Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Autostrada A1 - nowy odcinek Dugopolje - Šestanovac

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
holm
Odkrywca
Posty: 79
Dołączył(a): 07.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) holm » 28.06.2007 10:29

A jaki jest ten zjazd na Jardankę, taki bardziej hardcorowy? Dotąd zjeżdżałam w Splicie i z dołu wyglądało to raczej stromo i wąsko...
I może ktoś już wie jak w tym miejscu z korakami w weekendy (niestey muszę jachać w niedzielę :( )
Tomek
Cromaniak
Posty: 558
Dołączył(a): 04.02.2002
Opłata Zagrzeb - Sestanovac

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek » 28.06.2007 10:34

Sławomir Wocial napisał(a):
Cały odcinek Zagrzeb - Sestanowac - 171 Kn

dodaj jeszcze 13 kn za odcinek od słoweńskiej granicy do Lucko i będzie całość czyli 184 kn.

A czemu chcesz dodawać akurat ten odcinek ??? Równie dobrze można dodać odcinek do Macelj lub Gorican...

Tomek
Tomek
Cromaniak
Posty: 558
Dołączył(a): 04.02.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek » 28.06.2007 10:39

holm napisał(a):A jaki jest ten zjazd na Jardankę, taki bardziej hardcorowy? Dotąd zjeżdżałam w Splicie i z dołu wyglądało to raczej stromo i wąsko...
I może ktoś już wie jak w tym miejscu z korakami w weekendy (niestey muszę jachać w niedzielę :( )

Bez przesady taki średnio hardcorowy jak na Chorwację :)
Za to sprawia niesamowite wrażenie bo jedziesz po drugiej stronie Biokova po płaskim, potem podjazd i nagle widzisz przed sobą niesamowitą panoramę ! Trzeba tylko uważać aby kierowca raczej patrzył na jezdnię :)
W niedzielę nie powinno być korków poza tym myślę że i tak ruchem przy wjeździe na Jardankę będzie kierować policja - w przeciwnym wypadku skręt w lewo w stronę Makarskiej mógłby być koszmarem...

Pzdr
Tomek
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 28.06.2007 10:41

A to nie będzie całość autostrady? A1 zaczyna się w Lucko i teraz kończy w Sestanovac. Autostrada A2 zaczyna sie chyba w Trakoscan i ciągnie do Zagrzebia. Pisząc całość mam na myśli odcinek którym będę jechał. Pozdrav!
Tomek
Cromaniak
Posty: 558
Dołączył(a): 04.02.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek » 28.06.2007 10:54

Sławomir Wocial napisał(a):A to nie będzie całość autostrady? A1 zaczyna się w Lucko i teraz kończy w Sestanovac. Autostrada A2 zaczyna sie chyba w Trakoscan i ciągnie do Zagrzebia. Pisząc całość mam na myśli odcinek którym będę jechał. Pozdrav!

A1 to autostrada na odcinku Zagrzeb (wjazd Lucko) - Split - Dubrownik, A2 tak jak piszesz, natomiast odcinek od granicy Słowenii o którym piszesz to prawdopodobnie A3 - Bregana - Zagrzeb - Lipovac.

Pzdr
Tomek
holm
Odkrywca
Posty: 79
Dołączył(a): 07.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) holm » 28.06.2007 11:10

jacirg napisał(a):
donia2 napisał(a):Czy lepiej jechać ze Splitu w kierunku Makarskiej przez Omis czy nową autostradą (chodzi o korki)

... Omis zwykle jest totalnie zakorkowany ... myślę, że lepiej jest jechać ze Splitu górą tj. przez Sestanovac ...


Czy przypadkiem po otwarciu nowego odcinka korki nie przeniosą się na włączenie zjazdu z autostrady do Jardanki, a w Omis rozluźni się? Może ktoś już to przetestował?
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 28.06.2007 11:22

Chodziło mi o odcinek autocesty A2. Cenę podałem za hac.hr, była ona błędna , za mała i dlatego można było pomyśleć o krótkim odcinku autocesty A3. Kalkulator hac.hr podaje 13 kun za odcinek Macelj-Zagreb , a de facto jest 35 kun. Pozdrav!
Tomek
Cromaniak
Posty: 558
Dołączył(a): 04.02.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek » 28.06.2007 11:43

Sławomir Wocial napisał(a):Chodziło mi o odcinek autocesty A2. Cenę podałem za hac.hr, była ona błędna , za mała i dlatego można było pomyśleć o krótkim odcinku autocesty A3. Kalkulator hac.hr podaje 13 kun za odcinek Macelj-Zagreb , a de facto jest 35 kun. Pozdrav!

Oglądałem dziś ten kalkulator - HAC nie wie :) jeszcze nic o odcinku Dugopolje - Sestanovac oraz Macelj - Krapina.

Tomek
hrehor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 809
Dołączył(a): 14.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) hrehor » 28.06.2007 11:47

Obrazek
hrehor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 809
Dołączył(a): 14.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) hrehor » 28.06.2007 11:49

mam nadzieję że ta mapka coś wam da :D :D :D :D :D
Tomek
Cromaniak
Posty: 558
Dołączył(a): 04.02.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek » 28.06.2007 11:57

hrehor napisał(a):mam nadzieję że ta mapka coś wam da :D :D :D :D :D

Sądząc z mapki na końcu autostrady jest przebudowana droga do Jardanki - pozostaje czekać na wrażenia wracających.

Tomek
maciej1969
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 257
Dołączył(a): 03.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciej1969 » 29.06.2007 14:03

Autocesta jest oczywiście super :lol:
Obrazek

Odcinek od Sestanovaca do Jadranki został zmodernizowany i odnowiony, za wyjątkiem przejazdu przez miasteczko Zadvarje-gdzie niczego nie zmieniono :?

Bardzo, ale to baaaardzo polecam jazdę do końca autocesty wszystkim jadącym na Rivierę Makarską lub dalej. :D
Ostatnio edytowano 30.06.2007 07:49 przez maciej1969, łącznie edytowano 1 raz
holm
Odkrywca
Posty: 79
Dołączył(a): 07.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) holm » 29.06.2007 16:42

A jak z korkami na włączeniu się w Jardankę?
maciej1969
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 257
Dołączył(a): 03.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciej1969 » 29.06.2007 17:38

holm napisał(a):A jak z korkami na włączeniu się w Jardankę?

wczoraj przed południem nie było :D

Dróg w Chorwacji przybywa i wydaje mi się, że ruch drogowy rozkłada się ,,po trosze" na wszystkie drogi...

Najgorzej jechało mi się na odcinku Cieszyn-Łódź, w godzinach nocnych był to MEGA-Konwój TIR-ów i ciężarówek jadących na północ :?
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006
[b]Dobre wiadomości w temacie tuneli[/b]

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 01.07.2007 10:35

Każdy z nich ma już światełko na końcu, a niedługo, za 2 lata, dostaną po drugiej tubie :)

Za dvije godine bez kolona prema Splitu
http://www.vjesnik.hr/html/2007/06/29/C ... ?r=tem&c=1
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Autostrada A1 - nowy odcinek Dugopolje - Šestanovac - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone