Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Anteny magnetyczne CB

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2526
Dołączył(a): 19.03.2010
Anteny magnetyczne CB

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 04.07.2010 19:34

Witam,
Pojawiły się na rynku podróbki anten President o nazwie Presenter.

Wyglądają praktycznie tak samo, parametry są praktyczne te same (przynajmniej na papierze) - ale jak to jest w praktyce ?
Ma ktoś, zna ktoś kogoś kto ma ? Itp. itd ?

Ceny sa kilka razy niższe niż oryginalnych Presidentów
Przykład: http://www.allegro.pl/item1097944236_antena_delta_822b_presenter_missouri_gratis_new.html
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 07.07.2010 10:48

W byłym Wibtronicu na Wspólnej coś takiego kupisz. Moja żona taką ma i jest ok ma ją od miesiąca. Z tym, że ja zapłaciłem 95 zł :?
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2526
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 07.07.2010 19:14

Kupiłem na allegroszu za w sumie z kurierem 76 PLN :lol:
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 07.07.2010 19:25

To nie jest pytanie o antenę, ale może mnie oświecicie.
Co to znaczy - "nie trzyma 19"?
fasi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 837
Dołączył(a): 22.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) fasi » 07.07.2010 19:57

Wg mojej wiedzy...
Nie trzymanie kanału 19 - to sytuacja w której po odłączeniu radyjka od zasilania (głównie z gniazda zapalniczki) i ponownym podłączeniu radyjka do zasilania następuje przełączenie kanału na inny, aniżeli 19 na której nadawaliśmy przed wyłączeniem zasilania.

Poniższa sytuacja ma miejsce w przypadku tańszych radyjek np. Midland Alan 109 - podobno w przypadku tego radia wystarczy podłączyć się z radiem do instalacji elektrycznej samochodu, lub pociągnąć zasilanie bezpośrednio z akumulatora.

Co do wspomnianej w temacie anteny... Jak już na niejednym forum napisano: im dłuższa antena tym lepiej :) Osobiście używam Sirio ML-145 - łączność na odległości 15 km przetestowana :)
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 07.07.2010 20:01

A ta dziewiętnastka, kanał, nie panienka oczywiście :wink: to ważna taka?
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2526
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 07.07.2010 20:02

19-stka to kanał drogowy a za granicą kanał 28.
Tam wszytkiego się dowiadujesz
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 07.07.2010 20:05

Zachęcony niektórymi wypowiedziami, zacząłem sobie szukać CB,
no i, przy takim, które już mi odpowiadało, w komentarzach na Skąpcu,
napisali właśnie, że "nie trzyma 19".

Co prawda, w międzyczasie zainteresowałem się bardziej płaskimi skanerami, ale zawsze to warto dowiedzieć się do końca, w czym problem.

Może mi się jeszcze odwidzi? :wink:
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2526
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 07.07.2010 20:18

Kup sobie z przełącznikiem z "19-stką" :lol: i spokój :)
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 07.07.2010 20:30

OK dzięki.
fasi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 837
Dołączył(a): 22.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) fasi » 07.07.2010 20:36

Gorąco polecam radyjko President Johnny II lub Harry II.
Prawie identyczne modele z tym, że Harry II dodatkowo wyposażony jest w zakres FM.
Jakiś rok temu stałem przed podobnym dylematem jak Ty weldon. Szukałem radyjka małego, które zawsze gdzieś bym upchał w Focusie MKI.
Zastanawiałem się nad Midlandami, TTI, Unidenami bez homologacji.
Zdecydowałem się na Presidenta z funkcją ASC czyli automatycznego wycinania szumów - Harry II. Do tego dobra antena i wio :) Jedynym potencjometrem jakiego używam jest głośność i nie muszę gimnastykować się ze squelchem!
Czasami warto dołożyć tą stówkę, dwie na zestaw radio + antena i nie pluć sobie później w brodę.
Później jest wysyp ogłoszeń na cb forach o treści: "mam do sprzedania takie a takie radio, wyjeżdżam za granicę i muszę pilnie sprzedać, radio ma 2 miesiące..." :)
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2526
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 07.07.2010 20:56

Unideny to bardzo porządne radia :!:
Tylko ciężko je teraz kupić
fasi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 837
Dołączył(a): 22.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) fasi » 07.07.2010 21:13

Ciężko bo nie mają homologacji :) Wieść gminna niesie, że w środku Unidenów są bebechy od Presidenta.
President mając dobrą renomę w Europie, gdzie jest ich główny rynek zbytu, przylobbował trochę i z Unidenami i ich homologacją jest jak jest...

Sam byłem zainteresowany Unidenem bez homologacji, ale fachman w serwisie CB (w którym nota bene nie kupiłem radia) odradził mi zakup radyjka tej marki.
Pozdrav!
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2526
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 07.07.2010 21:29

fasi napisał(a):Ciężko bo nie mają homologacji :) Wieść gminna niesie, że w środku Unidenów są bebechy od Presidenta.
President mając dobrą renomę w Europie, gdzie jest ich główny rynek zbytu, przylobbował trochę i z Unidenami i ich homologacją jest jak jest...


dokładnie, dokładnie .... ;)
Marshall
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 310
Dołączył(a): 29.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marshall » 09.07.2010 12:03

Mam Unidena 510 XL, naprawdę super radio. Proste w obsłudze, zapewniające głośną i czystą modulację. Nie przejmujcie się brakiem homologacji. Ten dokument jest do pobrania w necie, wystarczy go wydrukować.
Używanie Unidenów NIE JEST ZAKAZANE. Z uwagi na brak homologacji problem ma sprzedawca, natomiast użytkownik może korzystać do woli. Temat wielokrotnie był wałkowany na forach o cb-rario, informacja 100% pewna.
Następna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone