Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

2009 - Tarnów - Tucepi / Bol.

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 09.08.2009 10:02

Napiszę teraz parę słów o obiekcie, w którym dane nam było pomieszkać, przez pierwszy tydzień pobytu w CRO (pomieszkać - mocne słowo - praktycznie była to tylko sypialnia :D ).

Obrazek

O hotelu Kastelet, wspomniałem co prawda w poprzedniej relacji, ale ..." z nieśmiałością" :wink: .
Dzisiaj będzie zdecydowanie więcej - aż do znudzenia.
Hotel to taki miły, "dalmatyński" budynek położony przy promenadzie.
Budynek ma swoje tradycje - jest to letnia, ponoć barokowa rezydencja opata Klementa Grubisica z XVIII wieku.

Obrazek

Ale szczerze, to z pierwotnego wystroju w samym budynku raczej niewiele zostało (choć ma on swój niezaprzeczalny urok).

Po lewej stronie wejścia jest knajpka. Nie wiem jak tam z cenami (napoje pewnie drogie), ale jedzenie mogę polecić, bo idzie ono na stoły, prosto z hotelowej kuchni, a ja się nim nie strułem :wink: .

Obrazek

Zaraz za głównymi drzwiami wita nas przytulny przedsionek ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

.....a za nim piękny dziedziniec...

Obrazek

Obrazek

Dziedziniec jest zawsze pusty (no chyba, ze odbywają się tam występy klapo-śpiewaków :D ). Można tam spokojnie wejść, napić się kawki, czy winka, czy po prostu posiedzieć w cieniu,

Na parterze hotelu jest w/w knajpka, hotelowa jadłodajnia, kuchnia i jeszcze w jednym skrzydle jeszcze coś (ale co - nie sprawdziłem - zawsze w takim przypadku podejrzewam biura itp.).

Potem idziemy na pięterko - na korytarzu (a jeszcze więcej w stołówce) wiszą fajne obrazki (najczęściej reprodukcje plakatów teatralnych i operowych). Te wzbudziły moją szczególną radość:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na piętrze są pokoje hotelowe - jest ich kilkanaście.
4 czy 5 z nich, to apartamenty rodzinne (są zlokalizowane głównie w rogach budynku). My mieszkaliśmy w jednym z nich - myślę, że było to wcześniej jedno wielkie pomieszczenie, ale zostało podzielone regipsami na 2 pokoje (wciąż duże), kiszkowaty przedpokój (w którym jednak mieściły się wszystkie nasze szpeje) i obszerna łazienka (z wanną - hi hi :) ).
W każdym pokoju jest klima, sterowana przez mieszkańców.
Meble są w dobrym starym stylu (co nie znaczy, że stare i zniszczone).
TV z kilkoma programami i lodówka nieco zapchana "drożyzną" oczywiście też są obecne.
A i jest też sejf na rodzinne srebra (moje dzieci trzymały w nim matchboxy).

Jedzonko duży wybór i w całości pyszne - mogłem tam siedzieć ze 2 godzinki i nie wychodzić. A "włoski" kącik każdy wieczór ... no palce lizać :P . W czasie naszego pobytu oprócz naszych rodzin, było jeszcze 6, w porywach 10 osób, więc spokój, cisza i żadnych kolejek, czy kłótni przy szwedzkim stole.

Z hotelu jednej strony można wyjść prosto na plażę....

Obrazek

... a drugiej jest połączony z zespołem basenów hotelu Alga

Obrazek

Basenów jest 5 sztuk - brodzik dla małych maluchów; jedna "ćwiartka" 0,5 m z jacuzzi, druga większa "ćwiartka" chyba z 0,6 - 0,8 dla większych maluchów i uczciwy (do 1,6m), największy basen z mostkiem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wszystko jest ok., ale woda w nich jest dość słonawa, tak że głowę mogłem zanurzyć w okularach na czaszce, bo piekło w gały :twisted: , bardziej niż w morzu.
Piąty basenik to położone nieco na uboczu oczko o głębokości 0,5m ... ale za to z wodą słodką.

Obrazek

Leżaków jest dużo, ale zdarzył się nam dzień, kiedy o 10, nie było nic wolnego, a np. 3 były zajęte przez jeden ręcznik i czekały na zmiłowanie :twisted: .

CDN... :D :D
Ostatnio edytowano 20.08.2009 17:52 przez Buber, łącznie edytowano 1 raz
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 09.08.2009 11:00

Po powrocie :( z podstawowej części wakacji (co prawda nie było to w Cro, gdyż tydzień na Jadranie czeka mnie za niecały miesiąc :) ), bardzio miło mi się zrobiło na duszy, jak przecztałam to, co już napisałeś :D . No i cieszę się na to, co jeszcze tu będzie, a szczególnie o spacerku do Samostanu Blaca, Zmajevej špilji i innych bračkich wspaniałości 8), które zawsze mnie pociagały przy przeglądaniu przewodników, a do których jeszcze nie dotarłam...

A hotel rzeczywiście fajny :) , do takiego :idea: mogłabym pojechać i ja, chociaż raczej za hotelami nie przepadam...

Pozdrawiam serdecznie :papa:
Wierna czytelniczka Twoich relacji - Danka
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 09.08.2009 12:02

dangol napisał(a):Wierna czytelniczka Twoich relacji - Danka


Danusiu, miło mi straszliwie i co do czytania relacji to .... wiesz, że wzajemnie :boss: :D .

P.S. Za miesiąc na Bracu będziesz ?
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 09.08.2009 12:49

jan_s1 napisał(a):
Miłego pobytu i czekamy na efekty!


No i są EFEKTY!
Dokonałem ważnego odkrycia. Odkryłem mianowicie Twój wielki talent pisarski i nie jest to tylko zwyczajowy komplement. Nie mam nic naprzeciwko, żebyś pisał nawet do Bożego Narodzenia. :D :D
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 09.08.2009 13:18

Buber napisał(a): P.S. Za miesiąc na Bracu będziesz ?


Pewnie tym razem jeszcze nie, chociaż nie wiadomo :wink: dokąd nas wiatry zawieją. W planie na 100% jest Lastovo, a reszta zależy od okoliczoności pogodowych i ostatecznej decyzji kapitana (na którą postaram się trochę wpłynąć :lol: ), ale po Lastovie będzie pewnikiem Mljet albo ta część Visu, której nie zobaczyliśmy w 2007. Brac zostawiam sobie raczej na podróż lądową :D , która pewnie któregoś kolejnego roku nastąpi :P
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 09.08.2009 13:50

Niesamowite chmury na 1 zdjęciu.
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 09.08.2009 21:25

jan_s1 napisał(a):Odkryłem mianowicie Twój wielki talent pisarski i nie jest to tylko zwyczajowy komplement.


Takie komplementy to rozumiem i łykam jak zimne piwko :D .
Co do talentu, to tylko tutaj są na tyle wyrobieni odbiorcy, aby to docenić :mrgreen: .

dangol napisał(a):W planie na 100% jest Lastovo, a reszta zależy od okoliczoności pogodowych i ostatecznej decyzji kapitana (na którą postaram się trochę wpłynąć ), ale po Lastovie będzie pewnikiem Mljet albo ta część Visu, której nie zobaczyliśmy w 2007.


To liczę, na kolejną treściwą relację :P , tym bardziej, że o Lastovie na forum nie za wiele.

JacYamaha napisał(a):Niesamowite chmury na 1 zdjęciu.


To jest piękne.
Tam tak codziennie - nad Biokovem paskudne chmury, głuche grzmoty i czasem zygzak niebo przetnie, a na plaży ... słonko mocno praży :boss:.
Btk201
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 66
Dołączył(a): 10.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Btk201 » 11.08.2009 21:20

Jeszcze trochę prochu (tj. przygotowań), lont - widzę już jest i nie ma bata - musi porządnie wypalić
.

Dokałdnie tak.
Czekam cierpliwie na dalszy ciąg Twojej relacji. Apetyt jeszcze wyższy niż wcześniej :P[/quote][/quote]
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1376
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 12.08.2009 14:38

Witam,

Ja po naszym pobycie w HR (jedynym, i na razie chyba takim zostanie :) ) zbytniego pociągu czy popędu do tematyki stricte chorwackiej nie mam, więc wolne chwile przeznaczam na relacje z 'nie HR' w poszukiwaniu nowych natchnień, ale ... kiedy zobaczyłem, że imć Buber cosik dzierga, to wiedziałem, że muszę to zobaczyć i poczytać :D ...

Zgodnie z oczekiwaniami nie zawiodłem się, wszak styl pisaniny przedni, dowcip wyrazisty i celny, acz wysublimowany :lol: ... reasumując, jak dla mnie możesz pisać o wyjeździe do Pcimia (Dolnego lub Górnego :wink: ), a ja i tak chętnie poczytam :) ...

Nie ponaglam, bo zdaję sobie sprawę, że takie pisanie wymaga czasu, natchnienia, i pracy, co nie zmienia faktu, że tyż czekam na więcej :D ...

Pozdrawiam,

PAP
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 12.08.2009 15:35

PAP napisał(a):Witam,
Zgodnie z oczekiwaniami nie zawiodłem się, wszak styl pisaniny przedni, dowcip wyrazisty i celny, acz wysublimowany :lol: ... reasumując, jak dla mnie możesz pisać o wyjeździe do Pcimia (Dolnego lub Górnego :wink: ), a ja i tak chętnie poczytam :) ...
Pozdrawiam,
PAP


Witam cię serdecznie.

Cieszę się, że stanąłem na wysokości zadania.
Styl jaki jest każdy widzi - się staram - kogo mogę zadowalam - póki co - tylko na CRO (gdzie indziej wyzywają mnie od grafomanów) :D :wink:.
O Pcimiu nie piszę, bo nie byłem, ale skoro sugerujesz, że warto - się tam wybiorę i wtedy z pewnością ... napiszę :wink: .

Miło, że tu jesteś :nice: .

Pozdravki

BUBER
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 12.08.2009 17:45

ha i ja tu dotarłam..czekam na ciąg dalszy, relacyjka jak zwykle boska :) :twisted:
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 12.08.2009 19:14

Ines sprawiasz, że robi mi się cieplutko na sercu ....

Pozdrav :mrgreen: :smo:
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 14.08.2009 10:59

Ależ kolega luksusowo wypoczywał 8O :lol:
Przeczytałem, obejrzałem... czekam :!:

pozdr
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 14.08.2009 11:07

janusz.w. napisał(a):Ależ kolega luksusowo wypoczywał 8O :lol:


ZUS mnie wysłał w ramach prewencji rentowej :wink: - co było robić :( ? - musiałem pojechać :D.
Pozdrav
Tekla
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 448
Dołączył(a): 30.10.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tekla » 15.08.2009 20:24

Zaznaczam, że i ja czytam :D Dzieciaki rosną, że hej, a Ty Buberku wiecznie młody :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
2009 - Tarnów - Tucepi / Bol. - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone