Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Bezlusterkowce - co o tym myślicie?

Rozmowy na tematy fotograficzne. Porady odnośnie techniki fotografowania, wyboru sprzętu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piter83pl
Cromaniak
Posty: 651
Dołączył(a): 16.07.2009
Bezlusterkowce - co o tym myślicie?

Nieprzeczytany postnapisał(a) piter83pl » 24.02.2011 00:14

Witam,
Tak ostatnio wpadły mi w oko konstrukcje bezlusterkowe sony, panasonica czy olympusa. Przyznam, że chodzi mi po głowie sony - cena w miarę normalna. Foci ktoś takim wynalazkiem? Jak to działa z obiektywami od lustrzanki (w moim przypadku alpha). Warto sobie głowę zawracać, czy to tylko bełkot marketingowców, którzy sztucznie kreują rynek? Mam parę szkieł i czasem fajnie mieć 2 podłączone "od zaraz" poza tym czasem coś kieszonkowego o dobrej jakości by się przydało.
Czekam na opinie :)
mab
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 443
Dołączył(a): 27.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mab » 24.02.2011 00:39

mam GH1...przedewszystkim za względu na wizjer który jest na w tych konstrukacjach opcją a tu w moim wewnatrz jak w lustrzankach. Do tej pory byly dostepne nieliczne oryginalne obiektywy ale za to dosc drogie teraz wszyscy nawet niezalezni producenci zapowiadają i nawet je zaczynaja produkukowac. Oczywiscie jest mozliwosc podlaczenia obiektywow innych systemow przez przejsciowki mniej lub bardziej oryginalne lecz wtedy nie zawsze dziala automatyka. Fotki i filmy sa naprawde niezle i porownywalne w typowych zastosowaniach do lustrzanek a przez wielokrotnie wieksza matryce niz w kompaktach bije je na glowe....
piter83pl
Cromaniak
Posty: 651
Dołączył(a): 16.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piter83pl » 24.02.2011 01:01

Widzę, że masz b.zaawansowanego bezlusterkowca. Ja mam zwykłą dość podstawową lustrzankę i myślałem nad jej wymianą (sony a300), jednak doszedłem do wniosku że póki co to trochę bez sensu. Wydam znacznie więcej, a przy moim fotografowaniu pewnie różnicy nie odczuję. Więc jednak myślę o zwiększeniu "stajni". Najważniejsza jest dla mnie możliwość wykorzystania istniejącej "szklarni". Rozmawiałem z jakimś konsultantem w sklepie i powiedział, że po aktualizacji oprogramowania aparatu i zainstalowaniu przejściówki obiektywy systemu sony/minolta chodzą bez problemu. Dodam, że patrzę parę półek niżej ;) Nex'a można mieć od niewiele ponad 1200zł - szkoda że nie ma obiektywu, ale za to jest mały.
Pozdrawiam
mab
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 443
Dołączył(a): 27.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mab » 24.02.2011 01:13

NEXy maja naprawde dobre parametry lecz jak dla mnie sa bardzo niergonomiczne. Ze wzgledu na ksztalt i rozmiar trzyma sie je prawie zawsze za obiektyw, majac do wyboru albo opcjonalna lampe albo takiz wizjer bo stopka jest jedna. Przejsciowka jak i kazdy z tych elementow jest dosc kosztowne ... poszukaj w cennikach a zaraz zobaczysz ,ze suma przekracza wartosc aparatu. Zobacz G10 Lumixa cena oscyluje w okolicach 1500zł i ma wszystko .
Miłosz_S
Cromaniak
Posty: 919
Dołączył(a): 01.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miłosz_S » 24.02.2011 08:59

Nexy mają dobrą opinię ale to aparaty z innej półki niż lustrzanki.
Do ważnych funkcji trzeba się dokopywać w rozbudowanym menu.

Piszesz że masz kilka szkieł do Sony więc zakładam że jesteś zaawansowanym amatorem (?) i moim zdaniem Nex nie spełni Twoich oczekiwań.

Są jeszcze A33 i A55, mniejsze od typowych lustrzanek ale mają podobne funkcje.
Tylko pytanie czy warto wymieniać przyzwoitą lustrzankę A300 na coś co jest trochę lepsze.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 24.02.2011 10:13

piter83pl napisał(a):Jak to działa z obiektywami od lustrzanki (w moim przypadku alpha).


Nie działa AF. Jak dla mnie to wystarczający powód by tej zabawki nie kupić. 8)
piter83pl
Cromaniak
Posty: 651
Dołączył(a): 16.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piter83pl » 24.02.2011 19:48

A300 nie podlega wymianie i zostaje jako "pierwszy";) nex ma być jako dodatek. A300 jest moim zdaniem b.przyzwoitym aparatem, oprócz wysokich iso. Ale nie o tym...
http://gizmodo.com/?_escaped_fragment_= ... unt-lenses
Z tego co widać to działają obiektywy A. Pytanie tylko jak... Myślałem żeby kupić coś poważniejszego, ale drugi aparat o identycznych rozmiarach i podobnych funkcjach mi nie potrzebny. Dodam, że nex 3 z 16mm kosztuje 1111zł więc b.przyzwoicie.
Pozdrawiam

Powrót do FotoCroClub - dyskusja

cron
Bezlusterkowce - co o tym myślicie?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone