Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

rekordowa temperatura wody !!!

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bogdan63
Croentuzjasta
Posty: 332
Dołączył(a): 08.08.2006
rekordowa temperatura wody !!!

Nieprzeczytany postnapisał(a) bogdan63 » 27.05.2009 16:37

witam,
od kilkunastu lat śledzę temperaturę wody, ale takiej jak w tym maju 24:26 stopni, nie pamiętam, obawiam się ze skończy się to burzami, niestety.
i tylko mam nadzieję że sie mylę.
pozdrawiam.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 27.05.2009 17:09

bogdan63 napisał(a):witam,
od kilkunastu lat śledzę temperaturę wody, ale takiej jak w tym maju 24:26 stopni, nie pamiętam, obawiam się ze skończy się to burzami, niestety.
i tylko mam nadzieję że sie mylę.
pozdrawiam.


Rekordowe temperatury powietrza, to i rekordowe temperatury wody...
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 27.05.2009 19:56

Wczoraj byla burza w okolicach Drvenika na Makarskiej Riwierze. Dzisiaj sie chmurzy na Korculi (akurat tu mnie przywialo) - oby wytrzymalo do 6 rano - bo wtedy wjezdzam moto na prom, to sobie juz padac moze :)
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 27.05.2009 20:44

Plumek napisał(a):Wczoraj byla burza w okolicach Drvenika na Makarskiej Riwierze. Dzisiaj sie chmurzy na Korculi (akurat tu mnie przywialo) - oby wytrzymalo do 6 rano - bo wtedy wjezdzam moto na prom, to sobie juz padac moze :)

A u nas ciągle ani kropli... niestety. Nad lądem widzę chmury i nad Visem; te znad Korčuli, mam wrażenie, przesuwają się nad ląd, jakoś tak bokiem...
Niechże w końcu i tu popada.

Pozdrówki
bogdan63
Croentuzjasta
Posty: 332
Dołączył(a): 08.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bogdan63 » 27.05.2009 20:50

...a w krakowie pada od rana, dobrze że na basenie nie padało, to troche popływałem w ramach przygotowań do wakacji.
pozdrawiam
Marcin-1
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 64
Dołączył(a): 08.10.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin-1 » 28.05.2009 15:22

Coś pogoda w Cro się psuje :? , a mam byc na miejscu 02.06.2009 (Brać) i woda się zimniejsza zrobiła. Może ktoś mnie pocieszy i powie że będzie w Cro jak zwykle 30 stopni i bez deszczu, zawsze jak tam byłem to taka była pogoda (czerwiec, lipiec, sierpień ,wrzesień a raz nawet w październiku było 30 stopni a temperatura morza 25).
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 28.05.2009 16:40

Marcin-1 napisał(a):Coś pogoda w Cro się psuje :?


Nie psuje, tylko wreszcie jest czym oddychać. Na pewno też byś marudził, jakbyś w ciągu dnia miał 30 stopni, a w nocy 29... I jakbyś nie ruszając ani jednym cżłonkiem był cały w kroplach potu...
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 28.05.2009 16:55

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):
Plumek napisał(a):Wczoraj byla burza w okolicach Drvenika na Makarskiej Riwierze. Dzisiaj sie chmurzy na Korculi (akurat tu mnie przywialo) - oby wytrzymalo do 6 rano - bo wtedy wjezdzam moto na prom, to sobie juz padac moze :)

A u nas ciągle ani kropli... niestety. Nad lądem widzę chmury i nad Visem; te znad Korčuli, mam wrażenie, przesuwają się nad ląd, jakoś tak bokiem...
Niechże w końcu i tu popada.

Pozdrówki


No i bum! Nie wytrzymało! W Vela Luce była burza jak sie patrzy! Całą noc! Pierony takie leciały, a wiatr i deszcze wszystko młócił! Normalnie 3 godziny solidnej oluji. A z rana wszędzie pobojowisko - pomarańcze z drzewa pospadały, palmy na ulicy zostawiły trochę liści, poduszki z knajpianych stołków to tu - to tam, moto mokrusieńkie i iskry nie chciało dać... Na prom do Korculi oczywiście nie pojechalam (nie dość, że ciemno, bo 4 rano, to jeszcze deszcz i błyskawice brrrr, a prom do Drvenika o 6 odbijał). Za to wybawieniem (a jednak na wyspie można utknąć :lol: zwłaszcza przed sezonem - jak jeszcze rozkład promów jest mizerny) był prom z Vela Luki do Splitu o 6.30. No to mykna moto, pare pchnieć, starter iiii... kręci - o jakaż ulga :) Do budki po bilety (bosze - jaka cena! Prawie 2 razy drożej niż z Korculi do Drvenika (za moto 114 kun, a ta tańsza opcja za 65 - dziwne, bo czas płynięcia identyczny - no ale ten droższy to Jadrolinija i wypasiony promik z ruchomymi schodami i fotelami I klasy, a ten drugi to małe, białe, blaszene pudełko... Może też i odległośći troszkę różne). I twarz mi blednie, bo już kun nie mam, jeno euro, a pani ich nie chce :) No utknę na tej wyspie jak nic, a koty głodne już 2 dzień! Wygmyrałam polską kartę płatniczą i okazało się, że miałam na niej jeszcze trochę grosza, co mi tyłek uratował :)
Mały deszczyk skropił mnie jeszcze już "pod domem", to znaczy w Igrane :)
Jest przyjemnie i rześko, a jutro znów ma być słoneczko i na szczęście tylko 26 stopni :D
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 28.05.2009 17:37

U nas lunęło dopiero przed 2 w nocy. Jeszcze o północy mieliśmy niebo gwieździste jak "ta lala". A potem jak zawiało ....(psie miski latały) i lunęło :) ....
Burza była cieniutka (chyba wszędzie dookoła szalały dużo porządniejsze)... Potrwało jakieś 2 h... Ale cóż za ulga! Od razu lepiej...
Z tym, że do nas przyszło to, co "biegło" wzdłuż lądu (od Kvarneru przesunęło się nad Dalmację); te korčulańskie chmury przeszły bokiem...

Marcinie, bez obaw, zanim dojedzisz, pogoda się ustabilizuje. Zresztą czy teraz jest źle? U nas w tej chwili (17.30) 25 stopni... woda 22.., wieje (nareszcie!) przyjemny wiaterek... Aż miło na tarasie posiedzieć.
Pozdrawiam
jacek77
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 369
Dołączył(a): 30.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek77 » 28.05.2009 19:44

Marcin-1
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 64
Dołączył(a): 08.10.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin-1 » 28.05.2009 21:07

No to mi lepiej 8) , bo u nas w Rybniku dzisiaj "kisza" i jakieś 8 stopni brrrr.
bogdan63
Croentuzjasta
Posty: 332
Dołączył(a): 08.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bogdan63 » 28.05.2009 21:31

witam, te burze no mi wiatr oczywiście, wymieszają wodę, to bardzo dobrze, za tydzień/dwa tygodnie, znowu temperatura wody podejdzie do 25 (około) stopni, no chyba ze sie myle...
pozdrawiam.
-Yaro-
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1067
Dołączył(a): 01.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) -Yaro- » 29.05.2009 07:21

Aniu miałaś niezłe przygody wracając z wyspy, jak byłem w zeszłym roku na Rabie to też była burza na dodatek z gradobiciem, ale chyba była potrzebna bo tak jak pisze Kasia i Ania było potem czym oddychać i zrobiło się rześko :wink:
Jessica
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 71
Dołączył(a): 27.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jessica » 29.05.2009 12:09

jacek77 napisał(a):Burza nad Splitem super zdjęcia
http://www.crometeo.net/phpbb/viewtopic.php?f=5&t=5567


Zdjęcia piękne :!: U nas wieczorem też była silna burza, piękne błyskawice były :)
anka_30
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 29.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anka_30 » 29.05.2009 15:11

Witam wszystkich
Wybieram się do Chorwacji od 30 maja do 6 czerwca do Splitu, Dubrownika, Zagrzebia, nad Jeziora Plitvickie. Sprawdzałam różne prognozy pogody i boję się że może lać. Jak sądzicie?
Następna strona

Powrót do Pogoda i klimat



cron
rekordowa temperatura wody !!!
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone