Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Air Show Radom 27-28.08.2005.

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004
Air Show Radom 27-28.08.2005.

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 22.08.2005 20:30

W imieniu wszystkich lotników zapraszam wszystkich członków croforum, którzy nie wybierają się pod koniec sierpnia do Chorwacji na międzynarodowe pokazy Lotnicze Air Show W Radomiu w dniach 27-28.08.2005.

Bedzie tam pokazywane lotnictwo przedwojenne jak i współczene cywilne i wojskowe (samoloty F-16, 18, Mirage, Su, Mig itp), pokazy akrobacji, pokazy statyczne itp. Program i zasady wejscia okreslone są na stronie air show, najlepiej wpisać w "googlach" "Air Show" , występuje kilka linek



Nie jest to reklama z mojej strony lecz hołd złożony
tragicznie zmarłemu (w sobotę) w katastrofie lotniczej pod Lublinem, mojemu koledze w służbie, nowo awansowanemu na stopień generała
(15 sierpnia - zaledwie kilka dni temu)
44 letniemu gen. bryg. pil. Jackowi Bartoszcze (asowi polskiego lotnictwa z wielogodzinnym nalotem na SU-22)
Pierwszemu polakowi przeszkolonemu w USA na samolocie wielozadaniowym F-16 a także Mirage III i F-18 Falcon, bardzo zdolnemu , skromnemu i wybitnemu byłemu dowódcy pułku i brygady lotnictwa taktycznego .
To on miał byc za tydzień dyrektorem pokazów w Radomiu ale nie zostało mu to dane przez Pana Boga.
Jeszcze 16 wrzesnia składałem mu osobiscie w gabinecie gratulacje po mianowaniu w Belwederze, pozostała tylko pustka i opuszczona rodzina , żona i trzy córki.
Myslę, że wolno mi było taki przerywnik poczynić na tej stronie.
Teraz najchętniej wybrał bym się do Dubrownika, na 2 tygodnie.
art 7
Odkrywca
Posty: 71
Dołączył(a): 25.07.2005
air

Nieprzeczytany postnapisał(a) art 7 » 22.08.2005 21:35

latam tylko na paralotni ale wybieram sie na Air show radom.wyrazy wspólczucia i wiem jak to jest tez stracilem kolege latającego.cześć pamięci jednego z nalepszych polskich lotników


art
platon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3540
Dołączył(a): 03.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) platon » 22.08.2005 22:09

ludzie giną!!!cześć ich pamięci !!!
i cisza

W kopalni Budryk 900 metrów pod ziemią zginął górnik

14:37 W kopalni Budryk w Ornontowicach zginął górnik. Do tragedii doszło na poziomie 900 metrów.

48-letni górnik został przysypany, zginął na miejscu. Pracował w Przedsiębiorstwie Robót Górniczych w Gliwicach. Dokładne okoliczości wypadku bada Okręgowy Urząd Górniczy w Katowicach.

To już drugi w tym roku śmiertelny wypadek w polskim górnictwie węgla kamiennego. Wczoraj w kopalni Bielszowice w Rudzie Śląskiej zginął 41-letni górnik a 2 innych zostało rannych. Do zdarzenia doszło 840 metrów pod ziemią, przyczyną wypadku był silny wstrząs górotworu, który spowodował zawał skał stropowych.
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 22.08.2005 22:39

Dziękuję w swoim imieniu za zaproszenie ,ale chyba się nie wybiorę.
A Ty na czym będziesz latał? Uważaj bo są tu chyba chętni Cię ustrzelić . :lol:



O katastrofie słyszałem, zginął zdolny , młody generał.



Pozdrawiam
binkowskig
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 315
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) binkowskig » 24.08.2005 19:58

W sobotę będę ...wszak mieszkam w Radomiu blisko lotniska a samoloty juz od paru dni trenują nasze uszy...ale w niedziele kierunek IGRANE na Makarskiej. Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 08.06.2010 17:14 przez binkowskig, łącznie edytowano 1 raz
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 26.08.2005 21:27

Do Krakuscity:
Nie będę czynnie latał w pokazach Air Show. Pomimo , że posiadam duże doswiadczenie lotnicze (Mig-21, Su-20 i SU-22), a wcześniej inne przedszkolne samolociki (bardzo sympatyczne w pilotażu). Wystarczy mi spoglądanie na młodszych kolegów w czasie wykonywania ewolucji indywidualnych i zespołowych.
Pozdrawiam i ponownie zapraszam wszystkich , którzy dysponują wolnym czasem i Ciebie art 7 na paralotni (na tym nie latałem :D ).
gripen
Odkrywca
Posty: 92
Dołączył(a): 31.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) gripen » 26.08.2005 23:04

Szkoda że nie będzie Gripen - ów.
Ale ja będe.


pzdr

gripen

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

cron
Air Show Radom 27-28.08.2005.
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone