Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Sklepy bezcłowe

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
JLuc
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 07.07.2008
Sklepy bezcłowe

Nieprzeczytany postnapisał(a) JLuc » 07.07.2008 19:03

Witam.

W tym roku pierwszy raz wybieram się na Chorwację.
Wybrałem trasę Słowacja-Węgry-Chorwacja.
W związku z tym mam pytanie, czy gdzieś na tej trasie jest sklep bezcłowy?
Chcieliśmy kupić sobie jakieś perfumy może trochę alkoholu.
tomkoz
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 24.05.2005
sklepy bezcłowe

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomkoz » 11.07.2008 07:23

jeszcze rok temu były, ale tylko na granicy Chorwacko - Słoweńskiej /reszta to niestety już UE i sklepów nie ma/.
Jechałem przez zachodnie Węgry i przez mały, kilkukilometrowy odcinek Słowenii, a dalej do Chorwacji przez jakieś małe przejście - tam sklep był.
JLuc
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 07.07.2008
Re: sklepy bezcłowe

Nieprzeczytany postnapisał(a) JLuc » 11.07.2008 21:25

tomkoz napisał(a):jeszcze rok temu były, ale tylko na granicy Chorwacko - Słoweńskiej /reszta to niestety już UE i sklepów nie ma/.
Jechałem przez zachodnie Węgry i przez mały, kilkukilometrowy odcinek Słowenii, a dalej do Chorwacji przez jakieś małe przejście - tam sklep był.


dzieki za info, ale wg mnie podobnie jest miedzy Chorwacja a Wegrami.
Chorwacja nie jest w unii, a Slowenia i Wegry są.
No nic, zobaczymy, moze bedziemy wracac przez Słowenie.
Miłych wakacji.
hot dog
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) hot dog » 12.07.2008 09:55

W Lendavie jest duty free. W tym roku napewno tam zajrze. Z tego co sie dowiedzialem od forumowiczki podobno drga ktora tam sie dojezdza jadac przez Wegry tj Lenteye - lendava nie jest owinietowana;-)
JLuc
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) JLuc » 26.07.2008 08:25

hot dog napisał(a):W Lendavie jest duty free. W tym roku napewno tam zajrze. Z tego co sie dowiedzialem od forumowiczki podobno drga ktora tam sie dojezdza jadac przez Wegry tj Lenteye - lendava nie jest owinietowana;-)


a nie wiesz czy otwarty jest cala dobe?
czy to jest jakis duzy sklep?
m82m
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 765
Dołączył(a): 15.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) m82m » 26.07.2008 08:55

Sklep czynny jest codziennie w godzinach 8.00-21.00 :D

POZDRAV!
JLuc
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) JLuc » 26.07.2008 09:18

dzieki za informacje, szkoda ze nie 24h, bo planuje byc tam w okolicach 5 - 6 rano.
No nic, moze w drodze powrotnej uda sie wpasc po perfumki...
Guzior
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 424
Dołączył(a): 23.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Guzior » 26.07.2008 09:51

Jadący przez Czechy mają nieporównywalnie lepszą sytuację jeżeli chodzi sklepy bezcłowe. Zarówno na przejściu w Mikulov jak i w Znojmo sklepy nadal funkcjonują :D :D :D
JLuc
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) JLuc » 26.07.2008 09:59

Guzior napisał(a):Jadący przez Czechy mają nieporównywalnie lepszą sytuację jeżeli chodzi sklepy bezcłowe. Zarówno na przejściu w Mikulov jak i w Znojmo sklepy nadal funkcjonują :D :D :D


co masz na mysli mowiac o lepszej sytuacji?
wiekszy wybor, nizsze ceny czy godziny otwarcia?
Guzior
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 424
Dołączył(a): 23.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Guzior » 26.07.2008 19:11

JLuc napisał(a):
Guzior napisał(a):Jadący przez Czechy mają nieporównywalnie lepszą sytuację jeżeli chodzi sklepy bezcłowe. Zarówno na przejściu w Mikulov jak i w Znojmo sklepy nadal funkcjonują :D :D :D


co masz na mysli mowiac o lepszej sytuacji?
wiekszy wybor, nizsze ceny czy godziny otwarcia?


Miałem na myśli to że one istnieją od zarania dziejów i nie trzeba ich szukać. One po prostu tam są i już. Jadąc przez Czechy nie muszę się martwić czy sklep jest czy go nie ma. I dlatego właśnie jeżdżę przez Czechy a nie przez Węgry czy Słowację. Nie wiem jak z godzinami otwarcia innych takowych przybytków ale np. sklep w Znojmo jest czynny cała dobę. Co do cen to myślę że będą raczej porównywalne we wszystkich.
Bimbasz
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bimbasz » 26.07.2008 22:42

Guzior, czy mógłbyś podpowiedzieć gdzie szukać sklepu bezcłowego w Mikulov, będę tam jechał i chciałbym zaglądnąć do tego sklepiku.
Martini2000
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 206
Dołączył(a): 07.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Martini2000 » 27.07.2008 09:40

Bimbasz napisał(a):Guzior, czy mógłbyś podpowiedzieć gdzie szukać sklepu bezcłowego w Mikulov, będę tam jechał i chciałbym zaglądnąć do tego sklepiku.


Kolego trudno w Mikulovie przegapić bezclówkę :D , zaraz jak miniesz "bram ki" po prawej stronie masz wjazd do sklepu, poza tym sklepem w pasie granicznym nic nie ma :)

Kiedyś w drodze powrotnej z Austrii do CZ był zakaz skrętu w lewo i robiło się to na własne ryzyko (heeee) teraz już zrobili pas do skrętu w lewo .

pozdrawiam

p.s. sklep w mikulowie czynny chyba do 21.30 - ale mogło się zmienić
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.08.2008 12:21

Wczoraj zaopatrywałem się duty free na Słoweńsko - Chorwackiej - podaje ceny:

Whiskey MAJOR GUNS - 8,5 E- 1L
BRANDY EXTRA - 8,9 - 1L
RED Bull - 1,5E
TRAVARICA - 8,9E - 1l (jakiś chorwacki 40% trunek)
Martini2000
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 206
Dołączył(a): 07.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Martini2000 » 09.08.2008 20:26

No to ja też jeszcze coś dorzucę , będziecie mieli na przyszłość na wyjazd jak znalazł : AKCIJE :D

ZNOJMO:
akcija:
http://www.excaliburcity.com/obchod/akce-akce
http://www.excaliburcity.com/imgs/artic ... 7.2008.pdf
pozostałe towary :
http://www.excaliburcity.com/obchod/travel-free-shop
cały kompleks:
http://www.excaliburcity.com/clanek/index
OPEN 24/24 7/7

MIKULOV:
akcija:
http://www.travel-free.cz/de/angebote/o ... he-grenze/
godziny otwarcia:
http://www.travel-free.cz/de/shops/miku ... /#stayhere

Inne sklepy na granicy CZ:
http://www.travel-free.cz/de/shops/

pozdrav
hot dog
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) hot dog » 10.08.2008 21:43

Witam ponownie.
Tak jak pisalem odwiedzilem duty free w Lendavie.
Moge potwierdzic godziny otwarcia 8-21.
Jezeli chodzi o zapoatrzenie sklepu jest wszystkiego po trochu lecz bez rewelacji a co do cen ...hmmm
Tanio mozna kupic alkohol, co do perfum juz nie jest tak kolorowo roznica miedzy naszymi sklepami okolo 50 zl, chyba ze kupujemy drogie zapachy wowczas zdecydowanie sie oplaca.
w razie pytan moge pomoc
pozdrowienia
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone