Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

A1 do Dubrownika ?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 02.05.2011 10:03

akagi napisał(a):Wiem, bo nią jeździłem, ale nie tak daleko na południe. Dlatego pytam, może ktoś coś już szukał.
Nie szukam, przy autostradzie, zjedziemy i kilkanaście km w bok. Ale gdzie?


Jak pomyślisz, to na pewno znajdziesz.
Im większe zadupie, tym mniejsza szansa na nocleg w czymś sensownym- tyle chyba wiesz.
:wink:

greenrs napisał(a):Biker_HR jesteście mistrzami świata w budowaniu autostrad.

:shock:
Przesada i to gruba.
Przejedź się autostradą po Alpach- wtedy zrozumiesz.
marekb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1171
Dołączył(a): 13.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekb » 02.05.2011 10:22

myślę, ze skaliste mocne podłoże sprzyja budowaniu ( cenie chyba ) i trwałości autostrad, a w przypadku budowania tuneli już napewno.
misio 5822
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 04.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) misio 5822 » 03.05.2011 13:42

Mam pytanko. Chce dojechac do Tucepi. Którym zjazdem zjechac z autostrady? Dugopolje na Split czy jadac dalej zjade gdzies bliżej?
filip122 vel Darek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 743
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) filip122 vel Darek » 03.05.2011 15:08

misio 5822 napisał(a):Mam pytanko. Chce dojechac do Tucepi. Którym zjazdem zjechac z autostrady? Dugopolje na Split czy jadac dalej zjade gdzies bliżej?


Proponuje zjazd na Sestanovac zjazd na Riviere Makarska
misio 5822
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 04.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) misio 5822 » 03.05.2011 19:40

Dzieki :D
filip122 vel Darek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 743
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) filip122 vel Darek » 03.05.2011 20:10

misio 5822 napisał(a):Dzieki :D


Ne ma za co wszystko jest na mapie :lol: :lol: :lol: zresztą w linku który Ci wysłałem nie ma innej opcji :lol: :lol:
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 03.05.2011 20:29

akagi napisał(a):Mam pytanie.
jedziemy w tym roku do Czarnogóry, przez Chorwację. Gdzie za Splitem szukać jakiegoś hotelu na nocleg , przy A1?
Dzięki

Mam sprawdzone miejsce na na nocleg tranzytowy ale to jeszcze przed Splitem w miejscowości Skradin około 3km od autostrady a blisko wodospadów Krka.
Jeśli za Splitem to z kolei tuż przed enklawą BiH w miejscowości Kula Norinska lub Opuzen to miejscowości nad rzeką lub jakimś zlewiskiem tam powinniście coś znaleźć bez problemu.
szakal36
Croentuzjasta
Posty: 212
Dołączył(a): 23.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) szakal36 » 03.05.2011 20:59

consett0805, czy kwatery o których mówisz masz sprawdzone? Może masz jakieś bliższe namiary itp. Byłbym zainteresowany. Szukam po necie, ofert jest dużo tyle że cenowo to lekka przesada. Będę wdzięczny za info.
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 24.05.2011 09:50

Nie posiadam żadnych namiarów typu www itd. Preferuje jazdę w ciemno stąd mało danych aby odszukać je w internecie. Po prostu robię to tak jeśli uważam że czas najwyższy znaleźć już nocleg robię to.
Nie wiem co masz na myśli pisząc sprawdzony nocleg? Jeśli chodzi o Skradin jest to miejscowość nad rozlewiskiem rzeki Krka. Wjeżdżając do niej zobaczysz pełno napisów z informacją Sobe, Zimmer zajeżdżasz do jednego i się pytasz, jak nie to do następnego itd nie ma opcji aby nie dostać noclegu. Ja w zeszłym roku skręciłem w pierwszą uliczkę w lewo zajechałem pod sam dom i gospodarz opalający się przed domem gestem zaprosił do obejrzenia co ma do zaoferowania. I bez dwóch zdań braliśmy apartament z dwiema sypialniami czysto i pachnącą zasłonięte okiennice przyjemny chłodzik to wszystko za 40 euro ( 4 osoby) Miejscowość też fajna jest co zobaczyć i pospacerować no i zażyć kąpieli jeszcze w w bardziej słodkiej niż słonej wodzie rzeki Krka. Ze Skradin to tylko 5kom do wodospadów Krka.
Jeśli chodzi o bliskie granicie BiH o miejscowościach o których wspomniałem, nie byłem tam sugeruję się tym co dane miejsce oferuje a więc zalew i rozlewisko stąd sugestia tych miejscowości bo raczej pewne że znajdują się tam pokoje do wynajęcia.
Reasumując jedź bez kłopotania się tym gdzie będziesz spał czy przed czy za Splitem znajdziesz coś wybierz tylko sobie miejsce do którego chcesz dojechać i tam szukaj głowa do góry. Ja podróżuję z rodziną a w zeszłym roku jeszcze 1.5 rocznych szkrab na pokładzie i też sobie tym głowy nie zawracałem. Ze wszystkich noclegów tranzytowych zeszłego roku wszędzie był ten sam koszt 40 euro i we wszystkich przypadkach były to apartamenty minimum z dwiema sypialniami :D
Tak więc w drogę i miłych wakacji.
kapitan_statku
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 02.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kapitan_statku » 25.05.2011 20:08

Fatamorgana napisał(a):
akagi napisał(a):Wiem, bo nią jeździłem, ale nie tak daleko na południe. Dlatego pytam, może ktoś coś już szukał.
Nie szukam, przy autostradzie, zjedziemy i kilkanaście km w bok. Ale gdzie?


Jak pomyślisz, to na pewno znajdziesz.
Im większe zadupie, tym mniejsza szansa na nocleg w czymś sensownym- tyle chyba wiesz.
:wink:

greenrs napisał(a):Biker_HR jesteście mistrzami świata w budowaniu autostrad.

:shock:
Przesada i to gruba.
Przejedź się autostradą po Alpach- wtedy zrozumiesz.



Wydaje mnie się, że większą rolę przy budowaniu dróg odgrywa prawo (w przypadku PL również prawo EU) niż kwestie pieniężne czy technologiczne. Kiedy Chorwacja wejdzie do EU i spotka się z programem 'Natura 2000' to zwolnią zdecydowanie...chociaż oni do tego czasu pewnie wybudują co konieczne :)
smok131
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 24.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) smok131 » 25.05.2011 21:22

consett0805 napisał(a):
akagi napisał(a):Mam pytanie.
jedziemy w tym roku do Czarnogóry, przez Chorwację. Gdzie za Splitem szukać jakiegoś hotelu na nocleg , przy A1?
Dzięki

Mam sprawdzone miejsce na na nocleg tranzytowy ale to jeszcze przed Splitem w miejscowości Skradin około 3km od autostrady a blisko wodospadów Krka.
Jeśli za Splitem to z kolei tuż przed enklawą BiH w miejscowości Kula Norinska lub Opuzen to miejscowości nad rzeką lub jakimś zlewiskiem tam powinniście coś znaleźć bez problemu.


czytaj: nad Neretwą :wink: :wink:
ArletaPrzemek
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 11.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArletaPrzemek » 25.05.2011 22:38

Bardzo się tym tematem interesuję, załączam linki które znalazłem :

http://motorways-exitlists.com/europe/hr/a1.htm
http://pl.wikipedia.org/wiki/Autostrady_w_Chorwacji
http://pl.wikipedia.org/wiki/Most_Pelje%C5%A1ac
http://en.wikipedia.org/wiki/A1_%28Croatia%29

bardzo fajna rzecz podlicza nawet koszta :) kiedyś był link na forum ale ostatnio zmieniała się strona:

http://hac.hr/en/toll-rates/motorway-network/
bzyq74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1160
Dołączył(a): 21.10.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) bzyq74 » 07.06.2011 11:30

30 czerwca otwierają nowy odcinek A1 Ravca-Vrgorca o długości 11km
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 07.06.2011 12:48

Zawsze kawałeczek dalej :)
piotr65
Croentuzjasta
Posty: 130
Dołączył(a): 18.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr65 » 07.06.2011 12:56

W lipcu przetestujemy. :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone