Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ubezpieczenie moto-assistance

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
karoka65
Croentuzjasta
Posty: 294
Dołączył(a): 14.05.2016
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) karoka65 » 23.07.2017 23:31

Marko66 napisał(a):Chyba jednak na razie nie zmienię agenta (-tki). Po ostatnim szkoleniu PZU (kilka dni temu) agentka poinformowała mnie, że dla umów zawartych przed zmianą warunków, obowiązują zasady na dzień ich zawarcia. Tak więc wczoraj wykupiłem rozszerzenie polisy o wariant "Super" (Pomoc w drodze) ze zwiększonym limitem holowania do 1000 km. Mam nadzieję, że jednak nie będę musiał z tego korzystać :D

Te 1000km to masz na wypadek czy awarię?
Przed zmianą i po zmianie na wypadek było 1000, obecnie nawet podnieśli wypadek do 1200km.
Zmieniło się holowanie w razie awarii po tej zeszłorocznej zmianie i dla aut powyżej 7lat jest tylko 150km na Europę.
Lepiej dopytaj na co masz te 1000km
Marko66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 30.03.2012
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marko66 » 24.07.2017 11:09

Na wypadek i awarię, ale tak dobrze jeszcze tylko do zakończenia okresu umowy. Później będę musiał jednak szukać innego ubezpieczyciela.
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 24.07.2017 21:42

karoka65 napisał(a):
Marko66 napisał(a):Chyba jednak na razie nie zmienię agenta (-tki). Po ostatnim szkoleniu PZU (kilka dni temu) agentka poinformowała mnie, że dla umów zawartych przed zmianą warunków, obowiązują zasady na dzień ich zawarcia. Tak więc wczoraj wykupiłem rozszerzenie polisy o wariant "Super" (Pomoc w drodze) ze zwiększonym limitem holowania do 1000 km. Mam nadzieję, że jednak nie będę musiał z tego korzystać :D

Te 1000km to masz na wypadek czy awarię?
Przed zmianą i po zmianie na wypadek było 1000, obecnie nawet podnieśli wypadek do 1200km.
Zmieniło się holowanie w razie awarii po tej zeszłorocznej zmianie i dla aut powyżej 7lat jest tylko 150km na Europę.
Lepiej dopytaj na co masz te 1000km

a do 7 lat jest 500 km na awarię?
Użytkownik usunięty
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.07.2017 18:35

Dzisiaj był u mnie agent PZU, holowanie do 1000 km (wariant rozszerzony) tylko w przypadku wypadku !!
Holowanie do 500km w przypadku awarii (wariant rozszerzony) - wszytko to dla samochodów nie starszych niż 7 lat !!!
edit: holowanie po wypadku wynosi nawet 1200 km.
zniesiono limit 500 km przy awarii.
OWU z 15.05 2017
Ostatnio edytowano 28.07.2017 11:16 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 3 razy
Użytkownik usunięty
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.07.2017 19:05

szaki17 napisał(a):Dzisiaj był u mnie agent PZU, holowanie do 1000 km (wariant rozszerzony) tylko w przypadku wypadku !!
Holowanie do 500km w przypadku awarii (wariant rozszerzony) - wszytko to dla samochodów nie starszych niż 7 lat !!!


Sprawdź w innym miejscu, bo agentami różnie bywa. Mam 1000 na oba przypadki. A teraz chyba nawet podnieśli limity.
Użytkownik usunięty
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.07.2017 19:25

Sprawdzone w OWU
Użytkownik usunięty
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.07.2017 20:08

szaki17 napisał(a):Sprawdzone w OWU


KLAUZULA PZU FK 34.1.2 „Zwiększonej odległości holowania w PZU Auto Pomoc Super”
Ustala się, z zachowaniem pozostałych niezmienionych niniejszą klauzulą postanowień umowy ubezpieczenia PZU Auto Pomoc (PAP) w wariancie Super, że za opłatą dodatkowej
składki, § 8 pkt 2 ogólnych warunków ubezpieczenia PZU ogólne warunki ubezpieczeń komunikacyjnych otrzymuje następujące brzmienie:
„2) holowania pojazdu w przypadku jego unieruchomienia wskutek wypadku, awarii pojazdu lub użycia niewłaściwego paliwa, jeżeli naprawa na miejscu, o której mowa w pkt 1,
nie jest możliwa przez przedstawiciela PZU SA; holowanie odbywa się jednorazowo do wybranego przez ubezpieczonego miejsca:
a) w przypadku wypadku ubezpieczeniowego zaistniałego na terytorium RP - na odległość od miejsca zatrzymania pojazdu do docelowego miejsca holowania,
b) w przypadku wypadku ubezpieczeniowego zaistniałego na terytorium innych niż RP państw Europy (z wyłączeniem Mołdawii i Rosji), a także na terytorium Algierii,
Maroka, Izraela i Tunezji w związku z wypadkami ubezpieczeniowymi, które zaszły na terytorium tych państw – na odległość do 1.000 km, liczoną od miejsca zatrzymania
pojazdu do docelowego miejsca holowania; w przypadku holowania na odległość dalszą niż 1.000 km, koszty holowania powyżej tej odległości ponoszone są przez
ubezpieczonego;
w razie zajścia wypadku, awarii pojazdu lub użycia niewłaściwego paliwa poza godzinami pracy warsztatu (np. w porze nocnej lub w dni wolne od pracy), PZU SA organizuje
i pokrywa także koszty parkowania pojazdu do dnia, w którym możliwe będzie jego dalsze holowanie do warsztatu, przy czym okres ten nie może być dłuższy niż 3 dni;
holowanie na parking i z parkingu traktowane jest jako jednorazowe holowanie, którego koszt pokrywa PZU SA;
jeżeli wypadek ubezpieczeniowy zaszedł za granicą RP, a docelowe miejsce holowania pojazdu znajduje się w RP, wówczas PZU SA organizuje i pokrywa koszt holowania za
granicą RP na odległość do 1.000 km, liczoną od miejsca zatrzymania pojazdu do granicy RP oraz od granicy RP do docelowego miejsca zamieszkania; w przypadku
holowania za granicą RP na odległość dalszą niż 1.000 km, koszty holowania powyżej tej odległości ponoszone są przez ubezpieczonego;”.


szaki - zmienisz agenta ?
marcin0k
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 182
Dołączył(a): 04.10.2013
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin0k » 27.07.2017 23:08

Ale gdzie tu masz napisane że holowanie w przypadku awarii wynosi 1000 km.?
Użytkownik usunięty
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.07.2017 10:50

bigredone napisał(a):
szaki17 napisał(a):Sprawdzone w OWU




szaki - zmienisz agenta ?


Chyba nie zmienię, przynajmniej na razie:
https://www.pzu.pl/produkty/pzu-auto-pomoc#target_KS

"Holowanie bez limitu
Standardowo w wariancie Super holujemy pojazd do 150 km. Jeśli masz pojazd osobowy lub ciężarowy do 3,5 t DMC ubezpieczony w PZU Auto OC lub PZU Auto AC, możesz wykupić opcję holowania w Polsce bez limitu. Możesz także rozszerzyć swoje ubezpieczenie o opcję holowania za granicą do 1200 km w razie wypadku dla pojazdów osobowych i ciężarowych o DMC do 3,5 tony pod warunkiem, że Twój pojazd nie ma więcej niż 7 lat i 7 miejsc w dowodzie rejestracyjnym. Rozszerzenie zaczyna działać dopiero 7 dni od jego zawarcia – pamiętaj, by kupić je wcześniej."

Po za tym nie ma u ciebie słowa o holowaniu na skutek awarii do 1000 km w cenie ubezpieczenia.
Użytkownik usunięty
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.07.2017 11:02

Zacytowałem dokument, który dostałem jako integralną czesc umowy ubezpieczenia z początku lipca.
Teraz PZU coś zmienilo. Jak widać na twoim dokumencie zwiększył się limit w razie wypadku. A , że nie ma nic o awarii to mnie dziwi.
Jak podrąźysz to może jednak znajdziesz.

PS. Ale jest zapis: "wypadek ubezpieczeniowy".
Użytkownik usunięty
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.07.2017 11:48

Więc drążyłem temat i już konkretnie wiem o co chodzi:
auta do 7 lat - są holowane do 1200 km bez względy czy to awaria czy wypadek :P
auta powyżej 7 lat- są holowane na skutek awarii tylko do 150 km :twisted: , przy wypadku jest to 1200 km.

Czyli jak komuś padnie starsze auto, to przywalić nim tak żeby nie dało się naprawić i wtedy holują do Polski, lub zostawić w rowie i wracać stopem, bo koszt holowania do kraju wyjdzie niejednokrotnie więcej niż koszt auta :wink:
Użytkownik usunięty
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.07.2017 12:11

No i fajnie. Masz do tego jakąś podkładkę na papierze ?
Użytkownik usunięty
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.07.2017 12:14

Znalazłem. Strona 18 OWU ważnego od 15 lipca 2017.

https://www.pzu.pl/c/document_library/g ... upId=10172
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 28.07.2017 12:21

szaki17 napisał(a):Czyli jak komuś padnie starsze auto, to przywalić nim tak żeby nie dało się naprawić i wtedy holują do Polski, lub zostawić w rowie i wracać stopem, bo koszt holowania do kraju wyjdzie niejednokrotnie więcej niż koszt auta :wink:

Lepiej pożegnać się z PZU odpowiednio wcześnie (mowa o staruszkach) i skorzystać z innego TU, który oferuje holowanie w przypadku awarii na odległość dalszą niż 150 km. :wink:
krzygaj
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 23.08.2013
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzygaj » 28.07.2017 12:22

walp napisał(a):Lepiej pożegnać się z PZU odpowiednio wcześnie (mowa o staruszkach) i skorzystać z innego TU, który oferuje holowanie w przypadku awarii na odległość dalszą niż 150 km. :wink:


Co byś polecił? :D
Oczywiście takie, gdzie w ciągu 30 dni można zrezygnować :twisted:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Ubezpieczenie moto-assistance - strona 91
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone