Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Bivillage

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
topolskia
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 03.05.2010
Bivillage

Nieprzeczytany postnapisał(a) topolskia » 03.05.2010 07:37

Witam

Jade w czerwcu do kempingu Bivillage, pierwszy raz Chorwacja,pierwszy raz kemping.Prosze o opinie i rady co do wyjazdu i tego kempingun ,wyjazd dolny ślask a więc przez czechy
adamola
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 104
Dołączył(a): 24.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamola » 03.05.2010 17:41

Witam,ja byłem tez w czerwcu na tym kempingu ale zeszłego roku.Kamping jest duzy,czysty,posiada sklep spozywczy oraz małe sklepiki,jak równiez trzy baseny.Wi fi jest ale płatne.Jezeli masz jakies pytania to pisz,odpowiem.Pozdrawiam
topolskia
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 03.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) topolskia » 03.05.2010 21:37

Cześć
1.Czy mozna płacic kartą na kempingu?
2,Pytanie nr.2 śmieszne ale nie mogę sie doliczyć , jak kupię 19 czerwca winiete na austrie a jade na 10 dni i wraacam 29 to 10 dniówka starczy czy trzeba miesiećzną?
3.Co mozna dookoła zwiedzić (nie za daleko)
4.Jak plaża (byłem tylko włoszech i tam był piaseczek, tu kamyki ,ale mam
nadzieje ze widoki nam to wynagrodzą , bo o mały włos zona wybrałaby drugi raz
włochy tylko przez kamyki na plazy:)
5.Co dzieje sie wieczorami na samych kempingu?
Ewentualnie gdzie mozna "potanczyc"obok?
6.Mozna zapalic grilla?(bede mieszkał w mobilhomach)
Z góry dziekuje
adamola
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 104
Dołączył(a): 24.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamola » 04.05.2010 21:09

Witam,mozna płacic karta kredytowa jak i tez bankomatowa.Kemipng posiada bankomat,polecam zwiedzic Pule,RT Kamenjak ( bardzo ciekawy półwysep) wyspe Brijuni,kanał Limski.Wieczorami odbywaja sie tam dyskoteki dla dzieci i dla dorosłych,co do grila to mozna,zalezy z jakiego biura jedziesz ja byłem z Vacansoleil w mobilhomach.Wineta kupiona 19 czerwca wazna jest do 29 czerwca do godz 24.00
topolskia
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 03.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) topolskia » 05.05.2010 06:45

też jade z vacans ,czyli mówisz ze grilla węglowego moge brac?
skąd jechałeś? chodzi mi o dogę?
adamola
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 104
Dołączył(a): 24.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamola » 08.05.2010 12:13

Jechałem ze Slaska a dokładnie Jastrzębie Zdrój.
Trasa była nastepujaca: Jastrzębie-Cieszyn-Bratysława-Wieden ( obwodnica)- Graz-Maribor-Lubliana-Koper-Pula
Joart
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 7
Dołączył(a): 09.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joart » 09.05.2010 16:33

Ja tez jadę na ten kemping w czerwcu- a dokładnie wyjeżdzam 18 czerwca.
topolskia
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 03.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) topolskia » 09.05.2010 20:29

joart, no to sie spotkamy , aj tez wyjezdzam 18, trasa lubawka
Joart
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 7
Dołączył(a): 09.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joart » 10.05.2010 17:15

My jedziemy z Krakowa, przez Austrię, Słowenię. w Słoweni chcemy wziąć nocleg. Mamy trochę problemów z jednym kręgosłupem :)
Jeśli po drodze się nie spotkamy, to na pewno na miejscu. ciekawa jestem czy na kempingu jest dobra nawierzchnia, by pojeździć na rolkach......
adamola
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 104
Dołączył(a): 24.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamola » 10.05.2010 20:35

Joart możesz brac smiało rolki,nawierzchnia jest super :D
topolskia
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 03.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) topolskia » 11.05.2010 21:08

No jeśli jedziesz z krakowa , to spotkamy sie na miejscu, ja bede na kempingach Haiti, w tamtym roku jak jechałem do bibione(włochy) to nocowałem w oekotelu w salzburgu, ogólnie ok , rano sniadanko i w droge. w tym roku zaplanowaliśmy bez noclegu, zobaczymy jak tam kręgosłupy :P Mam nadzieje ze pogoda wypali bo w tamtym roku byłem w lipcu i byyło 8)
lonya
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 28.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) lonya » 28.05.2011 10:40

[quote="adamola"]Witam,mozna płacic karta kredytowa jak i tez bankomatowa.Kemipng posiada bankomat,polecam zwiedzic Pule,RT Kamenjak ( bardzo ciekawy półwysep) wyspe Brijuni,kanał Limski.Wieczorami odbywaja sie tam dyskoteki dla dzieci i dla dorosłych,co do grila to mozna,zalezy z jakiego biura jedziesz ja byłem z Vacansoleil w mobilhomach.Wineta kupiona 19 czerwca wazna jest do 29 czerwca do godz 24.00[/q

Witam przeczytałem forum i szukam bardziej obszernej odpowiedzi na temat Bivillage, jadę na początku czerwca:
1. Czy opłaca się mieć kuny czy euro?
2. Czy płacenie kartą dużo kosztuje - prowizja banku i przelicznik euro?
3. Jaki tani sklep (market) jest w pobliżu i gdzie?
4. Dokładnie czy gril węglowy może być czy elektryczny?
5. Jakie są wtyczki w mobilhomach Fiji ?
6. Jadę na początku czerwca, jak jest z obłożeniem na campingu?
7. Czy są problemy z leżakami przy basenie,?
8. Ile kosztują leżaki na plaży?
9. Co jest praktyczne na plaży, krzesełko, parasol, namiocik, mata do leżenia itp. - proszę o sugestie.
10. Czy leżaki na wyposażeniu domków można zabierać na plaże?
11. Czy są komary?
12. Jadę z Vacansoleil do Fiji, ktoś kto był w takim mobilu - jak daleko jest do plaży i basenów dla dzieci?
Na początek tyle pytań, gdyby ktoś chciał mi na nie odp. było by fajowo podaje również maila adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl z góry dzięki.
robur
Odkrywca
Posty: 85
Dołączył(a): 17.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) robur » 25.08.2019 14:11

Zaktualizuje temat po 10latach
1. Jak mamy dostęp do euro po kursach miedzybankowych to napewno opłaca się mieć euro,
kurs sprzedaż kun 7,337, zakup kun 7,325 istriska kreditna bank w Fazanie czynny do 14 i po 18h
3. 1km od kampu PLODINE- ożujsko/karlowacko w szkle 7,5kuny, woda w szkle 5kun, arbuz w akcji 2,5-4kun (na ulicy 8kun) nektaryna w akcji 7kun(na ulicy 35kun) masło 18-22kun, jajka 15-18kun, wędliny w akcji mortadela koło 50kun(daleko jej do włoskiej) inne suche wędliny i salami 60-90 kun w promocji
cleb taki leprzy z ziarnem 10-12kun, inne nafaszerowane spulchniaczami tańsze, wino w akcji 1l 35kun, oliwa w akcji 1l 40kun
bez promocji drogo, tyle pamiętam. Sklep na terenie kempingu dużo droższy, I dnia po zakupie pieczywa (bardzo cienko może dlatego że to był wieczór) więcej tam nie byłem. Cena i jakość.
4. Nie widziałem żeby ktoś miał węglowego, elektryk i gaz są
5.wtyczki nasze
6. po 17-18.08 było ciasno, od poniedziałku coraz luźniej pod koniec tygodnia miejsca daleko od plaży zapełnione w 30-50%
7. Nie wiem, bo nie potrafiliśmy wstrzelić się w godziny pracy ratowników, rano nikt z nas nie chodzłi
po południu czynne chyba 16-19, ogólnie strasznie w nich tłoczno i ratownicy ganiali za rzucanie sobie piłki międzysoba, więc odpuszczone baseny
8. 60kun za szt doba, 720kun za tydzień za 2szt i cały czas przykuty do tego samego miejsca
9. jak zatarga sie ponad 1km to chyba tak
10. niewiele komarow i robactwa, I dnia coś tam latalo i delikatnie konsało ale później mało dokuczliwe
11. Mobilhomy operatorów sa ustawione w samym rogu campu, wszędzie zajebiście daleko, czy do plaży, sklepu, basenów, placu zabaw, sanitariatów(jak niektórzy chcieli oszczędzić resztę domowników)
robur
Odkrywca
Posty: 85
Dołączył(a): 17.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) robur » 25.08.2019 14:57

Teraz moja opinia, termi 17-24.08.19
4rezerwacje mobilomów maj/czerwiec 3x luxcamp 2 zwykłe domki z 6osób z verandą za 3900, i jeden więkrzy niby 6-8os (bylismy w 7szt) za 4350. wszystkie z klimą. okazało się na miejscu że to są domki Homairu, lux camp pewnie handluje
1x roan rezerwacja w lipcu cena 4tys z kawałkiem niedopytywałem ale podobny chyba wielkością do tego co my mieliśmy też z verandą. Ogólnie wszystkie domki bardzo podobne, nie widzę sensu dopłat do różnych tam nazw, wzystkie z werandami i klimą i zlokazliwane w podobnym miejscu(vacansoleil, generstoiter, roan, homair i coś tam jeszcze) kilka domków roana widziałem w miejscach dla campów i namiotów- lokalizacja duzo lepsza niż to nasze przy płocie

Keming piękny, zadbany, roslinki przystrzyżone, czysty, sanitariaty ok, ale strasznie wielki, oprócz basenów wszystko płatne
baseny bez żadnych zjeżdżalni, no może jakieś tam tyci z płytek wyłożonych
każda atrakcja dl dzieci 100-200kun
boisko do siatki 1h- 100/150 kun, kort tenisowy, droższy chyba, mini golf też pewnie 100/150 kun, park linowy znajomi korzystali też niby dużo kasy, bosko do piłki nożnej też chyba 100/150kun. I pustki na tych boiskach, dzieci słabo integorowały się
Dyskoteki dla młodzieży gratisowe, pinkpong chyba gratis jak ktoś miał swoje paletki
Obok był zinny kemping chyba ***z goryszmi boiskami, nie tak pięknymi / wydmuchanymi ale boiska tętniły życiem
przede wszystki te odległości, wyprawa dosłownie wyprawa na plaże 1xdziennie, gdyż chodziliśmy w cień piniowy to z naszej lokalizacji pewnie z 1,5km, całe szczęście mieliśmy kilka rowerów, to skoczyć po pizze do Fazany czy na lody czy po piwo, ewentualnie uwiesić cały ekwipunek na kierownikach nie było koszmarem.
jeżeli miałbym tam jechać to jedynie domek zlokalizowany przy camprach w srodku kempinu, lub niezłą lokalizacje miały namioty villowe Roan czy coś podobnego.
II dnia obiad w restauracji kempingowej, szału nie było z jedzenia, na ze 30 stolików tylko przy 4 ktoś siedział łącznie z nami(może wieczorem było gwarniej ale już niesprawdzaliśmy)
cevap 64kuny, w Fazanie dużo lepszy 55
zupa rybna chyba 35, pomidorowa 30, podane na wielkim talerzu z małym zagłębieniem wielkości miseczki kilka ruchów łyżką i pusto, ale w smaku dobre, za to w Fazanie zupa pomidorowa25 kun dobra dużo większa, a rybna w fazanie 38kun ale to inna bajka kawał zupy ryb innych żyjatek małż porcja bezporównania
kalmary z grilla dobre ale droższe o 10/15 kun niż na mieście
Ceny żarcia w fazanie
plata rybna dla 2 osób 190-260 kun
mięsna 150 w górę
cevap- 50/55
kalmary 68/75
makarony chyba 55 w Puli 48
1l wina chyba 95kun
1l wody w knajpie 30kun
piwo 25kun
soczki chyba po 20/25kun
Kto nie zna kursu to przeliczając na pln mnożyć x0,6

Teraz już wiemy, że dla nas mnijsze campy typu Perna, z tych atrakcji i tak nikt nie korzysta albo cena, albo tłok, albo co robić w małej kałuży gdzie nawet nie wolno piłka porzucać, na 1 basenie organiozowali mecze piłki wodnek toi była jakaś zabawa, ale to trwało kilka minut
robur
Odkrywca
Posty: 85
Dołączył(a): 17.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) robur » 25.08.2019 15:02

Bi Village -Fazana brak jakiejkolwiek konkurencji da Południe z 6km pod Pule nic nie znalazłem, i za miejscowością Peroj też niz nie znalazłem
400m
1 os chyba550 lub 650kun
2os 750kun lub 850 kun
3os 950kun tę cenę doskonale pamiętam

mały sportowy katamaran brak jakiejkolwiek konkurencji
0,5dnia tzn 4h 600kun, 1h 250kun
wypożyczył nam gość z lina stalową trzymającą się na 3 drucikach(reszta była zardzewniała) po 15minutach to pękło i nie chciał oddać kasy jeszcze, dopiero straszenie policją pomogło, i chyba przyszedł ktoś z campingu i mu kazał, wogule chciał skasować 250kun za 1h

banan crazy Board-90 kun osoba mimo że mieliśmy komplet na całośc 6osób-brak negocacji
crazy board jeszcze kręcący się dookołoa 100kun i tez nie ma możliwości negocjowanie 8os -800kun
Ale zabawa wyśmienita

Dmuchaniec(park wodny dla dzieci) pod kampem ale naprawdę duży 1h - 80kun
0,5dnia 120 kun liczone do 14.30 lub od 14.30 więc jak normalny urlopowicz przyjdzie o 12h na plaże i chce o,5 dnia to ma 2godz
inne dookołoa tańsze po 50-60kun za 1h ale trochę mniejsze i daleko łazić z całą ekipą i wszystkimi gratami

widsurfing tak jak katamaran , parasolki banany i crazy boardy tylko pod kampem i zero konkurencji
totalny stary złom - 1h-100kun, 2h 150 kun
trochę leprzy 200/250
i wyczynowy 300/350

skuter wodny pod Bi Village 1h 990kun
z 1km za Fazana na północ 900kun
6km od Bi Village na północ miejscowość Peroj 750kun
Tu akurat była konkurencja
Następna strona

Powrót do Kempingi

cron
Bivillage
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone