Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

2009 - Tarnów - Tucepi / Bol.

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 13.01.2010 00:28

Janusz są plany na ten termin, ale skoro atrakcje będą..., to trzeba je zmienić :).
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 13.01.2010 00:30

Buber napisał(a):Przed nami jeszcze ostatni punkt wycieczki "Tunel millitare" :roll: .
(...)
Jakaś atrakcja jednak to jest. Tym bardziej, że w czymś takim byłem pierwszy raz. Żałuję tylko, że na miejscu nie ma żadnej informacji - co, jak, gdzie itp., ale systematycznie będę przeszukiwać sieć :wink: .


Przy okazji opisywania naszej wizyty w podobnym bunkrze w zatoce Parja na Visie, podałam linka do stronki z forum o obiektach militarmych Visu i w innych miejscach byłej Jugosławii. Ponieważ historia naszego i twojego bunkra jest podobna, to możesz sobie tam wyszukać jakieś informacje. Pamiętam, że w sieci było jeszcze trochę innych ciekawych stron na temat bunkrów morskich i nie tylko (np. TU jest całkiem sporo informacji) , ale nie wgłębiałam się zbytnio, bo to taki mało kobiecy temat :wink: . No i hrvarski język też nie jest u mnie na takim poziomie, żeby :? pojąć to co tam było napisane, jak nawet po polsku nie bardzo to wszystko kumam :lol:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107704
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.01.2010 00:31

Buber napisał(a):Janusz są plany na ten termin, ale skoro atrakcje będą..., to trzeba je zmienić :).


I to jest bardzo dobra wiadomość :D
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 13.01.2010 10:24

Buber napisał(a):Gdzieś na wikipediach, czy w innych leksykonach przeczytałem, że tunele ...


Dangol napisał(a):... podałam linka do stronki z forum o obiektach militarmych Visu i w innych miejscach byłej Jugosławii. Ponieważ historia naszego i twojego bunkra jest podobna, to możesz sobie tam wyszukać jakieś informacje. ...


Lata szybko lecą, pamięć coraz bardziej kiepska.
Teraz sobie przypominam, że głównym źródłem informacji o tunelach była Danusiu Twoja relacja :) .
Ten bunkier na Bracu wydaje mi się trochę mniej głębszy od Visovego. Za to ludzie na "nadbrzeżu" mają chyba więcej miejsca.
A ten LINK O BUNKRACH NA VISIE znaleziony w Twojej relacji jest super.
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 13.01.2010 15:52

Co do militarnych tuneli to przez jakiś czas w zeszłym roku myślałam (tak, zdarza mi się to co jakiś czas :lol: ) że takie oto cuś uda się zobaczyć :D bo to faktycznie rodzaj chorwackiej ciekawostki :D

Co do awatarku - :lol: :lol: :lol:

pozdrawiam
:D
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 13.01.2010 16:09

Tymona napisał(a):Co do awatarku - :lol: :lol: :lol:


Mam nadzieję, ze piszesz o swoim avatarze (3D).
Jeżeli tak - bardzo się cieszę :) .
Trochę się obawiałem, że się zdenerwujesz za "przytulanie", ale to spojrzenie ... - Twoja córa ma identyczne :D - nie mogłem się powstrzymać :oops: :wink: .
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 13.01.2010 17:14

Buber napisał(a):Mam nadzieję, ze piszesz o swoim avatarze (3D).
Jeżeli tak - bardzo się cieszę :) .
Trochę się obawiałem, że się zdenerwujesz za "przytulanie", ale to spojrzenie ... - Twoja córa ma identyczne :D - nie mogłem się powstrzymać :oops: :wink: .

Pewnie bym się zdenerwowała, ale z Twoich relacji wyłania się człowiek mocno i pozytywnie rodzinnie zakręcony (mam to samo), z dużym dystansem do rzeczywistości, więc sytuacja wydała mi się... hm? jakby tu ją nazwać - "teletubisiowa" :wink: i jedynie co mi pozostało, to się ubawić - chociaż z góry, wszem i wobec ogłaszam, że za zlotową atrakcję nie robię :wink: :D

Tak więc sytuację uważam za zamknięta :D

pozdrawiam całą czwórkę :D

(a moim ulubieńcem jest Twój synuś i jego podręczny bagaż :D)
SVIBANJ
Croentuzjasta
Posty: 374
Dołączył(a): 31.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) SVIBANJ » 13.01.2010 18:05

Janusz Bajcer napisał(a):
Buber napisał(a):P.S. Za to Ty Tymonko masz taki śliczny avatar, że .... (przepraszam - muszę to wyznać) mam ochotę Cię przytulić :smo: :wink: .


Najbliższa okazja to XII Zlot Cromaniaków :D bo tam Tymony nie powinno zabraknąć. :D

Już można się zapisywać :D


Ja się zapisuję ! Ja! Proszę mnie zapisać na dwa przytulenia do Tymony. :D
Nie wiem Janusz jak Ty z tego wybrniesz, bo Tymona jakby odmawia współpracy :D :D :D
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 13.01.2010 18:17

SVIBANJ napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):
Buber napisał(a):P.S. Za to Ty Tymonko masz taki śliczny avatar, że .... (przepraszam - muszę to wyznać) mam ochotę Cię przytulić :smo: :wink: .


Najbliższa okazja to XII Zlot Cromaniaków :D bo tam Tymony nie powinno zabraknąć. :D

Już można się zapisywać :D


Ja się zapisuję ! Ja! Proszę mnie zapisać na dwa przytulenia do Tymony. :D
Nie wiem Janusz jak Ty z tego wybrniesz, bo Tymona jakby odmawia współpracy :D :D :D

nie jakby tylko zdecydowanie :devil: Poza tym właściwym temtem tej relacji jest Buberowe zwiedzanie Tucepi i Bola/u - i tego proponuję się trzymać :D :D :D
SVIBANJ
Croentuzjasta
Posty: 374
Dołączył(a): 31.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) SVIBANJ » 13.01.2010 18:24

Tymona napisał(a): ... nie jakby tylko zdecydowanie :devil: Poza tym właściwym temtem tej relacji jest Buberowe zwiedzanie Tucepi i Bola/u - i tego proponuję się trzymać :D :D :D


Wiedziałem,że tak będzie :D :D :D

No to wracam do właściwego tematu relacji i pogapię się jeszcze na fotki. Bunkrów oczywiście :D
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 13.01.2010 23:51

Tymona napisał(a): ... wyłania się człowiek mocno i pozytywnie rodzinnie zakręcony (mam to samo), z dużym dystansem do rzeczywistości ...


:D :D :D spodziewałem się strasznej nagany, a tu dostałem komplement całkiem niezasłużony.

Tymona napisał(a): ... sytuacja wydała mi się... "teletubisiowa" :wink:


Przepraszam, ale ja żadnych "treści czerwonotorebkowych" nie propagowałem :) :wink: .

Tymona napisał(a):
(a moim ulubieńcem jest Twój synuś i jego podręczny bagaż :D)


To mądre dziecko, ale jak patrzyłem, na zabrany przez niego box, przeżyłem chwilę zwątpienia ... :wink:
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 13.01.2010 23:52

SVIBANJ napisał(a):... pogapię się jeszcze na fotki. Bunkrów oczywiście :D


:lol: :lol:
Bunkry są cudowne, jest co oglądać :wink: .
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.01.2010 00:11

Witam!

Było tutaj tak przytulnie, że nie chciałem wtrącać się z przyziemnymi, technicznymi dywagacjami miernego budowlańca, ale skoro już, to mam pytanie, a raczej jak to mówią mniej lub bardziej znani - "refleksję" dotyczącą urządzeń zainstalowanych nad wlotem do bunkra.

Nie wiesz Wojtek, czy te siatki do suszenia fig, to od zawsze służyły do wyłapywania kamieni, bo jeżeli tak to jest to najdziwniejsze rozwiązanie jakie widziałem...

Pozdrawiam
Interseal M.
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 14.01.2010 00:37

Interseal napisał(a):Było tutaj tak przytulnie....


:lol: :lol: :lol: - ostatni raz, bo cierpliwa i wyrozumiała Tymona gotowa mi w końcu język pokazać.

Interseal napisał(a): ... czy te siatki do suszenia fig, to od zawsze służyły do wyłapywania kamieni, bo jeżeli tak to jest to najdziwniejsze rozwiązanie jakie widziałem...


To są siatki do suszenia fig ? 8O
No tak - JAL zarekwirował je od mieszkańców Bracu, żeby się im kamyczki na główkę nie sypały, a biedni ludzie muszą teraz świeże smokvy wcinać :wink: .

A na poważnie tam jest troszkę strome, kamieniste zbocze i ten żwirek chyba stale się zsuwa. Poza tym może (dodatkowo po rozwieszeniu jakiejś panterki) jest to jakiś element maskowania ?
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 16.01.2010 23:27

Podróż zwrotna mija szybko.

Znudzone dziecię me, zasypia po przeżyciach pełnych emocji.
Ja natomiast znów obserwuje linię brzegową i nie jest to nudne ... :) .
O tym, że zbliżamy się ... do celu informują nas kłębiące się na czubku Rata(u) ciała:

Obrazek


Ludzi jest tyle, że skutecznie przedłużają cypel :wink: :

Obrazek


A przed samym portem wyrastają dodatkowo symbole (chyba) kultu płodności :lol: (ale ten ZMAJ namieszał).

Obrazek

Portowe dżwięki budzą Hubisia i wracamy na promenadę.

Jakaś Matka-Polka straszy wyjące dziecko, że je zabiorę (wiem, wiem fizjonomie mam paskudną, a w wolnych chwilach jeżdżę czarną Wołgą :wink: ). Żeby było wesoło ... odzywam się w ojczystym języku :twisted: . O dziwo jest skutek (oczywiście tylko chwilowy) i ... trochę śmiechu.

Tymona wygłosiła panegiryk, żem "człek rodzinny", więc teraz będą wątki rodzinne ... :wink:

Po południu zaliczamy basen
Tam Hubert kompletuje ... mafię.
Jest w niej Matej z okolic Pragi.
Potem dołącza świeżo poznany na statku Mario z Rijeki.
Po germańsku niestety rozmowy się nie kleją, więc z powodu bariery językowej organizacja jest nieco hermetyczna.
Słowiańskie wrzaski dominują nad akwenem, a mój synuś dzięki wsparciu kolegów całkowicie porzuca pomoce naukowe w postaci pływaków, kółek itd.

Od czasu do czasu w zabawy chłopaków angażuje się sześcioletnia Maja z Wielkopolski.
Maja jest autorką ... najlepszego powiedzenia tegorocznych wakacji :) .
Do Mikołaja, który nie za bardzo reagował na jej sympatyczne zaczepki (Mikołaj jak sam twierdzi nie lubi jeszcze dziewczynuf), powiedziała: " - No Mikołaj mów do mnie i nie udawaj że nie jesteś z innego kraju, przecież wiem że mówisz po polsku" :lol: :lol:.
Przy kolacji Miki, ściszonym głosem poinformował mnie, że Maja to jednak fajna, ... ale dziwna dziewczyna.
" - Dlaczego" - zapytałem
"Bo ma swoje tajemnice" :D :wink:.

Niestety każdy ma swoje tajemnice - koty, dzieci, a nawet tunel militare. Na szczęście dzięki Danusi i innym już nie są one takie straszne :wink: .

C.D.N. zaraz, jak tylko komuś będzie się chciało dalej czytać i jak ... z ferii wrócę :wink: .

Pozdrawiam czule :smo: :nice:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
2009 - Tarnów - Tucepi / Bol. - strona 20
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone