Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

telefon i internet

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ur-arek
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 31
Dołączył(a): 31.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ur-arek » 03.08.2012 23:40

Witam, jest to mój pierwszy post na tym Zacnym forum. Wybieram się pierwszy raz do Cro, ale od grudnia dzięki Wam przygotowuję się do wyjazdu 2+2. Start za równy tydzień... :-) Póki co "SZUKAJ" pomogło mi odpowiedzieć na wiele pytań!

Do rzeczy - jestem zainteresowany internetem, ale nie do spędzania przy nim tam czasu, tylko do wieczornej poczty. No i oczywiście przy okazji przydała by się miejscowa PRE-PAID. Nie liczę na WIFI w obiekcie, w którym mam kwaterę, nie wykorzystam też telefonu jako modemu. Ponieważ w PL korzystam sporadycznie w T-M (net bezprzewodowy) - mam "ich" modem.
Podsumowując - po prześledzeniu kilku wątków, zrozumiałem, że:
- mogę kupić tam kartę T-M do neta 500 MB za 20 HRK i prosić o aktywację w salonie (by uniknąć utraty środków na karcie) i zastosować w posiadanym i wykorzystywanym w PL modemie, osobną telefoniczną np TELE2
- kupić TOMATO i wcześniej tu w PL zakupić modem bez sima... - zrozumiałem że otrzymam dwie karty, jedną do telefonu, drugą do neta.

Pozdrav, Arek.
viggen_wawa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 252
Dołączył(a): 16.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) viggen_wawa » 04.08.2012 07:32

Z tego co znalazłem na stronie chorwackiego T-Mobile, jest niezła oferta dla fanów internetu. Kupujesz starter telefoniczny za 20 Kn (nie internetowy Simpa). I po wysłaniu smsa o treści A na numer 3636 aktywuje się 24-godzinny internet non stop za 10 Kn. Czyli po doładowaniu konta np. za 70 Kn, można za tą kwotę mieć 7 dni internetu non-stop. Oczywiście jest pewne ograniczenie, do 1 Gb ściągniętych danych jest to szybki net, po przekroczeniu prędkość spada, ale nadal jest. Zdecydowanie fajna oferta. Oczywiście nie najtańsza. 30 dni za 300 Kn to sporo jak za internet, ale jest to alternatywa dla opcji 500 Mb za 20 lub 50 Kn.
Pozdrawiam
https://www.hrvatskitelekom.hr/mobilne-usluge/korisnici-bonova/opcije/internet-dan
ravel
Croentuzjasta
Posty: 188
Dołączył(a): 09.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ravel » 06.08.2012 10:45

Mógłby ktoś napisać jak aktywować kartę Tmobile All Incusive. Dzwoniłem już pod numer 098 1520, wysyłałem sms o treści All pod 9898 i cały czas system jest wyłączony piszą, że trzeba wysłać "correct key" 8O
ur-arek
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 31
Dołączył(a): 31.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ur-arek » 13.08.2012 00:38

Kolego ravel, poradziłeś coś?
atsm79
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 13.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) atsm79 » 13.08.2012 11:18

witam
mam wrazenie ze niektorzy nie potrafia czytac co i jak
kupujac karte tmobile al inclusive holliday pac... w srodku jest instrukcja prosta jak budowa cepa,
ja zrobilem tak
wlozylem karte poczekalem nic nie dostalem
poslalem smsa o tresci a na numer 3636 i dostalem smsa zwrotnego z lista taryf ktore chce sobie wybrac
w moim wypadku wybralem 7 internet dan -caly dzien internet liczone 24 h za 10 kun,
potem potwierdzamy kolejnym smsem da i mamy.
trzeba pamietac ze po 24 h nalezy znow uruchomic internet w tej opcji a kolejne 24 ale przypominaja o tym smsem

pzdr Adam
wlasnie jestem w chorwacji w miescie senj jutro o 6 rano wyjazd
ur-arek
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 31
Dołączył(a): 31.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ur-arek » 14.08.2012 00:33

atsm79 napisał(a):witam
mam wrazenie ze niektorzy nie potrafia czytac co i jak
kupujac karte tmobile al inclusive holliday pac... w srodku jest instrukcja prosta jak budowa cepa,
ja zrobilem tak............
pzdr Adam...........


Dziękuję Adam za wyjaśnienie :!:

Oczywiście jest bardzo czytelna instrukcja, którą również wykorzystałem. Tyle tylko, że zwrotny sms przyszedł do mnie po .... ponad 12 godzinach, kiedy to zdecydowałem, że wykorzystam już środki bez promocji. Więc pozostałe na koncie parę kun, udało się promocyjnie wykorzystać! I nie jest to zbieg okoliczności, lokalni mieszkańcy też nie byli zaskoczeni taką aktywacją karty sim. Ale może również nie potrafią czytać ze zrozumieniem :smo:
von_scheisse
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 19.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) von_scheisse » 19.08.2012 19:50

Witam serdecznie,
posiadam modem z Play (Huawei E173U-2) zakupiony w tym roku - jak myślicie: da radę go wykorzystać z jakąś chorwacką kartą pre-paid? Jeśli tak, to jakie rozwiązanie byście na moim miejscu uskutecznili by cieszyć się dostępem do internetu z laptopa? ;)

Pozdrawiam

Jeszcze raz witam - to mój pierwszy post na forum :)
kaja45
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 276
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaja45 » 19.08.2012 19:54

von_scheisse napisał(a):Witam serdecznie,
posiadam modem z Play (Huawei E173U-2) zakupiony w tym roku - jak myślicie: da radę go wykorzystać z jakąś chorwacką kartą pre-paid? Jeśli tak, to jakie rozwiązanie byście na moim miejscu uskutecznili by cieszyć się dostępem do internetu z laptopa? ;)

Pozdrawiam

Jeszcze raz witam - to mój pierwszy post na forum :)


Da radę ten modem jest bez SimLock, zakup starter VIP za 20 kun i doładowanie 10 kun dziennie,
hris01
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 10.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) hris01 » 22.08.2012 18:31

Chciałem przedstawić jeszcze jeden patent na internet w przypadku bardzo wolnego łącza lub w przypadku drogiego połączenia i braku MB transferu. Mając w domu tak zwany stały adres IP komputera i zainstalowany dowolny program VNC np. uvnc.com łączę się z dowolnego miejsca w Polsce/Świecie z własnym komputerem domowym i pracuję na wirtualnym pulpicie czyli przeglądam strony/pocztę na domowym kompie a na laptopie wyświetlam tylko obraz ekranu. Zmniejszając liczbę kolorów jestem w stanie wygodnie pracować nawet na łączu typu gprs.
Poprzednia strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
telefon i internet - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone