Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

ViniŚce

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
RadamiaN
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 214
Dołączył(a): 23.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) RadamiaN » 20.03.2017 13:43

robpiwcio napisał(a):
RadamiaN napisał(a):Cześć
Jako, że wybieramy się tam w lipcu 2017 podbiję temat.
Będziemy mieszkać pod tym adresem ul. Dragoševca, 21226, Vinišće, Chorwacja



Witam wszystkich.
W tym roku po raz pierwszy wybieram się na wyjazd do Cro. Mam już zarezerwowany apartament właśnie pod tym adresem co ty kolego. Pod jakim numerem domu masz rezerwację. Ja jednak jadę dopiero w sierpniu.


Hej
Darko, nasz gospodarz podał mi właśnie taki adres.
arturo131
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 103
Dołączył(a): 13.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturo131 » 20.03.2017 15:57

RadamiaN napisał(a):
arturo131 napisał(a):Byliśmy w Viniscie w zeszłym roku i teraz też się tam wybieramy http://apartmentsgranda.com/
Spokój i cisza, to prawda.
Dzwonów rano nie słyszeliśmy, targu rybnego i warzywnego nie ma. Ryby można kupić z kutra, natomiast jest jeden stragan z warzywami i owocami, niedaleko lodziarni Hajduk.
Chodziliśmy na plażę przy lodziarni, zawsze dużo wolnego miejsca, znalazł się też cień :)
Z ciekawostek to punkt widokowy z wieżą (wątpliwej jakości co do bezpieczeństwa :)) z którego można podziwiać zarówno Viniscie jak i Marinę


Mogę prosić o bliższy adres wieży widokowej ?

Gdzieś w połowie drogi z Mariny do Viniscie, ale wieża widokowa to za dużo powiedziane, to raczej konstrukcja stalowa na która można się wspiąć. :D
RadamiaN
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 214
Dołączył(a): 23.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) RadamiaN » 17.06.2017 20:35

Aga,Irek,Ala napisał(a):Właśnie wróciliśmy z Vinisce :) powiem tak , fajna i cicha okolica , naprawde mozna wypocząć :) polecam maly sklepik spozywczy bardzo dobrze zaopatrzony znajdujacy sie za stoiskiem z upominkami :) naprawde jest tanio :) ogólnie miasteczko ok tylko ten dzwon w kościele o 6 rano to byla masakra :)


Hej a jest wypożyczalnia rowerów?
Tak się zastanawiam, czy warto tłuc się autem do polecanych zatoczek Stari Trogir i Voluje ?
arturo131
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 103
Dołączył(a): 13.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturo131 » 18.06.2017 11:03

W zeszłym roku wypożyczalni rowerów nie było.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 18.06.2017 11:13

RadamiaN napisał(a):Tak się zastanawiam, czy warto tłuc się autem do polecanych zatoczek Stari Trogir i Voluje ?


Warto :!: :oczko_usmiech: :mrgreen:
RadamiaN
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 214
Dołączył(a): 23.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) RadamiaN » 18.06.2017 12:53

dids76 napisał(a):
RadamiaN napisał(a):Tak się zastanawiam, czy warto tłuc się autem do polecanych zatoczek Stari Trogir i Voluje ?


Warto :!: :oczko_usmiech: :mrgreen:


to "Warto" dotyczy trzech lokalizacji ?
https://goo.gl/maps/cXs9M3sgoWH2
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 18.06.2017 12:59

Przede wszystkim tej https://goo.gl/maps/w9vbzBQgJcu :oczko_usmiech:
Nie jechałem tam od strony Vinišće, tylko od Sevid bo stacjonowałem w Poljicy. Nie było większego problemu ze zjazdem do zatoki, chociaż droga trochę stroma i wąska. Zatoczka piękna z piskiem na dnie, ludzi mało (chociaż byłem tam ostatnio 5 lat temu i to akurat mogło się zmienić) .
RadamiaN
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 214
Dołączył(a): 23.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) RadamiaN » 18.06.2017 13:10

dids76 napisał(a):Przede wszystkim tej https://goo.gl/maps/w9vbzBQgJcu :oczko_usmiech:
Nie jechałem tam od strony Vinišće, tylko od Sevid bo stacjonowałem w Poljicy. Nie było większego problemu ze zjazdem do zatoki, chociaż droga trochę stroma i wąska. Zatoczka piękna z piskiem na dnie, ludzi mało (chociaż byłem tam ostatnio 5 lat temu i to akurat mogło się zmienić) .


pięknie wygląda Stari Trogir :)
miloszka 58
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 14.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) miloszka 58 » 29.06.2017 12:37

Witam serdecznie wszystkich Cromaniaków.
Właśnie wróciłam z Viniscy. Byłam tam pierwszy raz. W Cro ogólnie ósmy.
Jeżeli chodzi o Vinisce, dla mnie super.
Mała wioska, ale jest w niej wszystko, czego potrzeba do wypoczynku. Sklepy, bary, lody. Poczta, na której można wymienić walutę na kuny. Kurs może nieciekawy, ale..., no i plaża i słońce i piękne widoki i cień na plaży.
Mam ogromną prośbę do będących na wypoczynku w Viniscach.
tak sie pakowałam, że zostawiłam u mojego gospodarza kosmetyczki w szafie.
Gdyby któś zechciał je odebrać i przywieźć do kraju? Ja jestem z Głogowa( dolnośląskie).
Może nie zależałoby mi tak na tych kosmetyczkach, ąle były w nich leki. Takie na ,,wszelki sluczaj,, i te, które przyjmujemy z mężem na stałe.
Gdyby ktoś zechciał nam jednak zabrać te rzeczy, to podaję adres:
Stipe Maric ul. Vinski Mul 12( dom przy drodze do plaży). Przed wjazdem na posesję przy bramie rosną dwie palmy.
Mogę również z czystym sumieniem polecić tę miejscówkę. Gospodarz wynajmuje dwa apartamenty(1 z jedną sypialnią, 2 dwie sypialnie).
Serdecznie pozdrawiam
RadamiaN
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 214
Dołączył(a): 23.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) RadamiaN » 30.06.2017 15:48

miloszka 58 napisał(a):Witam serdecznie wszystkich Cromaniaków.
Właśnie wróciłam z Viniscy. Byłam tam pierwszy raz. W Cro ogólnie ósmy.
Jeżeli chodzi o Vinisce, dla mnie super.
Mała wioska, ale jest w niej wszystko, czego potrzeba do wypoczynku. Sklepy, bary, lody. Poczta, na której można wymienić walutę na kuny. Kurs może nieciekawy, ale..., no i plaża i słońce i piękne widoki i cień na plaży.
Mam ogromną prośbę do będących na wypoczynku w Viniscach.
tak sie pakowałam, że zostawiłam u mojego gospodarza kosmetyczki w szafie.
Gdyby któś zechciał je odebrać i przywieźć do kraju? Ja jestem z Głogowa( dolnośląskie).
Może nie zależałoby mi tak na tych kosmetyczkach, ąle były w nich leki. Takie na ,,wszelki sluczaj,, i te, które przyjmujemy z mężem na stałe.
Gdyby ktoś zechciał nam jednak zabrać te rzeczy, to podaję adres:
Stipe Maric ul. Vinski Mul 12( dom przy drodze do plaży). Przed wjazdem na posesję przy bramie rosną dwie palmy.
Mogę również z czystym sumieniem polecić tę miejscówkę. Gospodarz wynajmuje dwa apartamenty(1 z jedną sypialnią, 2 dwie sypialnie).
Serdecznie pozdrawiam


Będę jutro t.j. od 1 lipca i mogę tam podejść.
Szczegóły przesłałem na @
RadamiaN
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 214
Dołączył(a): 23.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) RadamiaN » 12.07.2017 11:43

Dorzucę kilka informacji praktycznych już z Vinisce:
Poczta czynna w sezonie także w soboty. Wymiana walut obciążona prowizją 1,5%.
Bankomat Euronet jest przy Kaktusie. Ma polskie menu ;)
Świeżutkie owoce morza można kupić na miejscu od rybaków, których jest tu sporo.Jak pisali wcześniej na forum Cromaniacy.
Najpewniej godzina 6-7 rano naprzeciwko dwóch stanowisk warzywno-owocowych (jedyne w Vinisce) jest połowicznie wykończony biały dom z dużymi witrynami zasłoniętymi papierem. Należy o właściwej porze zastukać do drzwi i brama do rybnego raju zostanie otwarta.
Kawałek za Mariną w stronę Trogiru jest hodowla muszli - czynne od rana do godziny 19. 1kg wyłowionych skarbów -15 kun.
W liczbach:
4 sklepy (2 x Studenac, 2 x mniejsze prywatne sklepiki)
7 restauracji/barów , (polecany Kaktus jedzenie b.słabe. Mastrinka bez szału. Dość smacznie w Dalmati.
2 lodziarnie
2 stragany z warzywami i owocami
1 stragan ze sprzętem do nurkowania i gadżetami (warto się targować bo cena części asortymentu zależna od humoru sprzedawcy)
1 pekarnia
1 poczta
1 bankomat euronet
1 bezpłatny prysznic ze słodką wodą
3 przebieralnie na plaży
49 to linia autobusowa z Vinisce do Trogiru.
robpiwcio
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 19.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) robpiwcio » 18.07.2017 22:18

Witam!!!
Ja będę w Vinisce od 06.08. Dzięki za wszystkie wskazówki.
RadamiaN
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 214
Dołączył(a): 23.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) RadamiaN » 19.07.2017 12:18

robpiwcio napisał(a):Witam!!!
Ja będę w Vinisce od 06.08. Dzięki za wszystkie wskazówki.


:)

Tak na marginesie - zatoczki rzeczywiście piękne :).
Jednak po tegorocznym doświadczeniu przy stromych zjazdach w dół a potem powrocie pod górę z wyjącym silnikiem samochodu mojej Żony, jestem przekonany, że przyjemniej będzie wynająć łódeczkę i tam popłynąć.
Cytując moją połówkę " napisz na cro.pl, że jazda do tych zatok samochodem to samobójstwo" koniec cytatu ;)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 19.07.2017 12:22

RadamiaN napisał(a):
Tak na marginesie - zatoczki rzeczywiście piękne :).
Jednak po tegorocznym doświadczeniu przy stromych zjazdach w dół a potem powrocie pod górę z wyjącym silnikiem samochodu mojej Żony, jestem przekonany, że przyjemniej będzie wynająć łódeczkę i tam popłynąć.
Cytując moją połówkę " napisz na cro.pl, że jazda do tych zatok samochodem to samobójstwo" koniec cytatu ;)

Chyba nie chodzi Ci o "Stari Trogir"? bo zjazd tam nie jest taki straszny :oczko_usmiech: :mrgreen:
RadamiaN
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 214
Dołączył(a): 23.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) RadamiaN » 19.07.2017 12:41

dids76 napisał(a):
RadamiaN napisał(a):
Tak na marginesie - zatoczki rzeczywiście piękne :).
Jednak po tegorocznym doświadczeniu przy stromych zjazdach w dół a potem powrocie pod górę z wyjącym silnikiem samochodu mojej Żony, jestem przekonany, że przyjemniej będzie wynająć łódeczkę i tam popłynąć.
Cytując moją połówkę " napisz na cro.pl, że jazda do tych zatok samochodem to samobójstwo" koniec cytatu ;)

Chyba nie chodzi Ci o "Stari Trogir"? bo zjazd tam nie jest taki straszny :oczko_usmiech: :mrgreen:


O ten też :mrgreen: . Miałem wrażenie, że spadamy w przepaść 8O
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
ViniŚce - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone