Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

2-miesięczny wyjazd do Chorwacji

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Konrad1993
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 14.06.2016
2-miesięczny wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Konrad1993 » 14.06.2016 21:39

Witam.

Planuje wraz z dziewczyną spędzenie wakacji poza granicami naszego państwa, ponieważ będzie to nasza pierwsza tak długa wyprawa mam kilka pytań do osób, które mają takie przygody już za sobą. Będę bardzo wdzięczny za wszelkie porady ;)

1. Pierwsze moje pytanie tyczy się głównie noclegu, ponieważ byłem kilkukrotnie w Chorwacji na wakacjach i wiem, że wynajmuje się tam głównie duże apartamenty dla całych rodzin. Przeglądając internet właśnie pod tym kątem znalazłem bardzo wiele ofert właśnie dotyczących przeróżnych apartamentów natomiast nigdzie nie występowały ogłoszenia odnośnie wynajmu pokoju dla 2 osób w hostelu czy czymś w tym rodzaju. Czy znacie może miejsca gdzie można rozglądać się za tego typu ofertą bądź też adres jakiejś strony która umożliwi mi znalezienie takiego noclegu na okres 2 miesięcy ? Dodam, że nie mamy sprecyzowanego konkretnie miejsca pobytu.

2. Jak sprawa ma się z pracą sezonową dla młodych osób, czy ciężko jest o zatrudnienie będąc obcokrajowcem, czy są jakieś wymagania których np nie stosuje się w Polsce a tam są silnie przestrzegane ?

Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam
valdemar
zbanowany
Posty: 443
Dołączył(a): 10.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) valdemar » 14.06.2016 21:47

Masz kiepskie informacje. Ofert pokoi 2-osobowych i małych studiów jest mnóstwo. Portali z ofertami też jest bardzo dużo. Np. apartamentychorwacja.pl

Biorąc pod uwagę poziom bezrobocia w HR, z wakacyjną pracą może być ciężko, ale pytać można. Ponieważ to kraj z formalnościami nie powinno być problemu, o ile praca ma być legalna.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.06.2016 21:53

Konrad1993 napisał(a):
... nigdzie nie występowały ogłoszenia odnośnie wynajmu pokoju dla 2 osób w hostelu czy czymś w tym rodzaju. Czy znacie może miejsca gdzie można rozglądać się za tego typu ofertą bądź też adres jakiejś strony która umożliwi mi znalezienie takiego noclegu na okres 2 miesięcy ? Dodam, że nie mamy sprecyzowanego konkretnie miejsca pobytu.

Jak sprawa ma się z pracą sezonową dla młodych osób, czy ciężko jest o zatrudnienie będąc obcokrajowcem, czy są jakieś wymagania których np nie stosuje się w Polsce a tam są silnie przestrzegane ?


Moim zdaniem macie głupią koncepcję :roll: :evil:

W zasadzie absurdalną :roll:

Zarobki w Chorwacji są na polskim poziomie, a wyższe niż w Polsce koszty wynajęcia pokoju wam te zarobki zjedzą :roll:

Ofert z pokojami dla 2 osób jest mnóstwo, ale ceny wynajęcia są wysokie :roll:

Do Chorwacji nie jeździ się pracować, tylko wypoczywać
Konrad1993
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 14.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Konrad1993 » 14.06.2016 22:02

Naszym głównym celem nie jest zarobienie pieniędzy ale wyrównania kosztów pobytu poprzez jakąś sezonową prace która pozwoli na tani i długi pobyt w innym kraju. Chorwacja to tylko jeden z pomysłów, myślimy też o innych krajach.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.06.2016 22:06

No to Chorwacja odpada w tym kontekście, zarobki wam kosztów nie wyrównają :roll:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 14.06.2016 22:08

Lednice napisał(a):Moim zdaniem macie głupią koncepcję :roll: :evil:

W zasadzie absurdalną :roll:

Panie Tadeuszu, nie można delikatniej :?: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
To młodzi ludzie, można domniemywać, że rocznik 1993. Może jakaś porada, zamiast zrypanie na dzień dobry. :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.06.2016 22:12

Raczej na dobry wieczór :D :wink:

Jak chcesz budzić fałszywe nadzieje, to proszę bardzo :wink:

Jak ktoś się pyta, to oczekuje prawdziwej odpowiedzi, a nie durnej ściemy :D
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 14.06.2016 22:17

Lednice napisał(a):Jak ktoś się pyta, to oczekuje prawdziwej odpowiedzi, a nie durnej ściemy :D

Pan jest znany z prawdziwych odpowiedzi, ja z durnej ściemy, ale dziś nie będziemy polemizować. Robotę mam.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.06.2016 22:21

Do autora wątku:

Konrad,
poszukaj w Niemczech i w Austrii,

pomogę coś znaleźć, wyślijcie wiadomość na PW :!: :D

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
2-miesięczny wyjazd do Chorwacji
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone