boga "neske" kawą nazywać ? 8O :wink:


"Kawa rozpuszczalna", to nie jest kawa tylko napój kawowy 8) :lol:
Następna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone