Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Bajka o Hvarze

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 25.11.2016 08:41

tyniolek napisał(a):W kartonach. Na szutrówce.


Aaaaaa :!: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: i jeszcze raz: :mrgreen:
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2915
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 25.11.2016 08:51

bluesman napisał(a):
kaeres napisał(a):No niestety droga SN-Dubovica jest masakrą dla zawieszenia standardowych samochodów rodzinnych.
Zdjęcia tego nie oddają jakie tam są wertepy, a szutru tam jak na lekarstwo. Same ostre i duże kamienie.


Z przyjemnością oglądam zdjęcia Hvaru :)
Trzy razy tą drogą na rowerach jechaliśmy i wg. mnie jest 90% szutru, autem tego nie czujesz tak jak na rowerze. Gdzie Ty widziałeś ostre i duże kamienie ? :papa:



Trzeba przyznać, że na odcinku z Twojego filmu faktycznie wygląda to znacznie lepiej niż ja pamiętam.
Ale zdjęcia w tym wątku również potwierdzają, że kamienie tam są spore w pewnym odcinkach.
Zresztą ja mam w samochodzie opony balony R15/60 i po większości dziurach nie boję się jeździć, szutry na Pagu to pestka.
Jak po Pagu do np. plaż przy Opcinie Kolan (tam jest kilka plaż co się dojeżdża szutrami od głównej drogi) na trójce 50km/h nie było problemem tak droga SV-D niestety miejscami 1 bieg i normalna mijanka większych kamieni, a zawias klekotał jakby błagał o litość.
Może są jakieś okresy dla tej drogi i zależą od wiatru, może deszczu. Przyroda naniesie żwiru, wymienia świeższy żwir z pobocza.
Albo najzwyczajniej tam są odcinki lepsze i gorsze i można wrzucać filmiki udowadniając, że różnie może być.

Ja miałem w pamięci jeden z tutejszych wpisów, że ta droga jest zamknięta ale pięknie równa szutrówka.
To co zastałem to mnie jednak zaskoczyło.

Jeżeli by ktoś się decydował na nią to podsumuję ją tak.
Drugi raz nią nie pojadę na standardowych oponach ale gdybym tam nie był nigdy, a pomimo to wiedział jak jest to ten pierwszy raz bym pojechał bo widoki są jedyne w swoim rodzaju.
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 25.11.2016 09:27

CROberto napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):A co na Cezary Malutki :?: :oczko_usmiech:

Przekręciłem do Sigmunda i potwierdza słowa Martyny- lepiej pozostać w domu wariatów który się zna... :oczko_usmiech: :mrgreen:

Btw.

CROnikiCROpka

Dyliżansem będzie bez ryzyka... :oczko_usmiech:



Eee tam, do dyliżansu strój zobowiązuje :P Łodzią, Panie, łodzią :oczko_usmiech:
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 25.11.2016 09:56

kaeres napisał(a):Trzeba przyznać, że na odcinku z Twojego filmu faktycznie wygląda to znacznie lepiej niż ja pamiętam.
Ale zdjęcia w tym wątku również potwierdzają, że kamienie tam są spore w pewnym odcinkach.
Zresztą ja mam w samochodzie opony balony R15/60 i po większości dziurach nie boję się jeździć, szutry na Pagu to pestka.


Ja miałem w pamięci jeden z tutejszych wpisów, że ta droga jest zamknięta ale pięknie równa szutrówka.
To co zastałem to mnie jednak zaskoczyło..


Wiesz :) mówią, że liczy się pierwsze wrażenie :) praktycznie mam filmy z całej tej drogi. Pokonywana kilka razy osobiście daje mi obraz i wiedzę jak tam jest, stąd film jest przykładowy i moim zdaniem oddaje jej stan. Jak będziesz sobie rzycył :) mogę wstawić filmy z różnych odcinków :) Ciekawią mnie zdjęcia gdzie też są te duże ostre kamienie ?
Co ciekawe dużą część tej trasy pewnego razu pokonywałem na rowerze z dwoma złamanymi rękami :)
Dziwne, że ludzie się chwalą, iż mimo zakazu jeżdżą tam samochodami. Czyżby polska natura ?
Oby tam nie było asfaltu bo zginie cały jej urok
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 25.11.2016 10:08

Takie pytanie ?
co sądzisz o tym ? http://www.interia.tv/wideo-niesamowity ... Id,2194360
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2915
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 25.11.2016 11:04

bluesman napisał(a):Ciekawią mnie zdjęcia gdzie też są te duże ostre kamienie ?

Obrazek
Chciałbym to zdjęcie widzieć w pełnej rozdzielczości bo tutaj te kamienie są na prawdę niebezpieczne dla opon samochodu.
Zwróć uwagę, że jazda na rowerze to wąziutka linia.
Zawsze znajdziesz optymalną linię aby po tych kamorach nie jeździć.
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 25.11.2016 11:47

kaeres napisał(a):
bluesman napisał(a):Ciekawią mnie zdjęcia gdzie też są te duże ostre kamienie ?

Obrazek
Chciałbym to zdjęcie widzieć w pełnej rozdzielczości bo tutaj te kamienie są na prawdę niebezpieczne dla opon samochodu.
Zwróć uwagę, że jazda na rowerze to wąziutka linia.
Zawsze znajdziesz optymalną linię aby po tych kamorach nie jeździć.


No cóż mam inne zdanie ;)
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 25.11.2016 22:47

Chłopaki nie ma się o co sprzeczać , każdy z nas na tej drodze był i swoje zdanie ma :roll:
Ja gdybym miał większy prześwit to nie było by żadnego problemu bo te kamienie bym po prostu okraczył :D
A tak to miałem dylemat :roll: najeżdżam na kamień na pół biegu i narażam oponę albo okraczam i słucham
zgrzytów podwozia :evil:
Jednośladem (rowerem) rzeczywiście można śmigać nawet tych kamieni nie zauważając :roll: :wink:
Ale tych miejsc z kamieniami nie ma dużo, nie wiem jak do Hvaru bo wracałem do SN.
Odnośnie zakazu wjazdu to ja go w tym roku nie widziałem :? :roll:
Ale niech się wypowie ktoś inny , bo mogłem przeoczyć :oops: (widoki na morze ładniejsze) :mrgreen:
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 26.11.2016 00:41

Raju na ziemi

Ciąg dalszy

Idziemy na plażę ale jak się później okazuje to nie dróżką :lol: jak wszyscy tylko ścieżką przez jakieś krzaczory :evil:
W pewnym momencie córka stwierdziła że materac na tych krzakach to na pewno się przebije :roll:
....no i jak stwierdziła :roll: ...tak się przebił :evil:
I musiałem kawał gumy targać no dół a później do góry :evil:

Ale tak źle nie było 8) to wynagrodziło wszystko 8)
DSC_4031.JPG

DSC_4032.JPG

DSC_4033.JPG

DSC_4041.JPG

DSC_4044.JPG


Tu rzeczywiście mamy raj na ziemi :D Wreszcie odetchnąłem z ulgą , nie muszę palić w piecu :lol:
(szybko przypomniały mi się spalone kuny za mój silnik) :evil: ....no na szczęście nie do końca :D

Jednak co innego nie daje mi spokoju :roll: coś mnie targa w okolicach żebra Adama :(
nie wiem co to może być ale mimo wszystko idę na spacer (może brak ruchu) :roll:
Kawałek po skałkach, później parę schodków .....i 8O 8O 8O konoba
DSC_4060.JPG


Piwko sobie kupiłem ( puszka i tylko z piwnicy ) bo tam nie ma prądu :? ..ale jak smakowało :mrgreen:
I zagadałem czy tam coś do jedzenia jest :roll:
A gość mówi że gotuje sobie to nam też może ale tylko na 13 bo nie będzie pięć razy ziemniaków gotował :mrgreen:

I zamawiamy , ryby z grilla, jakaś sałatka z pomidorów i te ziemniaki ( jednak przysmażane) :D
Ale żeby nam bardziej apetytu narobić to mówi że jak nam nie będzie smakowało to nie musimy płacić 8O
....super , już mam plan , zostawiamy kawałek ryby i nie płacimy :mrgreen: :mrgreen:

Umawiamy się że ja będę o 13 patrzył przez lornetkę z plaży a on będzie machał że ziemniaki się ugotowały :D
Jednak nie wytrzymałem drapania żołądka :D i poszedłem wcześniej 8)
reszta ekipy doszła :D ....obiad na stole ... i zanim się obejrzałem z ryb zostały tylko ości :evil:
czyli cały mój plan szl...g trafił :evil:
niestety musiałem zapłacić :D

Jeszcze dwie rodziny załapały się na ten obiad :D

Ps. taki obiad za te lipy mógłbym jeść codziennie :D

widok z konoby
DSC_4059.JPG

DSC_4061.JPG


i ekologiczna cebula do ziemniaków
DSC_4088.JPG


Teraz możemy spokojnie oddawać się rajskim uciechom
DSC_4067.JPG


konoba
DSC_4070.JPG

DSC_4075.JPG

DSC_4081.JPG

DSC_4085.JPG


Niestety ,kiedyś trzeba wrócić :roll:
DSC_4091.JPG

DSC_4093.JPG


Zahaczamy o SN , ....lody pilnie potrzebne :mrgreen:
DSC_4095.JPG

DSC_4096.JPG

DSC_4101.JPG

DSC_4104.JPG

DSC_4107.JPG

DSC_4109.JPG

DSC_4110.JPG

DSC_4111.JPG

DSC_4120.JPG

DSC_4116.JPG

DSC_4117.JPG
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 26.11.2016 00:56

Nie ma to jak się załapać na nowy odcinek przed spaniem :)

A ile minut zajęła droga tą szutrówką? I jak z miejscem na postawienie auta?
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 26.11.2016 01:08

CROnikiCROpka napisał(a):Nie ma to jak się załapać na nowy odcinek przed spaniem :)

A ile minut zajęła droga tą szutrówką? I jak z miejscem na postawienie auta?

Mi to się ta droga dłużyła :roll: ale to około 10-15 minut na jedynce w porywach dwójce 8O
dokładnie to mogę ze zdjęć odczytać :D
z parkingiem nie było problemu bo byłem wcześnie ...9-10 :roll: mimo wszystko trzeba się do skałki przykleić :mrgreen:
ale jak wracaliśmy to było dużo aut , (w sumie to takie fale ,przyjeżdżają i wracają , nie ugadniesz)
...odcinek na dobranoc zawsze dobry :mrgreen:
Ale ja jednak Laku Noć :mrgreen: :papa:
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 26.11.2016 08:18

lotnikwsk napisał(a):
CROnikiCROpka napisał(a):Nie ma to jak się załapać na nowy odcinek przed spaniem :)

A ile minut zajęła droga tą szutrówką? I jak z miejscem na postawienie auta?

Mi to się ta droga dłużyła :roll: ale to około 10-15 minut na jedynce w porywach dwójce 8O
dokładnie to mogę ze zdjęć odczytać :D
z parkingiem nie było problemu bo byłem wcześnie ...9-10 :roll: mimo wszystko trzeba się do skałki przykleić :mrgreen:
ale jak wracaliśmy to było dużo aut , (w sumie to takie fale ,przyjeżdżają i wracają , nie ugadniesz)
...odcinek na dobranoc zawsze dobry :mrgreen:
Ale ja jednak Laku Noć :mrgreen: :papa:



A to na pewno się będzie dłużyć, przy takiej jakości nawierzchni. 10 min to i tak nienajgorzej. My się podobnej jakości drogą w tym roku na Korculi wypuściliśmy - 30 min ponad. To się dopiero ciągnęło... :roll:
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 26.11.2016 09:30

Zazdraszczam tej plaży :cry: :cry:


CROnikiCROpka napisał(a):A to na pewno się będzie dłużyć, przy takiej jakości nawierzchni. 10 min to i tak nienajgorzej. My się podobnej jakości drogą w tym roku na Korculi wypuściliśmy - 30 min ponad. To się dopiero ciągnęło... :roll:


Jestem ciekawa, gdzie to się wypuściliście :oczko_usmiech:
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 26.11.2016 09:44

tyniolek napisał(a):Zazdraszczam tej plaży :cry: :cry:


CROnikiCROpka napisał(a):A to na pewno się będzie dłużyć, przy takiej jakości nawierzchni. 10 min to i tak nienajgorzej. My się podobnej jakości drogą w tym roku na Korculi wypuściliśmy - 30 min ponad. To się dopiero ciągnęło... :roll:


Jestem ciekawa, gdzie to się wypuściliście :oczko_usmiech:



Wierz mi, że będę o tym wspominać w relacji ;)
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 26.11.2016 10:52

CROnikiCROpka napisał(a):A ile minut zajęła droga tą szutrówką?

Sprawdziłem , dokładnie 15 minut :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Bajka o Hvarze - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone