Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wina chorwackie

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 31.05.2013 23:50

http://biznes.interia.pl/wiadomosci/new ... na,1923533

Sprawa znana ale tak dla przypomnienia.
jak501
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 200
Dołączył(a): 09.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) jak501 » 01.06.2013 09:46

Marcin1974 napisał(a):W Piotrze i Pawle są też mule w cenie 19,99 za kg.
Tak więc w sobotni wieczór: Grasevina, mule, cro-radyjko i ..... od razu lepiej gdy za oknem -8 i śnieżyca.



Witam serdecznie kolego z racji iż moje doświadczenie w przyrządzaniu owoców morza równa się zero a uwielbiam się nimi delektować czy mógłbyś podpowiedzieć jak przyrządzasz te mule z Piotra i Pawła, z góry dziękuję pozdrov
Kamila25
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 29.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kamila25 » 01.06.2013 09:50

Mniam też bym zjadła owoce morza, skoczę dziś do Piotra i Pawła
___________
Rab i Toskania - moje ukochane miejsca
Ostatnio edytowano 03.06.2013 13:51 przez Kamila25, łącznie edytowano 1 raz
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 01.06.2013 10:01

Jak 501 - wpadnij do tematu "Pomysł na obiadek w Cro", tam wiele różnych ciekawych pomysłów na mule i inne potrawy.
maro22
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 30.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) maro22 » 11.07.2013 11:44

Pewnie podpadnę większości Cromaniaków ale Chorwackimi winami jestem zawiedziony. Piszę o tych "tanich" czyli z przedziału cenowego do 50 Kun za butelkę 0,75L. Najlepsze jakie piłem podczas tegorocznego pobytu było z Macedonii. Zdarzyło mi się też kilka razy kupić "domace" za cenę od 20 do 40 Kun/Litr ale chyba źle trafiałem bo dziadostwo było i tyle. W drodze powrotnej przez Węgry zahaczyliśmy o Eger i tamtejsze wina polecam - oczywiście w tej kategorii cenowej o której piszę.
tier
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 39
Dołączył(a): 25.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tier » 18.07.2013 18:55

W poniedziałek/wtorek mam nadzieję już być wreszcie w okolicach Zadaru. :D
Znacie może jakieś namiary na winnice z tego regionu? Najlepiej małe rodzinne, z przyzwoitymi winami w nieturystycznej cenie.
ferina
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 28.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ferina » 18.07.2013 19:08

Dołączam się do pytania, tez będę w okolicach Zadaru na początku sierpnia....
golibroda
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 14.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) golibroda » 18.07.2013 19:23

A w BV gdzie dobre trunki kupić ? Widziałem wieczorami jakieś stoiska na końcu deptaku w kierunku na Makarską.
tier
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 39
Dołączył(a): 25.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tier » 18.07.2013 20:52

Zasadniczo nie chodziło mi o stoiska z winem, tylko zakup bezpośrednio w winnicy (może być połączony z degustacją i zwiedzaniem winnicy, rozmową z winiarzem itp. - to się nazywa enoturystyka :) .
Haweł
Cromaniak
Posty: 1712
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 18.07.2013 21:04

tier napisał(a):Zasadniczo nie chodziło mi o stoiska z winem, tylko zakup bezpośrednio w winnicy (może być połączony z degustacją i zwiedzaniem winnicy, rozmową z winiarzem itp. - to się nazywa enoturystyka :) .


Kiperem jestes ? Chorwackie jest raz w roku,moze dwa i tyle i sie ciesze,ze jeszcze mnie stac na nia...
tier
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 39
Dołączył(a): 25.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tier » 19.07.2013 02:38

Czy to ważne??
Winnice odwiedzają nie tylko sommelierzy, ale przede wszystkim - po prostu miłośnicy wina, do których się zaliczam.

W 2008 roku byliśmy na Peljasacu - tam trafiliśmy na chybił-trafił do małej, rodzinnej winnicy Tomasević w Potomje:
Obrazek.
Potem pojechaliśmu do Madirazza, ale o niebo bardziej klimatycznie było u Tomaseviciów.
Notka degustacyjna niestety nie zachowała się dla potomnych. Ale może następnym razem... ;)
Mała_Mi
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 84
Dołączył(a): 25.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mała_Mi » 20.08.2013 21:19

A może ktoś polecić jakieś wina chorwackie które można kupić w sklepach w Cro? Bez samochodu wycieczki po winnicach są raczej trudne, a z dobrego winka rezygnować nie chcemy. Narazie mamy zasadę patrzenia na wybór widoczny na sklepowej półce, i wybierania w ciemno (do tej pory prawie same strzały w 10tkę), ale każda podpowiedź będzie na wagę złota :)
Poprzednia strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone