Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

A może wyspa???

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
male-przedszkole
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 24.04.2013
A może wyspa???

Nieprzeczytany postnapisał(a) male-przedszkole » 16.05.2013 12:39

Witam wszystkich forumowiczów,

Zwracam się do Was z ogromną prośbą podzielenia się swoją wiedzą oraz " dobrą radą" :)

W tym roku wraz ze znajomymi pragniemy po raz pierwszy wybrać się do Chorwacji ( 15 - 28 lipiec, podróż samochodem z Warszawy, zakwaterowanie chcemy znaleźć już na miejscu ).
Jako, że zawsze moim marzeniem było znaleźć się na malowniczej wyspie pragnę, aby w tym roku to marzenie się ziściło.

Poszukuję godnej polecenia wyspy, która z lądem jest połączona mostem, ( oczami wyobraźni już widzę te fale sprzeciwu, gdy oznajmię, że po całej podróży jeszcze czeka Nas przeprawa promem ).

W moim zamyśle zabawy ( puby, kluby etc ) oraz odpoczynku ma być po równo z wyraźnym wskazaniem, aby "miejscowa rozrywka" była w zasięgu ręki. ( Rok temu byliśmy w Bułgarii i do najmarniejszego pubu w tzw. centrum było 40 min autobusem... ).

Przez jakiś czas poważnie zastanawiałam się nad wyspą Vir, ale po dogłębnym przejrzeniu wątków na forum, dowiedziałam się, że zbiera Ona niezbyt pochlebne recenzje. I tym sposobem mój plan szybko legł w gruzach.

Będę bardzo wdzięczna za udzielenie kilku rad / wskazówek co do wyboru miejsca spędzenia upragnionego urlopu,

pozdrawiam! :) :) :)

Marta
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 16.05.2013 13:00

Oprócz wyspy Vir połaczone mostem z lądem są: Krk, Pag, Murter, Ciovo.
Każda wyspa jest inna i każda ma różne opinie :wink:
Poszukaj w dziale "Nasze relacje z podróży" relacje cromaniaków w tych wysp, poczytaj i wybierz sobie jedną na pobyt. :lol:
Majdan72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 30.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Majdan72 » 16.05.2013 13:11

Ostatnio edytowano 16.05.2013 13:18 przez Majdan72, łącznie edytowano 1 raz
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 16.05.2013 13:16

Brać.
Pag.
Hvar.

Na dobry początek. :D
anubis2423
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anubis2423 » 16.05.2013 16:32

Witam polecam Baśkę na KRK
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 17.05.2013 08:54

male-przedszkole napisał(a):Poszukuję godnej polecenia wyspy, która z lądem jest połączona mostem, ( oczami wyobraźni już widzę te fale sprzeciwu, gdy oznajmię, że po całej podróży jeszcze czeka Nas przeprawa promem ).

W moim zamyśle zabawy ( puby, kluby etc ) oraz odpoczynku ma być po równo z wyraźnym wskazaniem, aby "miejscowa rozrywka" była w zasięgu ręki. ( Rok temu byliśmy w Bułgarii i do najmarniejszego pubu w tzw. centrum było 40 min autobusem... ).



Cześć Marta.
Czy aby Twoi współwycieczkowicze nie mają choroby morskiej? :lol: :wink:

Widzisz... dla niektórych akurat prom to jest całkiem pozytywna rzecz gdyż po długiej podróży zapewnia ...odpoczynek. A to jest istotne dla zmęczonych. Nic nie trzeba robić, na nic uważać, tylko widoki oglądać. :)
Rejs po morzu (nawet promem) bywa atrakcją- no chyba, że ktoś ma objawy jak wyżej... :)

Skoro masz takie a nie inne oczekiwania (pominąwszy "porady" jakich Ci udzielono odnośnie wysp nie połączonych z lądem mostem) to sugeruję Novaliję i do zabaw słynne Zrće (bum bum bum, łup łup łup... :) ) na Pagu, Baśkę na Krku lub Murter.
Pamiętaj jednak, że aby w pełni poczuć klimat wysp w CRO trzeba wybrać taką wyspę, która jest...prawdziwą wyspą- ze swoim odrębnym mikroklimatem, osobną historią i... brakiem nadmiaru cywilizacji.

Ale na początek to każda z wymienionych lokalizacji będzie ok.
Zresztą po pierwszych wakacjach, z czasem przyjdzie refleksja- co było w sam raz a co nam nie pasowało i czego nam dalej brakuje. :wink:
Pozdr.
witia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 19.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) witia » 17.05.2013 10:12

Moim zdaniem, do określonych wymagań najbardziej pasuje Novalija na Pag.
Marcin1971
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 23.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin1971 » 25.05.2013 15:40

Witam,
Nie wiem co Ci ludzie mają przeciw wyspie VIR. Jeżdżę tam od kilku lat i na razie nie planuję zmieniać miejscówki. Czytałem trochę wątków na jej temat i nijak mają się do rzeczywistości. Zwiedziłem kilka a może kilkanaście miejscówek w Cro i wszędzie jest podobnie. Bardzo dużym atutem tej wyspy to możliwość szybkich wypadów na zwiedzanie. NIN, Zadar, Priwlaka. Dodatkowo na wyspie są niewielkie ale zawsze, piaszczyste plaże. Na końcu wyspy mało uczęszczane miejsca jak ktoś lubi lekki tłum to znajdzie go w centrum.
2 lata temu zmieniłem miejsce noclegowe z trącącego krasnalem na prawie nowe apartamenty u Polki mieszkającej od kilkunastu lat w Chorwacji.
Pozdrawiam
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 25.05.2013 18:07

Marcin1971 napisał(a): Zwiedziłem kilka a może kilkanaście miejscówek w Cro i wszędzie jest podobnie....

8O 8O 8O 8O
:roll:
No tak, przecież woda w Jadranie ta sama, skały i kamienie kolorem też podobne...i góry jakieś widać. :lol: :lol: :lol:

Może jak zwiedzisz kilkadziesiąt (ale poza Virem i okolicą) w kilku regionach to Ci się zdanie zmieni...

Wg. Ciebie np. miasta też są podobne?
Pewnie tak, bo dachówkę mają często taką samą. :lol: :wink:
Marcin1971
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 23.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin1971 » 25.05.2013 20:04

Jednak wychodzi z nas Polska natura. Ale trzeba też nauczyć się czytać ze zrozumieniem. Proszę też odnieść się do Swojej Lokalizacji: że zacytuję "13 razy w CRO. Chamstwo i agresję należy tępić. Zwłaszcza gdy wyłazi spod munduru budżetówki"
Po pierwsze nigdzie nie napisałem że byłem w jednym miejscu. Po drugie, skąd wiesz gdzie byłem i tutaj Cię trochę zaskoczę. Tak nie byłem w Puli i pewnie w wielu miejscowościach i wyspach też nie, ale większość wybrzeża od Rijeki w dół zwiedziłem a te Twoje 13 razy w Cro to śmiechu warte. Potrafię w roku pojechać 3 razy a jeżdżę od kilkunastu lat więc nie ironizuj Polski charakterku :). Naucz się pokory.

PS. Pewnie że są ładniejsze miejsca niż Vir (nigdzie też nie napisałem że nie ma) więc o co chodzi?
male-przedszkole
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 24.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) male-przedszkole » 28.05.2013 15:18

Wszystkim bardzo dziękuję za dobre rady oraz odpowiedzi :) :) :)
Pozostaje mi tylko zabrać się za rozplanowanie trasy, lipiec tuż tuż :)
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 28.05.2013 15:20

Marcin1971 napisał(a):Jednak wychodzi z nas Polska natura. Ale trzeba też nauczyć się czytać ze zrozumieniem. Proszę też odnieść się do Swojej Lokalizacji: że zacytuję "13 razy w CRO. Chamstwo i agresję należy tępić. Zwłaszcza gdy wyłazi spod munduru budżetówki"
Po pierwsze nigdzie nie napisałem że byłem w jednym miejscu. Po drugie, skąd wiesz gdzie byłem i tutaj Cię trochę zaskoczę. Tak nie byłem w Puli i pewnie w wielu miejscowościach i wyspach też nie, ale większość wybrzeża od Rijeki w dół zwiedziłem a te Twoje 13 razy w Cro to śmiechu warte. Potrafię w roku pojechać 3 razy a jeżdżę od kilkunastu lat więc nie ironizuj Polski charakterku :). Naucz się pokory.

PS. Pewnie że są ładniejsze miejsca niż Vir (nigdzie też nie napisałem że nie ma) więc o co chodzi?


:mrgreen: Obrazek
Melanie
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 26.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Melanie » 14.06.2013 12:05

Jeżeli interesują Cię rozrywki, to nie pchaj się na Ciovo. To jest porażka, most do Trogiru ciągle zapchany. W kwesti Pagu - ulokujesz się w pobliżu Novaliji, to na pewno coś znajdziesz ; >
adamek19752
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 22.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamek19752 » 30.06.2013 11:41

Witam! Lecimy 02-07-2013 godz.21 start Częstochowa wyspa Vir. Mamy nadzieję że będzie fajowo??
Agnieszka Wojdyło
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 31.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agnieszka Wojdyło » 04.12.2013 13:03

Marcin1971 napisał(a):Witam,
Nie wiem co Ci ludzie mają przeciw wyspie VIR. Jeżdżę tam od kilku lat i na razie nie planuję zmieniać miejscówki. Czytałem trochę wątków na jej temat i nijak mają się do rzeczywistości. Zwiedziłem kilka a może kilkanaście miejscówek w Cro i wszędzie jest podobnie. Bardzo dużym atutem tej wyspy to możliwość szybkich wypadów na zwiedzanie. NIN, Zadar, Priwlaka. Dodatkowo na wyspie są niewielkie ale zawsze, piaszczyste plaże. Na końcu wyspy mało uczęszczane miejsca jak ktoś lubi lekki tłum to znajdzie go w centrum.
2 lata temu zmieniłem miejsce noclegowe z trącącego krasnalem na prawie nowe apartamenty u Polki mieszkającej od kilkunastu lat w Chorwacji.
Pozdrawiam

Witam czy mogę prosić o jakieś namiary kwater na Virze adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl. Dzięki serdeczne
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone