Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Baska (Voda) miała fajny luz...

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Maajteek
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 29.08.2018
Baska (Voda) miała fajny luz...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maajteek » 29.08.2018 11:58

Witam :)

Po kilku latach przeglądania forum... Po wcześniejszych wizytach w Cro, postanowiłem wyskrobać, mam nadzieję, jakąś relację ;)

Plan wydawał się prosty... Wyjazd 6 września ok. godziny 18, w 3 osoby. Znajoma - czyli B, jej osmioletnia córka - J, no i ja - P.
A więc, skoro plan wydawał się prosty, padło na Baške Vode, ale im bliżej do wyjazdu, zacząłem szukać innych miejscowości, które mogły być dobrą alternatywą dla wyżej wspomnianej mieściny, niestety za duży mętlik ;) może ktoś z forumowiczów podpowie jakąś miejscowość w okolicy, która może równać się z Baška? ;)

W miarę możliwości będę starał się zostawiać tu jakiś znak po sobie :) może do przyszłego czwartku uda mi się określić plan naszych wczasów :) Ewentualnie stanie na Bašce lub na improwizacji ;)

Pozdrawiam tych co już po urlopie, oraz tych co przed ;)
Emjot87
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 20.03.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Emjot87 » 29.08.2018 12:26

Byliśmy z Żoną i synkiem w tym roku w Baška Voda, więc postaram się co nieco napisać.

Miejscowość generalnie w porządku. Nie posiada tzw. "starówki". Ma natomiast dość przyjemny porcik oraz promenadę. Dłuuuugą promenadę. Nie ma klimatycznych, wąskich uliczek, ma za to zacienioną plażę (częściowo), dzięki czemu słychać cykady. :) Nie ma jakichś pięknych, starych budynków, ale ma mnóstwo knajpek, kawiarni, restauracji, zarówno przy plaży, jak i przy głównej ulicy. Byliśmy w pierwszej linii brzegowej, Obala sv. Nikole. Bliskość plaży i promenady nie była uciążliwa. Właściwie niezauważalna siedząc na balkonie (dźwięk). Natomiast mimo tego, że byliśmy w czerwcu, był już zauważalny tłok związany z napływem turystów. Jeśli miałbym dzisiaj odpowiedzieć- nie wrócę tam już raczej. A na pewno nie po to, żeby tam mieć swoją bazę.
Byliśmy na wycieczce w niedalekiej Breli. I z kolei w przypadku tej miejscowości, jestem przekonany, że kiedyś tam wrócę. Zdecydowanie bardziej klimatyczna miejscowość, urokliwy porcik. Fajne, kameralne plaże z urwiskiem nad głowami. W mojej opinii ładniejsza promenada niż ta, bezpośrednio w Baška Voda.
Generalnie jakoś bardziej urzekła mnie Brela. Takie moje, mocno subiektywne odczucia.
Jest to miejsce, do którego chciałbym wrócić kiedyś, tak jak do Primošten, czy Trogiru. Mam w planach kiedyś znów odwiedzić tę część Chorwacji (Trogir), ale zatrzymać się w części Trogiru, która znajduje się na Otok Čiovo. Tak z 5-7 dni, a potem drugą część w innym miejscu. :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 29.08.2018 13:32

Maajteek napisał(a):Witam :)

Po kilku latach przeglądania forum... Po wcześniejszych wizytach w Cro, postanowiłem wyskrobać, mam nadzieję, jakąś relację ;)

Witam.
Będę sprawdzał stan relacji. :wink:
Bo jak na razie, to nie relacja, lecz pytania gdzie jechać. :oczko_usmiech:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 29.08.2018 14:11

Ja też się zapisuję i czekam na jakieś konkrety ;)

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Baska (Voda) miała fajny luz...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone