Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

accuweather - czy komuś sie sprawdziły prognozy ???

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wiko
Croentuzjasta
Posty: 184
Dołączył(a): 07.04.2004
accuweather - czy komuś sie sprawdziły prognozy ???

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiko » 06.07.2005 11:45

Czy ktos śledził prognozy pod tym linkiem. Podają tam 15 dniowe przepowiednie i co dzień są uaktualniane. Link jest nakierowany na Pule bo w te rejony się wybieram ale można wpisywać dowolne miasta z listy.
Nadmieniam, że w zeszłym roku sprawdziły mi te się prognozy w 100%
Będę na miejscu 15 lipca i ma być ciepełko, aż zanadto.




http://wwwa.accuweather.com/world-forec ... ;&metric=1
Ostatnio edytowano 06.07.2005 13:01 przez wiko, łącznie edytowano 1 raz
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 06.07.2005 12:30

Też jestem ciekawa jak się sprawdzają te prognozy.
Przesłałam linka do znajomych, którzy w chwili obecnej są na wyspie Vis. Zapytam ich za dwa dni czy prognoza z tego linku się sprawdza :D
krystek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1287
Dołączył(a): 15.01.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krystek » 06.07.2005 14:33

wiko napisał(a):Czy ktos śledził prognozy pod tym linkiem. Podają tam 15 dniowe przepowiednie i co dzień są uaktualniane.

Prognozy wielodniowe mają to do siebie,że się nie sprawdzają. Kiedyś słyszałem wywód synoptyka na ten temat. Najmniejszym błędem obarczona jest prognoza na trzy dni. Dłuższe, to wróżenie z fusów. Zresztą zwróć uwagę, iż prognozy dla różnych miast nad Jadranem wg Accuweather są bardzo podobne.
M.Smith
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1029
Dołączył(a): 11.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) M.Smith » 06.07.2005 14:43

owszem, ich prognozy mogą wydawać się trafne biorąc pod uwagę, ze większość tych "trafionych" przypada w okresie letnim a jednak w rejonie Chorwcji w tym czasie pogoda jest w miare stabilna. Ja bym jednak nie zawierzał zbytnio tym prognozom, chyba żadna stacja meteorologiczna nie jest w stanie nawet w 50% podać właściwej prognozy na 15 dni w przód, to wróżenie z fusów jak to napisał krystek. Kiedyś zresztą bawiłem się w kopiowanie ich prognozy, dotyczyło to majowego weekendu i niemal codzienie prognoza była inna niekiedy różniła się bardzo znacząco (zamiast słońca - deszcz i odwrotnie) dopiero na trzy- cztery dni wcześniej prognoza się ustabilizowała.
wiko
Croentuzjasta
Posty: 184
Dołączył(a): 07.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiko » 07.07.2005 08:26

Nie sposób się z Wami nie zgodzić, że pogodę w miarę precyzyjnie można przewidzieć góra na 2-3 dni. W zeszłym roku też śledziłem acuweather i na 2 tygodnie przed wyjazdem prognozowali 4 dniowe upały na Istrii i co do dnia trafili. Wcześniej pogoda dla Istrii była do bani i miałem się wycofać z wyjazdu.
Dobre prognozy zawsze poprawiają samopoczucie przed wyjazdm, nie trzeba sie martwić na zapas. Jak będzie to się okaże dopiero na miejscu !
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 07.07.2005 22:37

Co racja to racja.
Ale takie obesrwacje to czysta przyjemność :D

Powrót do Pogoda i klimat

cron
accuweather - czy komuś sie sprawdziły prognozy ???
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone