Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

W tym roku ceny ostro w górę?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
klerjeser
zbanowany
Posty: 426
Dołączył(a): 21.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) klerjeser » 21.12.2015 13:30

Rysio napisał(a):Ani, ja mam cenę od 2011 na tym samym poziomie. Niestety wolne miejsca kończą się końcem sierpnia roku poprzedniego :mrgreen:


To też niczego nie dowodzi, a napewno nie wyjątkowości kwatery. Znam domek w Bieszczadach, kiepsko położony i bez żadnych luksusów i nawet tych bieszcdzkich klimatów". ale co roku ma pełne obłożenie, bo w okolicy nie ma niczego lepszego, a stała klientela jeździ tam od n lat i nie wyobraża sobie nieczego innego choć ma i środki i możliwości aby zmienić miejsce na znacznie ciekawsze i bardziej komfortowe. No i cenę też ma z grubsza niezmienną.
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 21.12.2015 13:38

anakin napisał(a):Popyt- podaż.......ja to rozumiem.
Co nie znaczy, że mam się z tym zgadzać.
:D
Podobnie jak ja. I dlatego jеżdżę Dacią :lol: z pełnym optymizmem w stosunku do życia (mojego).
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 21.12.2015 14:09

anakin napisał(a):Popyt- podaż.......ja to rozumiem.
Co nie znaczy, że mam się z tym zgadzać.
I wcale nie dlatego, że mam 20 km do Krakowa..... :lool:


Ja mam dalej bo ze 110 będzie, ale czy to oznacza że za piwo w knajpie w Krakowie muszę płacić od 10zł w górę, skoro u mnie na wsi może być po 4,50? Też się z tym nie zgadzam a wręcz protestuję i co? Pozostaje siedzieć w domu gdzie mam taniej :mrgreen:

Beti, plaża jest ale Ivan betonem zalał żeby się leżaki lepiej stawiało :D
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 21.12.2015 14:18

Rysio napisał(a):Pozostaje siedzieć w domu gdzie mam taniej :mrgreen:

Odwracasz teraz koteczka jak ci z W.... :roll:
Można tez powiedzieć - kto ni ma miedzi, ten na dupie siedzi, tylko jak się to ma do nieuzasadnionych niczym (poza popytem oczywiście) podwyżek cen ?
Nie jęczę, żeby była jasność, bo wiadomo, że jak mnie nie stać na Cro, jadę do Pcimia i siedzę nad Rabą.
Stwierdzam fakt jedynie. :mrgreen:
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 21.12.2015 14:26

klerjeser napisał(a):To też niczego nie dowodzi, a napewno nie wyjątkowości kwatery. Znam domek w Bieszczadach, kiepsko położony i bez żadnych luksusów i nawet tych bieszcdzkich klimatów". ale co roku ma pełne obłożenie, bo w okolicy nie ma niczego lepszego, a stała klientela jeździ tam od n lat i nie wyobraża sobie nieczego innego choć ma i środki i możliwości aby zmienić miejsce na znacznie ciekawsze i bardziej komfortowe. No i cenę też ma z grubsza niezmienną.


Ale ja nie w sensie wyjątkowości :) Ja w sensie tego że nie wszystkim odbiło :D Wyrka są, lodówka jest , piec - owszem, taras że mogę z niego ryby łowić, miejsce parkingowe i do cumowania gumjaka też się znajdzie, wino domowe w cenie bez ograniczeń, co 2-3 jakieś rybki czy kalmary, figi mogę koszykami znosić a że zasłonkę od prysznica trzeba klamerką przypiąć żeby łazienki nie zalać i ekspresu do kawy nie ma to ... hakuna matata :D

... tylko jak się to ma do nieuzasadnionych niczym (poza popytem oczywiście) podwyżek cen ?


A to popyt to słabe uzasadnienie 8O Człowieku, jakbym był Chorwatem i wiedziałbym że znajdę turystów po 1000 E za nocleg to wystawiłbym cenę 1001 E żeby zarobić ile wlezie i rynku nie psuć :sm:
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 21.12.2015 14:37

Rysio napisał(a):A to popyt to słabe uzasadnienie 8O Człowieku, jakbym był Chorwatem i wiedziałbym że znajdę turystów po 1000 E za nocleg to wystawiłbym cenę 1001 E żeby zarobić ile wlezie i rynku nie psuć :sm:

W sumie wystarczające.
Mam nadzieję, że szybko się skończy.
Czego sobie i wszystkim serdecznie życzę.
Niech będzie, że z okazji świąt. :mrgreen:
gregter
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 12
Dołączył(a): 30.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) gregter » 21.12.2015 15:57

Dla tych co beda w Makarskiej
W tym roku bylismy w/w miejscowosci we wrzesniu (wczasy z biura turystycznego) i posilki mielismy w hotelu Bonaca (troszke pod gorke od deptaku przy plazy - 100-150 metrow). Czasami do nas dojezdzala rodzina 4 osobowa ktora byla w miejscowosci 8 km od Makarskiej. I wlasnie w tym hotelu bez problemu zalawialismy im obiady (w rozne dni) ktore kosztowaly 50 kn od osoby. Po prostu mowilem osobie ktora donosila posilki ze potrzebuje 4 obiady i nie bylo problemu(obiad 2 daniowy + szklaneczka piwa lub wina). Jesli ktos bedzie chcial z tego skorzystac w 2016 roku to nie mysle ze bedzie problemu.Za stacja benzynowa przy glownej ulicy Vukovarska w prawo i druga w lewo - ulica Kralja Petra Kresimira - okolo 50 metrow jest ten hotel Bonaca -tanio i smacznie. Jest tam w obsludze taki gosc co ma rodzicow w Australi ,tak ze mielismy o czy rozmawiac :)
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 21.12.2015 22:31

W Egipcie terroryści, w Maroko, Tunezji to samo, w Turcji też nie jest bezpiecznie gdzie ludzie mają latać skoro to były najbardziej oblegane kierunki turystyczne. Francja za droga, Hiszpania, Grecja za daleka dla większości turystów z Polski jadących autem pozostaje Chorwacja, Czarnogóra, która tania jest dla zachodnich turystów przeto i staje się tłoczna, a zarazem droższa niż kilka lat temu. W Chorwacji popyt na apartamenty staje się większy niż ich podaż. Na Dominikanę, Tunezję, Kubę itp. latają nieliczni bardziej zasobniejsi.

Klimat się zmienia na ciepły pozostaje Polska jak długa i szeroka. Ta bogatsza bardziej zagospodarowana nad samym morzem i górach blisko Zakopanego czy Karpacza oraz biedniejsza - ściana wschodnia, Pomorze, Warmia i Mazury, Świetokrzyskie itp.
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 21.12.2015 22:54

Ural napisał(a):W Egipcie terroryści, w Maroko, Tunezji to samo, w Turcji też nie jest bezpiecznie gdzie ludzie mają latać skoro to były najbardziej oblegane kierunki turystyczne.


No właśnie ja zrobiłem rezerwacje w tym roku na początku września, cena bardzo fajna bo 50E na Braciu w dużym apartamencie blisko od plaży, w tym roku byłem w okolicach Orebicia do wody też tylko przez drogę apartament 2 sypialnie + salon i też tylko 50E, miejscówka super gospodarze mieli łącznie 6 apartamentów a przez 2 tyg. były obsadzone tylko 2 (koniec czerwca i 5 dni lipca). Tak więc oczywiście są ceny odjechane ale można wyszukać rozsądne oferty... wszystko zależy od mentalności i zachłanności właściciela :).
Pytanie trochę z innej beczki bo wydaje mi się że uchodźcy to żaden problem bo rejony nadmorskie, wyspy to nie ich cel i tam ich nie spotkamy... większym problemem będzie właśnie gdzie się ci turyści przeniosą co nie pojadą do afryki... turcji ? te setki tys. jak nie miliony rosjan ? tego się boję że Chrowacja zostanie przez nich "odkryta" :), a wtedy to ceny naprawdę mogą pójść w górę... jedynie zaletą Chorwacji jest jeszcze słaba sieć połączeń lotniczych ale to żaden problem uruchomić kilka tras :/. Jak myślicie ruskie mogą "zaatakować" Cro ?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.12.2015 23:10

Oni już ją odkryli 8)
W 2013 było w Opatiji bardzo dużo Rosjan i opanowali miejscowe hotele.
Z groszem się nie liczyli :roll:

Kurs rubla się załamał i teraz po prostu jest dla nich w Chorwacji za drogo :roll:

W Tunezji jest teraz spokojnie, tanio jest, więc tam polecą :wink:
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 21.12.2015 23:14

Lednice napisał(a):Oni już ją odkryli 8)
W 2013 było w Opatiji bardzo dużo Rosjan i opanowali miejscowe hotele.
Z groszem się nie liczyli :roll:

Kurs rubla się załamał i teraz po prostu jest dla nich w Chorwacji za drogo :roll:

W Tunezji jest teraz spokojnie, tanio jest, więc tam polecą :wink:


Ale powyżej sam sobie trochę przeczysz pisząc że z groszem się nie liczyli a zaraz niżej że jest dla nich za drogo ??
Tunezja może i jest ok tyle, że czy aby czy cały czas? nie znasz dnia ani godziny jak znów może coś się wydarzyć (oby oczywiście nie).
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.12.2015 23:18

Nie liczyli się, jak rubel był drogi.
Jak jego kurs się załamał po ataku na Ukrainę, to część Rosjan zbiedniała :roll:
Szastanie forsą w większości przypadków też ma granice :wink:

Ci najbogatsi i tak będą dalej latać do Szwajcarii oraz na Karaiby :wink:

W Tunezji nie byłem, byli znajomi i mówili, że tam nic nie ma poza hotelami. Przerażająco nudny kraj, jak się opuści hotel.
No, ale po co mieliby opuszczać hotel, jak mają all inclusive z wyszynkiem :?: :wink:
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 22.12.2015 00:01

Tak to już mamy, popsioczymy ale i tak pojedziemy :wink:
A Chorwat dobrze o tym wie, nie jeden śledzi nasze i nie tylko, opinie i wypowiedzi.
Właśnie szukam apartamentów w pierwszej linii, sporo już ma częściowe rezerwacje a to tylko świadczy o popycie. A czy mamy oprócz Bałtyku jakąś alternatywę ?
Z ciekawości prześledziłem oferty biur turystycznych, mimo sporych zniżek sięgających nawet 40% przy rezerwacji do końca roku za podobną kwotę mogę wybrać albo Cro autem na 2 tygodnie lub tydzień lecąc samolotem. Raczej wiadomo co większość wybierze :wink:
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 22.12.2015 00:10

yzedef napisał(a): :/. Jak myślicie ruskie mogą "zaatakować" Cro ?

Ruskie już na potęge wykupują co się im spodoba.
W Sukošanie co piąty jacht w marinie jest ruski.
I to taki rzędu 2-3 bańki ojro.
W Povlji często stacjonuje niejaki Abramowicz (podobno).
Dwie-trzy chaty w centum kupił Rusek, którego nikt tam na oczy nie widział (chata zabita dechami póki co).
Kupują co i gdzie się im podoba.
Taki klimat podobno. :wink:
Więc za jakiś czas będziemy za kwatery płacili w rublach. :mrgreen:

Osobiście widziałem jednego, który przypłynął do Povlji.
Wzrok tęskniący za rozumem, złotych łańcuchów na szyi sztuk trzy, jacht wypasiony na maksa, służba (tak na oko z dziesięcioosobowa) opuściła "panu" wypasionego quada na ląd (ze trzy metry minimum), a na pokładzie stał jeszcze skuter wodny, który był droższy dziesięć razy od mojego auta. :roll:
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 22.12.2015 00:29

Wiesz jeden taki czy kilku to nie problem... wręcz taka ciekawostka przyrodnicza :) gorzej jak będą ich dziesiątki i będą łazić z uzbrojoną ochroną :/. Ja jak na razie nie mam o nich złego zdania ale z racji nielicznych kontaktów, w jednym hotelu było ich sporo ale byli spokojnie i góra 23 hotel zapadał w sen... jedynie na jedzenie strasznie się "rzucali" zwłaszcza na owoce :). Może tak źle nie będzie bo na szczęście oni gustują w hotelach z pełną obsługą.. baseny a my (cro userzy :) jednak lubimy się pokręcić.. pozwiedzać :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
W tym roku ceny ostro w górę? - strona 29
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone