Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przelew do Chorwacji

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
matkapolka
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 20.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) matkapolka » 21.01.2015 13:02

Dzięki,pytałam czy po drodze nie wynikną jakieś opłaty np.zagranicznych banków,ale pytanie nie zabrzmiało tak fachowo jak twoje;) jednak dwa razy próbowałam jej wyoślić o co mi chodzi,
lechocz
Cromaniak
Posty: 606
Dołączył(a): 17.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lechocz » 21.01.2015 13:18

matkapolka napisał(a):Dzięki,pytałam czy po drodze nie wynikną jakieś opłaty np.zagranicznych banków,ale pytanie nie zabrzmiało tak fachowo jak twoje;) jednak dwa razy próbowałam jej wyoślić o co mi chodzi,


Dzięki za uznanie :oops: i ............................. proszę o podwyżkę. :mrgreen:

To nie moja fachowość a doświadczenie nabyte podczas wysyłki zaliczki do Chorwacji, kiedy to próbowałem wysłać, poprzez BZ WBK, tani przelew, gdzie stosowana jest opłata zryczałtowana i niezależna od sumy przelewu, okazało się, owszem przelew mogę wysłać lecz nikt, z tegoż banku, nie potrafił, czy też nie chciał, nie wiem, podać mi w jakiej wysokości będzie ta właśnie opłata "...koszty zagranicznych banków pośredniczących...".

Dowiedziałem się jedynie tylko, że będzie . Natomiast ile dokładnie będzie ona wynosić to chyba jest tajemnica bankowa.

Bynajmniej tak jest w BZ WBK

Natomiast gdy wybrałem droższą opcję, w której opłata stanowi procent od sumy przelewu, to wysokość tej tajemniczej niewiadomej pojawia się od razu i automatycznie z góry wiadomo ile wynosi.

Dziwne co? 8O :papa:
GOLDEN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1756
Dołączył(a): 12.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) GOLDEN » 21.01.2015 14:30

matkapolka napisał(a):Ja dziś dzwoniłam do swojego banku Pekao i pani mi powiedziała że przelew ze zwykłego konta internetowy kosztuje 10 zł i nie ma żadnych opłat po drodze,dwa razy pytałam i zapewniała że jeśli przez internet prześle to na pewno 10 zł. Teraz pytanie czy to możliwe? Ja jeszcze dygam,i pewnie podejdę do banku jeszcze raz zapytac.Byłaby to najtańsza forma. Miałabym wysłac równowartość w złotówkach i odbiorca mógłby wypłacić euro.
o wy na to?


Jest też taka opcja.... z której tez korzystam :D :arrow:
tyger napisał(a):Ja od dwóch lat preferuje pocztę. Jest to najtańsza forma wysłania zaliczki. Zwykła kopert do której wkładamy Euro i wysyłamy do adresata. W ciągu 7 dni zaliczka dociera do adresata. http://cennik.poczta-polska.pl/usluga,z ... oscia.html
Obrazek
Michalm2012
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 06.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michalm2012 » 21.01.2015 23:37

I teraz na poczcie wiedzą że jak Polak wysyła list w zimie do Chorwacji to jest tam 100euro.........
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 22.01.2015 01:02

przecież nie trudno się domyślić jak np ja podałem wartość 700zł:) ale jak zginie to tyle poczta musi zwrócić, dlatego list nie kosztuje nie wiem dychę a płaciłem za wartościowy 20coś:)
matkapolka
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 20.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) matkapolka » 22.01.2015 08:38

Właśnie,deklaruje się kwotę,wkłada się pieniądze przy pracowniku poczty i wiadomo że po drodze nie zastaną naliczone dodatkowe opłaty,a nie wiecie jak odbiera pieniądze odbiorca? pewnie też w obecności pracownika.
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 22.01.2015 10:38

Wkłada się pieniądze przy pracowniku poczty ? Pierwsze słyszę...
Ostatnio edytowano 22.01.2015 14:06 przez Lechoo, łącznie edytowano 1 raz
CroTom
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroTom » 22.01.2015 10:44

Witam,a ja zawsze płacę przez Wester Union i nie mam problemu,szybko i w miarę tanio.
lechocz
Cromaniak
Posty: 606
Dołączył(a): 17.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lechocz » 22.01.2015 10:55

CroTom napisał(a):Witam,a ja zawsze płacę przez Wester Union i nie mam problemu,szybko i w miarę tanio.


"...W miarę tanio..." to Twoje, bardzo szerokie i wieloznaczne, subiektywne pojęcie.

Podaj przykład kosztu przesłania, np. 100 euro, aby inni, mając punkt odniesienia, mogli sobie wyrobić własne zdanie na ten temat, podejmując decyzję o wyborze, takiej a nie innej, formy przesłania zaliczki. :papa:
matkapolka
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 20.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) matkapolka » 22.01.2015 12:57

A więc pojechałam do banku,rozmawiałam z tą panią co wczoraj-kierowniczką banku i znów powiedziała że przelew kosztuje 10 zł,ale tym razem dodała że należy zaznaczyć SEPA,i nagle przyszła koleżanka pani kierowniczki i dodała że Chorwacja nie należy do SEPA i taki przelew to nie małe pieniądze. No i kto by tu zawinił? No jasne że ja,teraz wiem że wyślę pocztą,listem wartościowym.
b_stepien
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 30.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) b_stepien » 22.01.2015 13:02

A ja wysyłam pieniądze na poczcie przekazem , kosztuje to za 100 e 27 zł. i zwykle po 4 dniach mam informację od gospodarza, że zaliczka dotarła :)
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 22.01.2015 15:13

tylko wysyłka przekazem polega na tym że wpłacasz polskie i oni przeliczają na euro po kursie z poczty czy jak?:) bo też się nad tym zastanawiałem, bo narazie to gotówka do koperty wysyłałem
b_stepien
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 30.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) b_stepien » 22.01.2015 15:18

tak, wpłacam złotówki, już nie pamiętam po jakim kursie ale chyba kurs jest brany z NBP a na przekazie wpisuję, ze wysyłam euro :)
matkapolka
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 20.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) matkapolka » 24.01.2015 22:41

A wpisujecie na kopercie lub przelewie tytuł?
Mi napisał Dario(Vodice i Tribunj,było już tu o nim,może nawet jest sławny???)że przesyłając listem wartościowym nie mogę napisać zaliczka,albo wcale albo "prezent" ,no ja na bank nie wyślę prezentu obcemu,tym bardziej że nasza zaliczka ze znajomymi wyniesie 250 euro. Napiszcie czy będzie konieczny owy tytuł czy nie,jeśli możecie:)
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 25.01.2015 00:44

Nic na kopercie nie pisalem tylko zawartosc w pln. W srodku tylko swoje dane i tak juz 2 razy. pozniej dostalem od niego potwierdzenie na fb do wydrukowania i wszystko ok;-) pozatym na poczcie bynajmniej u mnie pani ma taki wzor i i tak pokresli koperte wedlug siebie i nic dodatkowego tam nie ma tylko kwota i starczy
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Przelew do Chorwacji - strona 36
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone