Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

apartament Vladimir Mrkonjić, Baska Voda

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kobrat
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 558
Dołączył(a): 21.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kobrat » 22.01.2013 20:51

rbandula napisał(a):
kobrat napisał(a):i nie chca mi go wziac na poczcie, bo nie mozna wysylac kasy w listach, juz nie wiem co robic.

Dwukrotnie wysyłałam zaliczkę listem wartościowym i za każdym razem odbiorca otrzymał przesyłkę. Opłata około 12 zł. Nie wiem, czy w Niemczech jest taka możliwość.
Co do lokalizacji - plaża blisko, rzeczywiście trochę pod górkę, ale ze wskazaniem na "trochę". Mieszkaliśmy jeszcze wyżej niż omawiany apartament (przy Tri Ceste) i żadnego dramatu nie było :D


no fajnie , ale ja musze zadeklarowac co jest w liscie - i jak deklaruje ze 300 euro to mi mowia ze nie wolno - to co mam wpisac , ze jakis znaczek warty 300 euro?, problem jest ze ktos moze wyjac z koperty te 300 euro i puscic go dalej - :( doszedl - doszedl i nie ma odszkodowania brrrrr juz nie moge. List taki kosztuje okolo 10 euro , ubezpieczony na 300euro. Napisalem wlascicielowi , ze moze zrobie ten przelew 01.07.2013 - wtedy Cro bedzie juz w UNI i zrobie przelew za free. Nie moge sie z nim dogadac ani po polsku ani po niemiecku ani po angielsku :( , on odpisuje - "nie ma problem , zaplac 300 masz konto , albo zaplac na poczta" he he
rbandula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 320
Dołączył(a): 17.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rbandula » 22.01.2013 21:27

rbandula napisał(a):ale ja musze zadeklarowac co jest w liscie

I tu jest pies pogrzebany - ja nie musiałam deklarować co jest w liście, ale jaka jest jego wartość i od tej kwoty uiszczałam opłatę (do zwykłej bąbelkowej koperty wkładałam list do właściciela apartamentu plus kasę - pani w okienku Poczty Polskiej nie interesowało co jest w środku). Może Twoi rodzice mogliby po prostu w ten sposób wysłać tę zaliczkę z Polski?
Opcja proponowana przez siekierka7 jest możliwa, jeżeli posiadasz konto internetowe. Wówczas w okienku "kwota waluty" wybierasz EUR i i dalej tak jak opisał, czyli dokonują przewalutowania wg własnego kursu. Nie wiem jaka jest opłata za ten przelew, bo z tej opcji jeszcze nie korzystałam.
kobrat
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 558
Dołączył(a): 21.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kobrat » 23.01.2013 09:53

Super sie udalo!!!! Pan Vladimir ma siostre w Niemczech i to do niej zrobilem przelew na konto - ZA DARMO :) . Juz sie nie moge doczekac wakacji , a u nas zima jak nigdy brrr . Moze jesczcze opowiedzialabys mi gdzie najlepiej jesc w Baska, i jakie ceny? a no i czy prysznice na plazy sa za darmo? dziekuje stukrotnie :)
siekierka7
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 07.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) siekierka7 » 23.01.2013 11:53

Prysznice są płatne. Co do jedzenia to ja raczej nie jadałem w restauracjach więc nie pomogę.
kobrat
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 558
Dołączył(a): 21.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kobrat » 23.01.2013 12:08

dzieki , a jeszcze :):):) mozna tam grylowac? i czy w tym apartamencie jest wyposazona kuchnia w talerze itp?
siekierka7
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 07.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) siekierka7 » 23.01.2013 12:22

Jest pełne wyposażenie kuchenne, też żelazko, deska, pralka, zmywarka (jak ja byłem to była popsuta) itp. itd. :). Co do grillowania no to teoretycznie jest duży taras, a nawet dwa na którym można by było coś tam wrzucić na ruszt. Tylko musisz mieć wtedy swojego grilla.
rbandula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 320
Dołączył(a): 17.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rbandula » 23.01.2013 13:47

siekierka7 napisał(a):Prysznice są płatne.


No to się zmieniło, bo jeszcze dwa lata temu można z nich było korzystać bezpłatnie.

Co do jedzenia, to kilka razy stołowaliśmy się w różnych knajpkach przy promenadzie, cen dokładnie nie pamiętam, ale obiad dla 4-osobowej rodziny (z nastoletnimi synami żarłokami), tanio niestety nie wychodził. Polecam za to pizzerię - jak zejdziesz w dół na promenadę skręć w lewo obok hotelu i budki z lodami (pyszne!) i schodkami w dół do lokalu. Przystępne ceny, zawsze jakieś promocje, stoliki przy plaży, czysto, szybka obsługa. Tam zaglądaliśmy dosyć często.

W ubiegłym roku byliśmy w Orebicu, w tym wracamy do Baska Voda.
Życzę udanego wypoczynku :) !
kobrat
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 558
Dołączył(a): 21.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kobrat » 25.01.2013 15:36

no to moze sie spotkamy? my bedziemy 0d 03.08-17.08.2013 u Pana Vladimira :), a jakie byly ceny wycieczek statkiem? i jaki polecacie? oby nie Biba bo lubimy spokoj :):):) . Byl ktos moze w restauracji KING? podobno najlepsza w Baska - ale pewnie i droga . Ja rowniez zycze udanego wypoczynku! :)
Waldii77
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 10.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Waldii77 » 25.01.2013 20:08

rbandula napisał(a):W ubiegłym roku byliśmy w Orebicu, w tym wracamy do Baska Voda.


Ech, ta Baśka Voda, dlaczego tak chętnie się tam wraca, wypadałoby już coś zarezerwować...)Błękit kusi i ten niesamowity klimat-cieplutkie wieczory, zapach i smak...Pozdrawiam
rbandula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 320
Dołączył(a): 17.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rbandula » 26.01.2013 22:16

kobrat napisał(a):no to moze sie spotkamy? my bedziemy 0d 03.08-17.08.2013 u Pana Vladimira


Niestety, rozminiemy się :( , bo my będziemy od 15 do 29 lipca. Może w 2014 r. :) ?

kobrat napisał(a):a jakie byly ceny wycieczek statkiem? i jaki polecacie? oby nie Biba bo lubimy spokoj :):) .


Co do spokoju, to dokładnie tak jak my - Bibe omijaliśmy z daleka! Dwukrotnie wybraliśmy stateczek Murter (2010 -Jelsa i Bol, 2011 - Povlja) i byliśmy zadowoleni. W tym roku też pewnie będziemy szukali płowowłosego "naganiacza". Cen, niestety, nie pamiętam, ale skoro tak, to na pewno były przystępne.

To ta "łajba" :D :
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
rbandula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 320
Dołączył(a): 17.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rbandula » 26.01.2013 22:43

kobrat napisał(a):Ech, ta Baśka Voda, dlaczego tak chętnie się tam wraca


Nie wiem dlaczego, ale jeśli ja, przeciwniczka spędzania wakacji ciągle w tym samym miejscu, wrócę tam w tym roku po raz kolejny (mam nadzieję, że trzy etaty mnie do tej pory nie wykończą :D ), to coś jest na rzeczy!
kobrat
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 558
Dołączył(a): 21.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kobrat » 30.01.2013 13:58

czy mozna tam grylowac na balkonie gryllem weglowym? i czy faktycznie ta klimatyzacja nic nie daje? mozemy wziac ze soba wentylatory. Czy nie jest tak tragicznie?
kobrat
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 558
Dołączył(a): 21.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kobrat » 05.02.2013 11:39

Rbandula, moze wrzucisz jeszcze jakies foty z Baska Vody?
kobrat
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 558
Dołączył(a): 21.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kobrat » 17.03.2013 20:23

czy w Baska Voda jest jakis bank? gdzie najlepiej wymienic euro?
raffaell2
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 06.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) raffaell2 » 07.05.2013 17:38

Kobrat - Dużo pytań zadajesz :D
Nie lepiej spisać wszystko co cię nurtuje w wordzie i skopiować raz a dobrze?

Klimatyzacja w Chorwacji zawsze cos daje - jak każda klima. Ale jak jest 35 w cieniu, a w nocy też 28-30 to mury sa strasznie nagrzane i tylko w pomieszczeniu z klima się ochłodzisz. Jak jest więcej omieszczeń, to w pozostałych nie jest lekko ;) Proponuję zabrać mały stojący wentylator na 240V i wdmuchiwać zimne powietrze z pokoju z klima do tego bez klimy 8)

Euro wymieniaj w kantorach - jest ich w Basce kilkanaście, a może i więcej. Kursy wymiany bardzo podobne we wszystkich. Ja jednak wypłacam z bankomatów kuny zwykłą polska karta debetową i po przeliczeniu i opłatach wychodzi podobnie a nawet troche lepiej niż po wymianie euro na kuny.

A jedzenie w restauracjach taniej wychodzi w Makarskiej - po prostu większa konkurencja i muszą ceny zbijać. A jest równie smacznie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
apartament Vladimir Mrkonjić, Baska Voda - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone