Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Balaton-pomóżcie!

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Tomasz W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1152
Dołączył(a): 04.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomasz W » 19.06.2012 09:42

A ja uważam, że warto pojechać nad Baalaton. Jezioro jest na tyle inne od naszych mazurskich, że na pewno będzie ciekawie.
Co może zrażać? Mętna woda sprawiająca wrażenie brudnej, szczególnie w porównaniu do Jardanu. Brak typowych plaż, w większości trawa i zejścia do wody po schodkach. Nie ma tam też miejsc dzikich. Większość jest zagospodarowana. Ale piękny klimat ze starą austrowęgierską zabudową. Fajne malownicze miasteczka. Węgierska kuchnia. No i pogoda, wyraźnie cieplej niż u nas.
Ja byłem zadowolony. Polecam.
andrzej.k
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 613
Dołączył(a): 18.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrzej.k » 22.06.2012 19:26

oki to i ja podlacze sie pod temat 8)

mama zamiar albo raczej tym razem zmuszony jestem jechac z Wawy do Cro i chcialbym zachaczyc o Budapest i przenocowac nad Balatonem, nigdy tam nie bylem i mam zero pojecia o tym kraju .
ktos mojej Zonce powiedzial ze tam jest masa jakis wezy :? Ktos cos wie na ten temat :?:
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5788
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 22.06.2012 19:41

andrzej.k napisał(a):ktos mojej Zonce powiedzial ze tam jest masa jakis wezy :? Ktos cos wie na ten temat :?:


W czasie dwutygodniowego pobytu raz spotkałem zaskrońca. Całkiem miłe i zupełnie nieszkodliwe zwierzątko :D
andrzej.k
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 613
Dołączył(a): 18.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrzej.k » 22.06.2012 21:41

greenrs napisał(a): Całkiem miłe i zupełnie nieszkodliwe zwierzątko :D


powiedz to kobiecie co panicznie boi sie wezy :wink:

tak na marginesie macie pod reka jakis ciekawy nocleg gdzies w okolicy :?:
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 23.06.2012 19:57

andrzej.k napisał(a):powiedz to kobiecie co panicznie boi sie wezy :wink:

Fakt.
Ja też się węży boję. W Balatonie onego czasu spotkałem 3 szt. pływające na płytkiej wodzie. Uciekały jak podchodziłem tzn. idąc mimo woli chlupie się wodą.
Teraz z perspektywy czasu ......... nie jestem pewny czy to były węże. Może to były węgorze. Przecież jedno do drugiego jest podobne.

W temacie: czy warto.
Ja jestem przejazdem co roku więc siłą rzeczy dla mnie jest to standard.
Balaton przypomina Zalew Wiślany. Z całą pewnością jest inny od jezior mazurskich więc ....... skoro ktoś jest w pobliżu zalecałbym zajechać. Klimaty balatońskie są tylko tam i nigdzie indziej ich nie spotkacie.

Nie znam drugiego brzegu tzn. znam tylko brzeg od strony autostrady.
Dżejan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 749
Dołączył(a): 24.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dżejan » 27.06.2012 11:30

Już w którymś temacie pytam, nikt nie odpowiedział,
gdzie się zatrzymać na nocleg nad Balatonem, jaką miejscowość polecacie?
i czy w ciemno coś znajdę w miarę tanio?
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5788
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 27.06.2012 11:45

Dżejan napisał(a):Już w którymś temacie pytam, nikt nie odpowiedział,
gdzie się zatrzymać na nocleg nad Balatonem, jaką miejscowość polecacie?
i czy w ciemno coś znajdę w miarę tanio?

Na południowym brzegu Balatonu jest mnóstwo turystycznych miejscowości. Właściwie wszystkie są do siebie podobne i zapewne w każdej bez trudności znajdziesz nocleg. Nie wiem czy tanio. Czym krótszy pobyt, tym na pewno będzie drożej.
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 27.06.2012 12:03

aż czasem się nie chce odpisywać :( niektóre wypowiedzi brzmią wręcz jak pretensje, a jest coś takiego jak wyszukiwarka ...... Balaton dookoła to jedna wielka miejscowość zatrzęsienie kwater i kempingów.
andrzej.k
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 613
Dołączył(a): 18.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrzej.k » 27.06.2012 12:53

wlasnie dzwonilem do jednego goscia ktory ma kwatery nad balatonem.
powiedzial mi ze prawie w kazdej miejscowosci sa biura turystyczne ktore pomagaja znalesc jakis apartament :)
tak wiec nie ma z tym zadnych problemow
Dżejan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 749
Dołączył(a): 24.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dżejan » 27.06.2012 15:43

dziękuję Wam bardzo,
chodziło mi tylko czy w ciemno bez rezerwacji coś znajdę
z Waszych odp. widać, że tak
mam zamiar zjechać z autostrady w Siofok i szukać coś wzdłuż drogi nr 7
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 27.06.2012 19:17

Dżejan napisał(a):.. zjechać z autostrady w Siofok i szukać coś wzdłuż drogi nr 7

Dokładnie tak. Najmniejszego problemu nie powinno być. Tam same "miejsca do spania".
Czesiek63
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 658
Dołączył(a): 20.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Czesiek63 » 02.07.2012 20:01

:) ja tez z powyższym się zgadzam bywałem tam w czasach głębokiej komuny na wakacjach i po wielu latach wracając z Hvaru nocowałem w Sio fok bardzo mile wspominam :!: Polecam
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013
Balaton

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 09.02.2016 09:44

Cześć,
już w zeszłym roku po wakacjach małżonka uznała, że jadąc do Chorwacji moglibyśmy wstąpić na kilka dni nad Balaton. A że ze mną jak z dzieckiem-za rękę i na piwo-nie odważyłem się sprzeciwić ;)
Ale do rzeczy-z tego, co tu widziałem w większości opisujecie swoje wrażenia z kempingów. Mnie natomiast interesowałaby kwestia kwatery-ile kosztuje i czy tam też w drugiej połowie lipca można jechać w ciemno czy już trzeba coś rezerwować?
O komarach czytałem-przyznam, że tu jest pewien problem: one mnie bardzo lubią, ale bez wzajemności :mrgreen:
O mętnej wodzie również jak również i o tym, że warto znaleźć nocleg między linią kolejową a wodą.
Natomiast interesuje mnie kwestia znalezienia noclegu i ewentualnie na co jeszcze zwrócić uwagę.
Trasa-z Warszawy raczej przez Słowację (chociaż przez Czechy zdaniem Gugla o godzinę krócej się jedzie).
Winiety... tu jeszcze nie wiem-liczę na to, że podobnie jak na trasie Cz-A można kupić na granicach.
Wiem, że węgierska to e-winieta i oprócz wydruku nie dostanę żadnej naklejki na szybę.
Użytkownik usunięty
Wegry - Balaton, kto byl?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.05.2016 09:49

Witam, jadac do Cro chcemy zachaczyc o Balaton.
Mamy zamiar przenocowac (pod gwiazdami) nad Balatonem i chcialem zapytac czy moze ktos z Was zna miejsca na fajny nocleg?
Bedziemy sie poruszali trasa E71 wzdluz jeziora.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 18.05.2016 10:18

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Balaton-pomóżcie! - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone