Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

30 km na Pd od Makarskiej : to ładny rejon?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ppp
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 25.08.2005
30 km na Pd od Makarskiej : to ładny rejon?

Nieprzeczytany postnapisał(a) ppp » 02.09.2005 17:53

Wiatam!
Wybieramy się do Chorwacji po raz pierwszy, palcem na mapie wybrałem miejsce, gdzie chcemy dojechać i tam zacząć szukać noclegu : 30 km na południe od Makarskiej : Drvenik, Podaca, Gradac.....

Czy to dobry pomysł / ładny rejon ?

Bo większość Waszych relacji dotyczy raczej regionów w bliższej okolicy i na Pn od Makarskiej : Omis, Brela, Baska Voda....

Może nie potrzebnie pchamy się na południe, a okaże się tam mniej ciekawie?

proszę doradźcie!

I czy uda się tam znaleźć apartament 2 os poniżej 20 E (2 poł IX)?
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 02.09.2005 18:33

Ja byłem 40km od Makarskiej w miejscowości Zaostrog, kilka moich i innego croforumowicza relacji znajdziesz tutaj:

forum/viewtopic.php?t=7580&postdays=0&postorder=asc&highlight=zaostrog&start=30

forum/viewtopic.php?t=9026&highlight=zaostrog

W czerwcu za Ap. 2 osobowy płaciłem 20euro, ale czy znajdziesz coś poniżej to trudno mi powiedzieć.


Pozdrawiam
osad
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 7
Dołączył(a): 18.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) osad » 02.09.2005 19:10

w sierpni też miałem okazję gościć w tej miejscowości
gorąco polecam, chyba że ktoś lubi większe "kombinaty" turystyczne w stylu Makarska itp.
jeżeli nie, warto się tam zatrzymać
cena za 2 osoby -20E, warunki znośne, nie jestem grymaśnym wczasowiczem
miejscówki nie polecam, bo właścicielka była strasznie gadatliwa i niezmiernie ciekawska a przy platnościach potrafiła spierać się o różnice kursowe w wysokości kuny
plaża troszkę zatłoczona, a do tego ciągły zgiełk, muzyka i inne duperele
dlatego polecam dziką plażę ok 400 m za tablicą Zaostrog w kierunku Drvenika.Łatwo ją zlokalizować, bowiem na poboczu widać parkujące samochody.Spokojnie, urokliwie, maksymalnie było tam ok 30 osób, nigdy więcej.Szkoda leżeć jak kotlet na plaży przy promenadzie, chyba że priorytetem jest bliskość sklepu, knajpy....Każdy lubi co innego.
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 02.09.2005 19:53

To bardzo ładny region :) Warto tam jechać. Odezwijcie się do mnie na priva (adres w profilu), to podrzucę Wam jakieś namiary na apartamenty...

Plumek
krzychu_72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 515
Dołączył(a): 06.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzychu_72 » 02.09.2005 20:27

Byłem w Igrane, najładniejsza plaża na jakiej byliśmy to zatoczka Velika Duba, zjazd w dół za znakiem wyjazdu z Mala Duba (Zivogosce). Bardzo polecam :-)
malagosa
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 09.08.2005
Kraniec Chorwacji - Molunat

Nieprzeczytany postnapisał(a) malagosa » 02.09.2005 22:33

Generalnie.. im dalej na poludnie, tym cieplej i ładniej.

Na samym krancu chorwacji jest połwysep Molunat. Kempingi niedrogie i pokoje, piękna plaza piaszczysta z wystającymi z wody wysokimi głazami do ktorych można dopłynąć i wejsc na nie. Dalej skały i głebiny do nurkowania. Ciepło i woda ciepła. Owocują granaty, figi, kiwi i cytrusy. :)
Jacek Grocvhowalski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 190
Dołączył(a): 07.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek Grocvhowalski » 29.09.2005 13:23

krzychu_72 napisał(a):Byłem w Igrane, najładniejsza plaża na jakiej byliśmy to zatoczka Velika Duba, zjazd w dół za znakiem wyjazdu z Mala Duba (Zivogosce). Bardzo polecam :-)

Czy jest kemping? Pozdrawiam :sm:
krzychu_72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 515
Dołączył(a): 06.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzychu_72 » 29.09.2005 13:34

Z tego co pamiętam, w Zivogosce są przynajmniej dwa kempingi, jak nie więcej. Nie wiem jednak, ile są one oddalone od naszej zatoczki.
ppp
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 25.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ppp » 01.10.2005 21:12

Ha!
Już wróciliśmy :)

Zaostrog okazał się dla nas zbyt wielkim miastem ;) spaliśmy kilka kilometrów w stronę Makarskiej : Zivogostie Blato.

około 20 domów, fantastyczny pokój z łazienką i kuchnią, dla 2, 3 os, za 16 E.

spokojna plaża, kawałek dalej strome zejścia do kilku mini plażek (takich po 4 m długości), gdzie było się już zupełnie samemu :)

po drugiej stronie szosy : w górach, też bardzo ładnie.

I na temat campingów : w pomiędzy Zaostrogiem a Zivogoste Blato są chyba 2 lub 3 campingi : nalblizszy przylegajacy niemal do Zivogoste

pozdrawiam
PP

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
30 km na Pd od Makarskiej : to ładny rejon?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone