Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Aparat cyfrowy-mam problem

Rozmowy na tematy fotograficzne. Porady odnośnie techniki fotografowania, wyboru sprzętu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Diego M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 28.02.2004
Aparat cyfrowy-mam problem

Nieprzeczytany postnapisał(a) Diego M » 22.06.2005 17:47

Na niektórych zdjeciach pojawiają się okrągłe w różnych miejscach przejaśnienia - czy to coś poważnego czy może to zabrudzona optyka? :D
Co zrobić - poradżcie!!!!

pzdr :papa: :papa:
Jackus
Croentuzjasta
Posty: 176
Dołączył(a): 01.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jackus » 22.06.2005 17:56

Pewnie kurz bądź para wodna (mgła) w powietrzu oświetlone fleszem, wrzuc próbkę, albo przeslij na maila adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl to postaram się odpowiedzieć
Diego M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 28.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Diego M » 22.06.2005 18:45

Dzieki Ci Jackus-właśnie przesłałem /a właściwie syn/zdjecie do oceny,ciekaw jestem co o tym powiesz?

pzdr :papa: :papa:
Jackus
Croentuzjasta
Posty: 176
Dołączył(a): 01.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jackus » 22.06.2005 19:45

Okragłe plamy na garniturze to 100% flash. Aparat jest sprawny. Większość cyfraków kompaktowych ma taki bajher. Nic nie poradzimy bo jest to spowodowane konstrukcją aparatu - umieszczenie lampy zbyt blisko obiektywu. W profesjonalnych aparatach lampa jest odsunieta w bok a czasem zdejmowana aby cień nie był płaski.
Te kółka to jeszcze nic. Spróbujcie zrobić zdjęcie na wiejskim weselu albo podobnej imprezie. Ludzie tańczący a kurz się unosi. Masakra dla alergików.
Diego M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 28.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Diego M » 23.06.2005 20:08

Jackus napisał(a):Okragłe plamy na garniturze to 100% flash. Aparat jest sprawny. Większość cyfraków kompaktowych ma taki bajher. Nic nie poradzimy bo jest to spowodowane konstrukcją aparatu - umieszczenie lampy zbyt blisko obiektywu. W profesjonalnych aparatach lampa jest odsunieta w bok a czasem zdejmowana aby cień nie był płaski.
Te kółka to jeszcze nic. Spróbujcie zrobić zdjęcie na wiejskim weselu albo podobnej imprezie. Ludzie tańczący a kurz się unosi. Masakra dla alergików.


Dzieki za odpowiedz mam jeszcze jedna prośbę co byś poradził jak uniknąć tych palm może masz jakieś wskazówki dla mnie-to mój poczętek jeśli chodzi o fotografię cyfrową :D

pzdr :papa: :papa:
Jackus
Croentuzjasta
Posty: 176
Dołączył(a): 01.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jackus » 24.06.2005 07:50

Najlepiej nie robić zdjęć z fleszem w zakurzonych pomieszczeniach (fabryki, młyny), podczas imprez masowych w mglisty dzień, śnieżny, deszczowy. Jeśli już musimy, proponuję spróbować taki trick: kawałek sreberka - folii aluminiowej podkleić pod dolną częścią lampy błyskowej w ten sposób, żeby lekko odstawała i tworzyła jakby skośny odwrócony daszek. W ten sposób światło z lampy nie uderzy równolegle do kierunku obiektywu, ale zostanie odbite od folii w sufit, a od sufitu dopiero na oświetlony obiekt. Sposób sprawdza się w pomieszczeniach, gdzie nie jest zbyt ciemno. Jeśli mamy możliwość ustawień manualnych to można wydłuż czas naświetlania. Zachęcam do eksperymentów.

Powrót do FotoCroClub - dyskusja


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Aparat cyfrowy-mam problem
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone