Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wina chorwackie

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
PawelAP
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 27.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) PawelAP » 30.06.2011 12:13

Eee, jakie 400 toż to ledwo co 300 przekracza :wink:
A Żlahtine masz po 80 :)

maciek1956 napisał(a):Pribidrag--pozostanie nadal nieznane (dla mnie) cena zbyt wariacka :wink:

Do września wytrzymam, jeszcze kilka sztuk chorwackich win mam, później będę się martwił co do piwniczki włożyć

Ok 100 kun przeboleję, ale 400 :!: nie widzę, nie czuję potrzeby
Jozo
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 15
Dołączył(a): 20.07.2011
Chorwackie wina w Polsce

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jozo » 20.07.2011 03:29

maciek1956 napisał(a):W winach bałkańskich będę w piątek lub sobotę, dam znać co i jak.

Cześć Maciek,

jeśli sprawa z winami chorwackimi jest jeszcze aktualna,
to ostatnio natknąłem się na sklep internetowy www.vugava.pl
z namiastką asortymentu ze sklepów KONZUM lub KERUM.
Jozo
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 15
Dołączył(a): 20.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jozo » 20.07.2011 03:31

mayorbien napisał(a):Mam pytanie do forumowiczów czy wiecie gdzie można w polsce kupić wina chorwackie ? Może spotkaliscie w sklepach ?



Jeśli sprawa z winami chorwackimi jest jeszcze aktualna,
to ostatnio natknąłem się na sklep internetowy www.vugava.pl
z namiastką asortymentu ze sklepów KONZUM lub KERUM.
Jozo
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 15
Dołączył(a): 20.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jozo » 20.07.2011 03:35

PawelAP napisał(a):Eee, jakie 400 toż to ledwo co 300 przekracza :wink:
A Żlahtine masz po 80 :)

maciek1956 napisał(a):Pribidrag--pozostanie nadal nieznane (dla mnie) cena zbyt wariacka :wink:

Do września wytrzymam, jeszcze kilka sztuk chorwackich win mam, później będę się martwił co do piwniczki włożyć

Ok 100 kun przeboleję, ale 400 :!: nie widzę, nie czuję potrzeby


do uzupełnienia piwniczki mogę polecić www.vugava.pl
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006
Re: Chorwackie wina w Polsce

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 20.07.2011 10:07

Jozo napisał(a):
maciek1956 napisał(a):W winach bałkańskich będę w piątek lub sobotę, dam znać co i jak.

Cześć Maciek,

jeśli sprawa z winami chorwackimi jest jeszcze aktualna,
to ostatnio natknąłem się na sklep internetowy www.vugava.pl
z namiastką asortymentu ze sklepów KONZUM lub KERUM.


Dzięki, dla mnie, oferta do przyjęcia :D Tym bardziej, że oddala się kolejny wyjazd do Cro :(
Jozo
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 15
Dołączył(a): 20.07.2011
Re: Chorwackie wina w Polsce

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jozo » 20.07.2011 10:15

maciek1956 napisał(a):
Jozo napisał(a):
maciek1956 napisał(a):W winach bałkańskich będę w piątek lub sobotę, dam znać co i jak.

Cześć Maciek,

jeśli sprawa z winami chorwackimi jest jeszcze aktualna,
to ostatnio natknąłem się na sklep internetowy www.vugava.pl
z namiastką asortymentu ze sklepów KONZUM lub KERUM.


Dzięki, dla mnie, oferta do przyjęcia :D Tym bardziej, że oddala się kolejny wyjazd do Cro :(


Cieszę się, że mogłem pomóc. Ja zawsze jeździłem tam od końca czerwca do połowy lipca, ale w tym roku jeśli pojadę do dopiero we wrześniu. :cry:
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 20.07.2011 10:51

Druga połowa września to nasz czas wyjazdów, można np pomóc przy zbiorach winogron i napić się wyśmienitego domowego wina, np Dingać
Jozo
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 15
Dołączył(a): 20.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jozo » 20.07.2011 15:27

maciek1956 napisał(a):Druga połowa września to nasz czas wyjazdów, można np pomóc przy zbiorach winogron i napić się wyśmienitego domowego wina, np Dingać


Jak Dingac, to tylko Potomje na Peljescu. Mój ulubiony jest z winnicy Matusko, ulica obok przereklamowanej moim zdaniem winnicy Dingac z osiołkiem w logo. Jak tam jestem to stacjonuję w Orebiću, gdzie na zboczu góry sw. Ilija moi gospodarze mają winnice i gaj oliwny. Ich domace crno vino jest tak esencjonalne, że można by z litra ich wytworu zrobić 2-3 butelki sklepowego wina, i też odpowiednią moc by miało. 8) Byłem tam we wrześniu 2 lata temu, widziałem te winogrona po całym sezonie słońca. Nigdy nie jadłem tak aromatycznych i nieprzytomnie słodkich winogron. Nie dziwię się dają tak potężne wina jak Dingac. To co u nas się sprzedaje jako winogrona, to skórki wypełnione lekko słodką wodą, praktycznie bez smaku.
anubis2423
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anubis2423 » 19.01.2013 15:54

witam chciałbym odświeżyć troszkę temat.Czy ktoś się orjętuje czy coś się zmieniło w kwestii zakupu Chorwackich win, likierów w Polsce????Może jakieś namiary na sklepy internetowe,lub markety ktoś posiada???pozdrawiam :D
smok131
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 24.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) smok131 » 19.01.2013 16:16

Jacynty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 578
Dołączył(a): 13.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacynty » 20.01.2013 10:17

anubis2423 napisał(a):witam chciałbym odświeżyć troszkę temat.Czy ktoś się orjętuje czy coś się zmieniło w kwestii zakupu Chorwackich win, likierów w Polsce????Może jakieś namiary na sklepy internetowe,lub markety ktoś posiada???pozdrawiam :D


Dobrze wpatrz się w awatar kolegi Bociana....pozdrav 8)
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 20.01.2013 12:59

Dokładnie tak. Zapraszamy do Papaliny. Mają kilka dobrych pozycji, współpracują z panem Vlado Krauthakerem, może nie jest to za szczęśliwe, jeśli chodzi o Graševinę, bo najlepsza wg naszych pań :) jest Graševina z Iloku. Szczególnie pita tam, w Iloku :) Sprawdzone :) Ja tam pije czerwone, mieli kiedyś dobrego Plavca, już go nie pijemy, bo teraz mają z Potomja, tego z osiołkiem... A znając Plavca od Bobo z Anadingač, to nie ma o czym mówić. U Domagoja na Żoliborzu, też się coś wybierze.
Pozdrav.
aga2
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1022
Dołączył(a): 10.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga2 » 21.01.2013 09:39

zobacz jeszcze tu:
http://www.winemeup.pl/wina_chorwackie.html
mają w ofercie najlepszą Grasevine :)
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 21.01.2013 10:22

aga2 napisał(a):zobacz jeszcze tu:
http://www.winemeup.pl/wina_chorwackie.html
mają w ofercie najlepszą Grasevine :)

Czyli z Iloku. Nie wykupiłaś całego zapasu? :mrgreen:
WojteC5
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 236
Dołączył(a): 28.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) WojteC5 » 21.01.2013 10:31

anubis2423 napisał(a):Czy ktoś się orjętuje czy coś się zmieniło w kwestii zakupu Chorwackich win, likierów w Polsce


Być może po tym wydarzeniu importerów przybędzie.

http://czaswina.pl/aktualnosc/salon-win-chorwackich

Obiecuję zdać relację z degustacji.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone