Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.com

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
benq
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 05.07.2017
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) benq » 23.05.2018 22:18

Witam! Drugi rok z rzędu problem z winietami z Tooltickets. Płatność przez PayPal i przy transakcji widnieje ciągle komunikat "Autoryzacja". W zeszłym roku ta sama sytuacja, nawet dostałem wtedy wiadomość, że zostały wysłane, a po kilku dniach gdy nie przyszły, w folderze Spam wiadomość o treści: Zamówienie nie zostało wysłane zgodnie z planem. Próbowano obciążyć Cię kosztami ale płatność nie powiodła się. Po kilku telefonach do PayPal powiedziano mi, że z mojej strony wszystko było OK, wina miała być po stronie Tooltickets. Później maile do Tooltickets i pieniądze w końcu wróciły. Przy płatności kartą zero problemu. Miał ktoś taką sytuację?
Farstone
Croentuzjasta
Posty: 371
Dołączył(a): 26.05.2017
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Farstone » 24.05.2018 08:16

Ja tez musiałem dzwonić do PayPal, identyczna sytuacja, winiety wysłali ale nie wiem dlaczego maja problem z płatnościami PayPal a za kilka dni znowu będę chciał tak płacić ehh.... Ich system nie domaga w tej kwestii.
manek-rz
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 10.04.2017
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) manek-rz » 24.05.2018 12:22

Właśnie jestem po zabiegu zakupu winiety na Węgry i... omal nie kupiłem jej przez tooltickets. Omal, bo coś tknęło mnie na stronie. Otóż: winieta miesięczna na samochód osobowy (ich nazwa D1) na tymże portalu kosztuje 4780 HUF, co w ich przeliczniku daje 79 zł z groszami. Zakup tej samej winiety na państwowej stronie ematrica też wynosi 4780 HUF, ale w tym przypadku jest to niecałe 65 zł. Ja tam nie jestem zwolennikiem oszczędzania każdego grosika i oglądania go z każdej strony, ale lekko licząc różnica w cenie wynosi ok. 20%. Tak więc, przynajmniej w przypadku węgierskich winiet zakup przez tooltickets jest nieopłacalny...
maniek_wroc
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 27.07.2017
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniek_wroc » 24.05.2018 17:06

Dzisiaj odebrałem swoje winiety CZ, AT, SLO z poczty ...wysyłane 15 maja ...winiety były już 21 maja ale ten gamoń listonosz jak zwykle musiał wrzucić awizo nie do naszej przegródki tylko do sąsiada ...bo jak wczoraj patrzyłem to awizo jeszcze nie było a dzisiaj znalazłem z datą na 21.05 pojechałem na pocztę i przesyłka już była. Co za człowiek jak ma więcej niż 1 przegródkę to ni hu hu nie potrafi prawidłowo wrzucić korespondencji i sąsiedzi muszą sobie sami przerzucać bo znajdują w skrzynkach nie swoje listy ... masakra.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 24.05.2018 17:41

maniek_wroc napisał(a):Dzisiaj odebrałem swoje winiety CZ, AT, SLO z poczty ...wysyłane 15 maja ...winiety były już 21 maja ...

Istotna informacja dla nas jest taka, że winiety w ciągu tygodnia dotarły, super. :wink:
Masterjam
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 09.11.2017
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Masterjam » 24.05.2018 18:51

Masterjam napisał(a):Witam
Poczytałem i jako że pierwszy w życiu nasz wyjazd do Chorwacji to wolę mieć zawczasu wszystko przy sobie. Wyjeżdżamy z Polski 22 czerwca przez Czechy koło Brna, Austrię i koło Wiednia skręt na obrzeża Bratysławy gdzie wg mapki nie potrzebna winieta , tego samego dnia nocleg w Bratysławie, póżniej rano powrót na trasy w Austrii przez Graz , wjazd do Słowenii i trasa koło Maribora i Ljubljany do granicy z Chorwacją . Punkt docelowy to Novigrad. Powrót 30 czerwca tą samą drogą, być może nocleg koło Wiednia lub gdzieś w połowie drogi. No i taka opcja mi wyszła, prosze o ewentualne skorygowanie , bo stres :):

Czechy - winieta 1 miesięczna za 18 euro
Austria - 2 winiety 10 dniowe po 9 euro
Słowenia - 1 wienieta 30 dniowa za 30 euro ( czy te 130 cm na przedniej osi to tak na serio ?)
Chorwacja chyba już lokalnymi drogami z uwagi że niedaleko od granicy

Wszystkie winiety mogę przykleić już w Polsce czy dopiero przed wjazdem do poszczególnych krajów ?


Teraz tak patrze na te moje wypociny i zastanawiam sie czy potrzebne mi sa wszystkie winiety skoro granicę Polski przekroczę 22 czerwca i z powrotem 01 lipca . Wydaje mi się, że 10 dniowa austriacka wystarczy 1 dziesięciodniowa z datą 22.06 licząc 10 dni to ważna jest do końca dnia 1 lipca. Ta sama sytuacja w Czechach. Jedynie w Słowenii tak czy siak musze miesięczną zakupić:
Austria 10 dniowa - 9 euro
Czechy 10 dniowa - 13 euro
Słowenia 1 miesięczna - 30 Euro*

* Może ktoś dokładnie przetłumaczyć czy nie obowiązuje ten wymiar 130 cm turystów ?

Kategorie 2A: Diese Kategorie betrifft sämtliche PKWs (inkl. SUVs, Pickups, etc.)bis 3,5 Tonnen höchstzulässigem Gesamtgewicht und bis zu einer Höhe von 1,3 Metern - gemessen am Mittelpunkt der Vorderachse (siehe Skizze oben). ACHTUNG: Auch alle Wohnmobile bis zu einem höchstzulässigen Gesamtgewicht von 3,5 Tonnen sind in dieser Kategorie erfasst. Auch über 1,3 Metern am Messpunkt!
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4914
Dołączył(a): 06.08.2014
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 24.05.2018 19:24

* o turystach ani słowa.
Wszystkie osobowe (włączając SUV'y, Pickupy, itd.) do 3,5 tony i do 1,3 metra wysokości mierzonej wzdłuż środka przedniej osi.
Uwaga: również wszystkie kampery do 3,5 tony. Także te, które przekraczają owe 1,3 metra należą do kategorii 2A.

Na stronie DARS jest lista z autkami. Warto popatrzeć bo można się... przejechać.
Gdzieś czytałem, że są jakieś modele (busiki), które nie mają 1,3 m w rzeczonym miejscu, ale zostały zakwalifikowane jako 2B.
benq
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 05.07.2017
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) benq » 24.05.2018 19:27

Farstone napisał(a):Ja tez musiałem dzwonić do PayPal, identyczna sytuacja, winiety wysłali ale nie wiem dlaczego maja problem z płatnościami PayPal a za kilka dni znowu będę chciał tak płacić ehh.... Ich system nie domaga w tej kwestii.

Dzisiaj Pani z infolinii PayPal wytłumaczyła mi w czym jest problem. Przelałem na PayPal złotówki po przeliczniku z dnia zakupu winiet, a Tooltickets autoryzował płatność dnia następnego i wtedy był już inny kurs Euro, a u mnie na koncie nie było już PLN dlatego nie mogą pobrać pieniędzy, bo kwota się nie zgadza. Gdybym miał jeszcze na koncie 1,2 PLN to autoryzacja by się udała. Trzeba po przelaniu na PayPal przewalutować PLN na Euro i wtedy nie będzie problemu. Opcje wtedy są dwie, albo prosić Tooltickets o anulowanie zamówienia, albo przelać kilka PLN na PayPal i napisać maila do Tooltickets o ponowną autoryzację płatności. Ja wybrałem opcję nr 2 i po kilku godzinach dostałem potwierdzenie otrzymania wpłaty, a na PayPal status płatności zmienił się na Zakup.
Masterjam
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 09.11.2017
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Masterjam » 24.05.2018 19:30

boboo napisał(a):* o turystach ani słowa.
Wszystkie osobowe (włączając SUV'y, Pickupy, itd.) do 3,5 tony i do 1,3 metra wysokości mierzonej wzdłuż środka przedniej osi.
Uwaga: również wszystkie kampery do 3,5 tony. Także te, które przekraczają owe 1,3 metra należą do kategorii 2A.

Na stronie DARS jest lista z autkami. Warto popatrzeć bo można się... przejechać.
Gdzieś czytałem, że są jakieś modele (busiki), które nie mają 1,3 m w rzeczonym miejscu, ale zostały zakwalifikowane jako 2B.


O to juz jasne. Właśnie nie chcę się przejechać bo busik którym jadę to wg Forda i dowodu rejestracyjnego Ford Custom Kombi a w tabelce jako 2B są:
Załączniki:
Screenshot_1.png
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 24.05.2018 19:59

2B -dwuśladowe pojazdy silnikowe o wysokości pojazdu nad przednią osią 1,30 m lub więcej* ;-)
Zmysłek
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 09.07.2015
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zmysłek » 24.05.2018 21:10

Cześć
Pomożecie? W serwisie Tooltickets znalazłem taki oto zapis:
„Szczególna regulacja dot. winiet miesięcznych
Słoweński operator winiet DARS informuje, że zgodnie z aktualnie obowiązującą regulacją w zakresie opłaty za przejazd pierwszym dniem ważności winiety miesięcznej dla samochodów osobowych i 6-miesięcznej winiety dla motocykli musi być dzień zakupienia winiety! W celu zapobieżenia nieporozumieniom na wypadek kontroli winiet, polecamy zawsze mieć przy sobie naszego zaświadczenia dostawy winiety. W tym zaświaczeniu dostawy wykazane są jednoznacznie dzień dostawy, numer seryjny winiety i cena.”


Czy oznacza to, że jeśli np. zakupię miesięczną winietę słoweńską w cytowanym serwisie w dniu 10 czerwca to pierwszym dniem obowiązywania winiety będzie właśnie dzień 10 czerwca ? Jeśli tak to leki absurd.
Pozdrawiam
lobsen
Odkrywca
Posty: 78
Dołączył(a): 24.05.2005
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) lobsen » 24.05.2018 21:43

Jak nie robi Ci to różnicy to kup 2 winiety tygodniowe (jedną na dojazd, drugą na powrót). Cenowo na jedno wychodzi :idea: .
Farstone
Croentuzjasta
Posty: 371
Dołączył(a): 26.05.2017
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Farstone » 24.05.2018 21:58

benq napisał(a):
Farstone napisał(a):Ja tez musiałem dzwonić do PayPal, identyczna sytuacja, winiety wysłali ale nie wiem dlaczego maja problem z płatnościami PayPal a za kilka dni znowu będę chciał tak płacić ehh.... Ich system nie domaga w tej kwestii.

Dzisiaj Pani z infolinii PayPal wytłumaczyła mi w czym jest problem. Przelałem na PayPal złotówki po przeliczniku z dnia zakupu winiet, a Tooltickets autoryzował płatność dnia następnego i wtedy był już inny kurs Euro, a u mnie na koncie nie było już PLN dlatego nie mogą pobrać pieniędzy, bo kwota się nie zgadza. Gdybym miał jeszcze na koncie 1,2 PLN to autoryzacja by się udała. Trzeba po przelaniu na PayPal przewalutować PLN na Euro i wtedy nie będzie problemu. Opcje wtedy są dwie, albo prosić Tooltickets o anulowanie zamówienia, albo przelać kilka PLN na PayPal i napisać maila do Tooltickets o ponowną autoryzację płatności. Ja wybrałem opcję nr 2 i po kilku godzinach dostałem potwierdzenie otrzymania wpłaty, a na PayPal status płatności zmienił się na Zakup.

Dziwne, bo ja płaciłem Euro z PayPala - przelałem tyle złotówek żeby się zgadzała wartość Euro i też burczeli... Ciekawe jak będzie tym razem, słabe jest że się płaci za telefon do PayPala już nie pamiętam ale na pewno za każdą minutę kolejną...
benq
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 05.07.2017
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) benq » 25.05.2018 08:32

Ja też tak zrobiłem, ale następnego dnia kurs Euro był wyższy i przelana kwota nie była już wystarczająca do opłacenia zamówienia bo na koncie nic już nie było. Po wpłaceniu na PayPal PLN przewalutuj je na Euro i wtedy dopiero zapłać, ewentualnie jak nie chcesz zamieniać to wpłać parę złotych więcej w razie gdyby kurs miał być znowu wyższy to ściągnie różnice z tych kilku złotych.
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4914
Dołączył(a): 06.08.2014
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 25.05.2018 08:43

To na PayPal trzeba przelewać?
Sam z konta nie ściągnie?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.com - strona 8...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone