Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

A miało być tak pięknie......

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jerry.ie
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 219
Dołączył(a): 08.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jerry.ie » 07.08.2013 13:17

Mirasowski trzyma w napięciu , czekam , czekam i poczekam mam czas :lol:
mirasowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 537
Dołączył(a): 19.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirasowski » 07.08.2013 13:26

Komfort tego że jedziemy sami jest taki że nie trzeba się za wiele ograniczać z rzeczami jakie chcemy zabrać na upragniony urlop ,( wszystko się może przydać) :D dla tego też autko zapakowane na maksa. Za rok szukam 2dwie osoby do wspólnej jazdy i podzielenia kosztów podróży.
Jest ciekawa strona można pochytać chętnych do wspólnej podróży lub można zabrać się z kimś kto ma jeszcze miejsce w samochodziku (za pózno się o niej dowiedziałem.) strona to blablacar.pl.
A więc lecimy na Plitvicke. Oczywiście wyjechaliśmy z poślizgiem o 18:44.

Czy ktoś z was kiedyś wyjechał punktualnie??

Narzeczona przejechała prawie połowę drogi , brawo :) to jej pierwsza taki długa jazda za kółkiem.
Dłuższych przerw nawet nie robiliśmy, jechało się spokojnie 130km max na autostradach , średnie spalanie naszej Yariski 6l. Dojechaliśmy do Plitvickich Jezior na godz 5:00. Czyli jechaliśmy 10godz.
2013-07-28 06.02.44.jpg
Na zdjęciu jest godz 6 wtedy przypomnialo mi sie zeby uwiecznić ten licznik.
I tu dzięki temu forum i informacjom o noclegach od was pukamy do drzwi pani właścicielki domu Gašpar Anto ul. Mukinje 49. Jest godz 5 rano niedziela cisza dookoła wszyscy jeszcze śpią , nieśmiało pukamy znaczy dzwonimy do drzwi po chwili wychodzi starsza pani okazuje się że jest to właścicielka. Witamy się i pytamy o nocleg, okazuje się że mamy wiele szczęścia jest wolny pokój cena to 25EUR od osoby negocjujemy cenę znaczy próbujemy negocjować a pani mówi że to już jest taniej (dla polaków taniej) normalnie to 30EUR od osoby kosztuje. Ok zgadzamy się. Przecież Ci ludzie z tego żyją dajmy im zarobić.
Wspomnę że pani świetnie mówi po polsku dogadujemy się bez problemów tłumaczy nam wszystko dokładnie praktycznie układa nam cały plan na dnień. Dajemy jej paszporty w celu rejestracji na policji.

Plan wygląda następująco: mamy spać do około 12:00, Zostawiamy autko pod jej domem oszczędzamy w ten sposób na parkingu , póżniej idziemy lasem w dół za domem 15-20 min do wejścia do parku tam kupujemy bilecik jedziemy kolejką do pkt zwiedzania tam 8 godz chodzenia pływania stateczkiem zwiedzania i powrót tą samą drogą. Na ścianie pani ma mapę Plitvic i dokładnie pokazuje objaśnia nam co gdzie jak mamy iść co zwiedzać w tym parku. Rewelacja wszystko wiemy na 100%.
Załączniki:
3.jpg
Ostatnio edytowano 07.08.2013 18:52 przez mirasowski, łącznie edytowano 1 raz
mada10000
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 570
Dołączył(a): 21.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mada10000 » 07.08.2013 14:02

Ja jeszcze ciągle czekam na urlopik i wyjazd :D zasiadam i czytam . Czekam na dalszy ciąg!
mirasowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 537
Dołączył(a): 19.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirasowski » 07.08.2013 14:07

Jeszcze zdjęcia widok z balkonu i pokoju . Pokój bez szału ale na jedną noc wystarczający.
Załączniki:
DSC06661.jpg
4.jpg
emarylka
Croentuzjasta
Posty: 175
Dołączył(a): 12.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) emarylka » 07.08.2013 14:26

a to ja tu też się rozsiadam, z przerwą na urlopik, w cro oczywiście :)))
mirasowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 537
Dołączył(a): 19.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirasowski » 07.08.2013 14:43

Wstaliśmy o 11 z minutami szybko zebraliśmy się do wyjścia wszystko dokładnie jak mówiła pani właścicielka trochę zaspani idziemy drużką przez las po drodze zatrzymujemy się w restauracji chyba nazywała się Restauracja Jezioro szybki obiadek spaghetti i piwko Karlovacko i lecimy do kasy Parku. Płacimy Mastercardem 220Kun za 2osoby bilet jednodniowy można jeszcze kupić bilet dwudniowy.
I tak są dwie trasy do zwiedzania do wyboru krótsza i dłuższa wybieramy dłuższą więcej zwiedzicie dłuższą trasą.
Najpierw jedzie w gorę takim busikiem wagonikami zwał jak zwał. Szukam fotkę i mam tylko takie
6.jpg

Pozniej zwiedzamy piechotką. Teraz muszę wybrać jakieś foty tyle tego jest że potrwa to chwile.
mirasowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 537
Dołączył(a): 19.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirasowski » 07.08.2013 15:00

Dużo tych zdjęć, o to kilka z nich:
Załączniki:
DSC06510.jpg
DSC06509.jpg
DSC06491.jpg
DSC06482.jpg
DSC06471.jpg
DSC06450.jpg
DSC06418.jpg
DSC06410.jpg
DSC06397.jpg
DSC06372.jpg
DSC06346.jpg
DSC06345.jpg
DSC06343.jpg
roverek
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 37
Dołączył(a): 31.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) roverek » 07.08.2013 15:12

No proszę - bardzo mnie ciekawi Twoja opowieść o Plitvicach, bo już za niecały miesiąc tam będę :).

W jakich godzinach wyjeżdżają busiki a w jakich przyczepy :D
mirasowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 537
Dołączył(a): 19.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirasowski » 07.08.2013 15:14

Potem docieramy do największego jeziora zasiadamy na stateczku w cenie biletu i płyniemy by dotrzeć do największego wodospadu zw. Veliki Slap po prostu Wielki Wodospad.
Załączniki:
DSC06531.jpg
DSC06519.jpg
roverek
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 37
Dołączył(a): 31.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) roverek » 07.08.2013 15:21

Lustrzanka SONY SLT A-37. Przepiękne te zdjęcia
mirasowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 537
Dołączył(a): 19.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirasowski » 07.08.2013 15:22

roverek napisał(a):No proszę - bardzo mnie ciekawi Twoja opowieść o Plitvicach, bo już za niecały miesiąc tam będę :).

W jakich godzinach wyjeżdżają busiki a w jakich przyczepy :D


Dokładnie nie wiem , rozkład był w połowie zamazany na tablicy. Pamiętam że z powrotem czekaliśmy może 10 min na busiki z wagonikami, a wracaliśmy coś po 19. Ten pojazd 0t jest taki konkret Mercedes który wciąga te wagoniki z chyba setką ludzi bardzo powoli pod górę po wąskiej drodze wrażenia niezapomniane. Co chwilę jezdziły w tą i z powrotem. więc nie powinno być problemu. Dodam tylko ze gorąc w nich był ogromny.

A to może ci się przyda że ostatni busik do wyjścia odjezdza 20:30. Tam z końca jak już dojdziesz do wielkiego wodospadu.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.08.2013 15:24

Sprawdzaj ortografię :!: :!: :!: :!: :!: :!:

Ładne zdjęcia, ciekawy opis, a wrażenia psują błędy ortograficzne :? :? :? :?
mirasowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 537
Dołączył(a): 19.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirasowski » 07.08.2013 15:33

Rejs stateczkiem szybko mija i dobijamy do... jak to nazwać ?? miejsca gdzie pełno ławek knajpek taka wielka polana gdzie wszyscy jedzą piją i odpoczywają przed dalszym spacerkiem a uwierzcie jest dużo chodzenia. Tak apropo Miałem potem zakwasy w łydkach. Teraz foto:
DSC06548.jpg
DSC06547.jpg
DSC06544.jpg

Oczywiście my również pijemy po piwku odpoczywamy i dalej w drogę.
Załączniki:
DSC06595.jpg
DSC06565.jpg
DSC06553.jpg
DSC06552.jpg
roverek
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 37
Dołączył(a): 31.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) roverek » 07.08.2013 15:36

Lednice napisał(a):Sprawdzaj ortografię :!: :!: :!: :!: :!: :!:

Ładne zdjęcia, ciekawy opis, a wrażenia psują błędy ortograficzne :? :? :? :?


Nie miałeś więcej wykrzykników ? :twisted: Raptem znalazłem jeden błędzik ort i co z tego ? To nie turniej poprawnej polszczyzny... Dawaj kolego mirasowski - oglądam z zapartym tchem :P .
mirasowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 537
Dołączył(a): 19.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirasowski » 07.08.2013 15:37

Lednice napisał(a):Sprawdzaj ortografię :!: :!: :!: :!: :!: :!:

Ładne zdjęcia, ciekawy opis, a wrażenia psują błędy ortograficzne :? :? :? :?


Sorki za błędy dla tych wrażliwych. Nigdy nie była to moja mocna strona w szkole zawsze miałem kapy.
Obiecuję poprawę. :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
A miało być tak pięknie...... - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone