Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Archipelag Szybenicki: Prvić, Zlarin, Kaprije, Žirje

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 462
Dołączył(a): 15.09.2015
Archipelag Szybenicki: Prvić, Zlarin, Kaprije, Žirje

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 22.10.2018 19:52

Archipelag Szybenicki, konkretnie jego 4 zamieszkane wyspy: Prvić, Zlarin, Kaprije, Žirje. Czy ktoś był? może polecić, doradzić? jakieś opinie dotyczące plaż? informacje dotyczące zaopatrzenia?

Szczególnie interesują mnie plaże, ich dostępność pieszo i kameralność. O wyspach tych myślałem w kontekście dolotu samolotem do Splitu, a dalej autobusem do Szybenika. Zresztą na miejscu chyba niezbyt byłoby gdzie jeździć autem.

Co do dojazdu komunikacją publiczną, z Szybenika dopływa tam regularny prom (mapa połączeń), więc nie powinno być problemu.
Ostatnio edytowano 23.10.2018 08:49 przez Raphael, łącznie edytowano 1 raz
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4689
Dołączył(a): 03.04.2014
Re: Archipelag Szybernicki: Prvić, Zlarin, Kaprije, Žirje

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 22.10.2018 20:20

Raphael napisał(a):Archipelag Szybernicki, konkretnie jego 4 zamieszkane wyspy: Prvić, Zlarin, Kaprije, Žirje. Czy ktoś był? może polecić, doradzić? jakieś opinie dotyczące plaż? informacje dotyczące zaopatrzenia?

Szczególnie interesują mnie plaże, ich dostępność pieszo i kameralność. O wyspach tych myślałem w kontekście dolotu samolotem do Spltu, a dalej autobusem do Szybernika. Zresztą na miejscu chyba niezbyt byłoby gdzie jeździć autem.

Co do dojazdu komunikacją publiczną, z Szybernika dopływa tam regularny prom (mapa połączeń), więc nie powinno być problemu.

Chyba wkradła się błędnie jedna literka do nazwy archipelagu i miejscowości w Twoim poście.
Na wyspach, którymi jesteś zainteresowany, nie byłam. Ale byłam w Szybeniku, stąd od razu w oczy rzuciła mi się ta zbędna literka "R" w nazwie.
https://travelizer.pl/przewodnik/chorwacja/archipelag-szybeniku-poznaj-4-najpiekniejsze-wyspy
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 462
Dołączył(a): 15.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 23.10.2018 08:58

@megidh dziękuję, poprawione

Dodam jeszcze dane ilościowe z Wiki:

Prvić - powierzchnia 2,41 km2, linia brzegowa 10,63 km, ludność 453, gęstość zaludn. 188,20 os/km2
Zlarin - powierzchnia 8,05 km2, linia brzegowa 20,24 km, ludność 276, gęstość zaludn. 34,29 os/km2
Kaprije - powierzchnia 7,12 km2, linia brzegowa 25,21 km, ludność 143, gęstość zaludn. 20,09 os/km2
Žirje - powierzchnia 15,08 km2, linia brzegowa 41,76 km, ludność 124, gęstość zaludn. 8,22 os/km2
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 24.10.2018 11:08

Kaprije i Žirje odwiedzaliśmy od strony wody, ale nigdy tam nie zostaliśmy na noc.

Na Kaprije masz kilka konob, pizzeria , dość dobrze zaopatrzony sklep i ....zakaz jazdy samochodem w sezonie. Chyba nawet jest bankomat , ale nie jestem pewien.
Nie wiem jak z lądu dotrzeć na plaże bo my tam pływalismy łódką lub ribem, ale z tym to pewnie sobie poradzisz.

-Žirje - nie wiem, czy jest tu sklep, bo po prostu nie był nam potrzebny. Popatrzę na zdjęcia, może tam będzie widać czy jest sklep.
Wyspa trochę spokojniejsza niż Kaprije.

Polecam obydwie, zupełnie inny klimat niż w obleganych przez turystów miejscach.

Wyspy są bardzo popularnym miejscem kotwiczenia/cumowania dla jachtów i łodzi na noc.
Dużo tam "tego".

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Archipelag Szybenicki: Prvić, Zlarin, Kaprije, Žirje
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone