Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Basko Polje co nowego?

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
grappa01
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 13.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) grappa01 » 05.08.2010 14:50

Daniel DJR napisał(a):Cześć
My wróciliśmy z Baśko Polje 30.07.2010.
Powiem tak - Kemping fajny, dużo cienia, czyste toalety, lokalizacja na 5,
Szukając kempingu , jadąc z przyczepą - oto chodziło, jeśli chodzi o ceny to za 3 osobową rodzinę na 10 dni wychodzi 35 Euro (auto+przyczepa+prąd+dwie dorosłe osoby+dziecko)
Jeśli masz pytania wal śmiało.
Pozdrawiam

PS.Cykady -mają swój urok, mnie też z początku drażniły ale my w Polsce mamy koniki polne i świerszcze. A na kempingu koncert rozpoczynały tak ok. 8 rano a kończyły ok 19stej


dokladnie do tych cykad chyab się trzeba przyzwyczaić,
ponieważ ja na cmapingu przez cykady nie wytrzymałem i za 35 euro znalazlem pokoj dla 2 osob, auto, wlasna kuchnia i lazienka w samej makarskiej,

ale znow pozniej jak lezalem na plazy, plywalem i opalalem się nie zawracalem sobie zbytnmio glowy cykadami

reansmując jedne co mnei dziwi ze ceny campingow są niewiele taniej ok.10euro od campingow
Daniel DJR
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 69
Dołączył(a): 18.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Daniel DJR » 05.08.2010 15:21

Po prostu kemping jest zazwyczaj nad samym morzem, mniej zatłoczone plaże, inna atmosfera, mało ludzi na plaży.
Będąc na wycieczkach w Baśce czy Makarska, przerażała mnie zatłoczona plaża, deptak pełen ludzi, hałas , a na kempingu jest luz.
Dużo apartamentów oddalone jest od bliskości morza, trzeba albo podjechać autem, nosić graty, na kempingu jest łatwiej.
Taka jest moja opinia
grappa01
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 13.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) grappa01 » 05.08.2010 15:31

Hej to prawda ze camping masz nad samym morzem, chociaz w tym roku udalo mi się znalezc pensjonat w odleglosci 150m od brzegu, z okna ladny widoczek.

jesli chodzi o ilosc ludzi w Makarskiej to prawda, bylo ich zdecydowanie za duzo i staralem sie odchodzic troche od miasta, i dlatego pomyslalem ze jesli bym bym za rok pojade to wybiore inna miejscowosc niz sama makarską, może Igrane...
Daniel DJR
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 69
Dołączył(a): 18.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Daniel DJR » 05.08.2010 15:33

Niestety - Kurorty mają to do siebie TŁOK,
Pozdrawiam
grappa01
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 13.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) grappa01 » 05.08.2010 15:34

a oprocz basko voda jescze byles w innych rejonach chorwacji ?
Daniel DJR
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 69
Dołączył(a): 18.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Daniel DJR » 05.08.2010 20:43

Tak
Poszukiwanie odpowiedniego kempingu zajęło nam cały dzień, zaczęliśmy od Pakostane, Nordsee zajęty,Mila Oaza w Drage zajęte, po drodze tzw dzikie kempingi, byliśmy na kempingu obok Ivo, Przegonił nas hałas, Byliśmy też ale z wizytą na kempingu Dole, fajny i Ciste, ale poinformowano nas że niema w cieniu miejsca.
A jadąc do Dubrownika na wycieczkę po drodze już nie zwracałem uwagi.
I jeszcze byliśmy w miejscowości Imostki, jeziora w skałach.
Takie małe miasteczko koło Bośni.
zbifal
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 46
Dołączył(a): 16.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbifal » 05.08.2010 21:09

Dzięki wielkie za informację. Już myślałem, że nikt tam nie jeżdzi.
W niedziele wyjeżdżamy na to pole.
Pozdrawiam
Daniel DJR
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 69
Dołączył(a): 18.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Daniel DJR » 05.08.2010 21:30

No to pozdrówcie go od nas :D
Nie no zazdroszczę wam, idąc od plaży w kierunku południowym, nie pamiętam miejscowości jest knajpka w której organizowane są wieczory rybne, czyli ryba w i piwo w rozsądnych cenach, ale piwo PAN i porcja ryby, surówki i ziemniaków lub frytki 38 kun, piwo 10, a po za tym w Paśce są organizowane grillowanie na pomostach, nie kupujcie wina przy wybrzeżu - śmierdzi drożdżami, a po Kampie lata gościu z winem jest dobre, po drodze kupowałem jadąc z Dubrownika- miód malina, najlepsze lody jedliśmy w Makarskiej koło sklepu Kozum, są naprawdę EXTRA.
Co jeszcze plaża fajne dla dzieci w odległości od restauracji po prawej do prysznica, lekki spad i drobny żwirek.
Na wyjazd do Dubrownika trzeba mieć Zieloną Kartę i DW lub paszport, zostawiając dokumenty dobrze pomyśl o kaucji - ja dałem 100 Euro, a potem odebrałem. Nie wymieniaj kasy na Kampie biorą prowizje na Kampie, my wymienialiśmy w Makarskiej prawie ostatnia Mjennica - najwyższy kurs.
Piekarnia na kempingu , tylko pieczywo szybko wysycha, szkoda kupować całego chleba.


Parkować i płacić-parkometry przyjmują tylko bilon - hakowce czekają.
No i pogody bo pewnego dnia tak wiało że wiele ludzi przegoniło, a morze było zimne jak rzeka górska niewiem tego dnia nie było odważnego.
Jak coś jeszcze mi się przypomni to napiszę.
Pozdrawiam i życzę miłego wypoczynku.
Aha jeśli chcecie zaoszczędzić na autostradach to warto jechać przez Słowację , Węgry odcinki bez winiety, Chorwacja jedna bramka potem z Zagrzebia na karlować i na Pitvice ,fajna droga.
mk.mika
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 27.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mk.mika » 13.08.2010 08:48

W zeszłym roku byłam z mężem i znajomymi na tym polu, w porównaniu do Ninu camp wypada bardzo słabo. Tam toalety aż błyszczały było ich więcej. Ale za to Baśko Polje jest super położone, piękny widok na góry rano o wschodzie słońca, wręcz bajka, do tego morze, chyba najcieplejsze było w tym miejscu.
Ten camp to była jednostka czy coś takiego, więc sporo drzew więc i cień tak często poszukiwany w Chorwacji.
Poza tym sklep nawet dobrze zaopatrzony na polu, do tego pieczywko w sklepiku obok, za tzw. hotelem restauracja nad samym morzem, gdzie jedzenie nawet ok, choć pizzy w tym jednym miejscu nie polecam.
Plaża super, jak masz za dużo słońca to możesz pójść pod drzewka i ten nadzwyczajny widok morza i gór.
Mili ludzie w recepcji... no i blisko do Baśki, Makarskiej blisko żeby popłynąć na Brać czy Hvar. Ja polecam to pole, bo nawet jak sporo ludzi było na przełomie lipca i sierpnia to nie odczuwało się tego na samym polu, dopiero na plaży było widać ile ludków jest tam, ale wystarczy wtedy przejść parę metrów dalej i już jest ludzik na plaży.
W tym roku pewnie troszkę mniej będzie tam ludzi jak tam będę, bo na przełomie sierpnia i września.
Atut pola... blisko do Baśki gdzie znaleźliśmy knajpkę z pysznym jedzeniem.
branders
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 15.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) branders » 15.08.2010 17:17

Witam,
Za kilka dni wybieramy się własnie na ten camping.
Rozumiem, że jest campingowa plaża - proszę o informację jak ona wygląda i jak wygląda brzeg morza - nie mogę nigdzie znaleźć zdjęć.

mk.mika - piszesz, że się wybierasz na ten camping.. jedziecie większą ekipą czy jakoś kameralnie?

Pozdrawiam
mk.mika
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 27.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mk.mika » 17.08.2010 09:08

Zejście z campingu na plażę łagodne z górki, sama plaża fajna żwirkowa z delikatnym zejściem do wody. W tej okolicy sporo jeżowców więc polecam buty do pływania mieć ze sobą.
A my jedziemy z mężem i albo z synem mojego brata albo z bratem i jego rodziną, pod koniec tygodnia się wyklaruje wszystko.
A co do plaży campingowej, to ja nie wiem czy można ją nazwać plażą campingową, bo tam też jest hotel. Dla mnie to obojętne bo plaża była bardzo fajna w każdym razie.
Jak znajdę jakieś zdjęcia to wkleję jak plaza wygląda tam.
zbifal
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 46
Dołączył(a): 16.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbifal » 20.08.2010 20:57

Witam
Wczoraj wróciłem z Chorwacji. Byłem 9 dni na Baska Polje pod namiotem. Wszystkim mogę w ciemno polecić ten camping ponieważ jest tam bardzo dużo drzew i nie ma problemu z rozłożeniem namiotu. Jestem bardzo zadowolony mimo,że czasami brakowało ciepłej wody.
Plaże jak dla mnie też rewelacja. Do plaży 5 minut spacerkiem, a spowrotem 10 minut (pod górkę).
Havena
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 130
Dołączył(a): 29.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Havena » 25.08.2010 07:24

Pozdrawiam wszystkich z Basko Polje :)
Na kempingu jest bardzo duzo miejsca, nikt nikomu nie zaglada do namiotu. Na plazy rowniez spokojnie. Ogromnym minusem sa prysznice. To nasz piaty kemping w Chorwacji i warunki sanitarne sa tu najgorsze. Az dziwie sie, ze nikt do tej pory nie pisal. I nie ma przylacza wody.
Jest za to masa drzew i przyjemny cien. I ceny bardzo przystepne.
mk.mika
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 27.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mk.mika » 06.09.2010 08:38

Witam,
w sobotę wróciliśmy z Baśki...
z tego co zauważyłam przez 2 tyg wody ciepłej brakowało w dolnej części campu, my jak i w zeszłym roku byliśmy wyżej i ani razu nie brakło ciepłej wody. Jedyny minus... nie jestem negatywnie nastawiona ale po raz kolejny Czesi dali popis swojej kultury a dokładnie tego jakimi potrafią być brudasami. Aż przykro było patrzeć jak wysprzątane codziennie toalety o godz 9:00 około godz 17 wyglądają już nie tak przyjemnie. Nie mówię już jak to młode pannice potrafią "zanieczyścić" toalety po libacji nocnej. Szlag mnie trafiał przez coś takiego.
Poza tym tak jak wcześniej pisałam plaża ok, teraz w ostatnim tyg wręcz pustawo się zrobiło. Baśka Voda też się wyludniła w porównaniu z końcówką sierpnia.
monika2277
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 161
Dołączył(a): 19.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) monika2277 » 03.05.2011 10:53

Witam.
mk.mika i Daniel DJR bardzo Was proszę o przesłanie jakiś zdjęć z tego pola ja już od jakiegoś czasu przymierzam się tam pojechać i bardzo się cieszę ze ktoś ma świeże informacje na temat tego pola.
Wklejcie zdjęcia na forum lub wyślijcie mi na maila adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl.
Z góry dziękuje.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kempingi

cron
Basko Polje co nowego? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone