Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przelew do Chorwacji

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 28.05.2014 13:05

może za rok będzie lepiej ;-)
kokos0
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 332
Dołączył(a): 24.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kokos0 » 28.05.2014 16:59

Dzisiaj zrobiłem przelew na rezerwację z ekonta z banku Credit Agricole na 50 euro po przeliczeniu na walute rachunku wg kursu 4.2657 wynosi: 213.29 PLN tyle pobrali bez żadnej prowizji.
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 28.05.2014 20:05

To pewnie odbiorca zostanie obciążony ;)
Brutaka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 183
Dołączył(a): 26.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Brutaka » 28.05.2014 20:34

Raiffeisen .. płaciłem z walutowego 135 EUR zaliczki do Hypo Alpe-Adria-Bank d.d., koszt po stronie nadawcy 5 EURO. Nie ma tragedii.
kokos0
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 332
Dołączył(a): 24.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kokos0 » 28.05.2014 21:00

Lechoo napisał(a):To pewnie odbiorca zostanie obciążony ;)

Zaznaczyłem że obciążony ma być dostawca
edekstary
Odkrywca
Posty: 85
Dołączył(a): 19.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) edekstary » 30.05.2014 20:18

A ja ze swojej strony mogę Wam polecić konto walutowe e-kantor w Meritum banku (jak narazie jest darmowe, zobaczymy kiedy wprowadzą opłaty za jego prowadzenie ;) )
Dlaczego lepiej?
1. Kurs jest lepszy niż kurs banku, a nawet kurs euro w kantorze
2. Za przelew do Chorwacji zapłaciłem 8zł :mrgreen: Pomimo tego, że nie dało się zaznaczyć możliwości, że wszystkie opłaty są po mojej stronie, właściciele i tak dostali całość kasy (może banki mają bezpośrednią korespondencję?).
Zlecenie zrobiłem 20.05, przelew poszedł 21, a 26 dostałem maila, że zaksięgowali moje pieniądze :D
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 02.06.2014 14:10

Pekao SA oraz Zagrebacka Banka należą do Unicredito. Czy ktoś przelewał pomiędzy tymi bankami ?
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 02.06.2014 15:10

edekstary napisał(a):A ja ze swojej strony mogę Wam polecić konto walutowe e-kantor w Meritum banku (jak narazie jest darmowe, zobaczymy kiedy wprowadzą opłaty za jego prowadzenie ;) )
Dlaczego lepiej?
1. Kurs jest lepszy niż kurs banku, a nawet kurs euro w kantorze
2. Za przelew do Chorwacji zapłaciłem 8zł :mrgreen: Pomimo tego, że nie dało się zaznaczyć możliwości, że wszystkie opłaty są po mojej stronie, właściciele i tak dostali całość kasy (może banki mają bezpośrednią korespondencję?).
Zlecenie zrobiłem 20.05, przelew poszedł 21, a 26 dostałem maila, że zaksięgowali moje pieniądze :D


Zapomniałeś napisać że to konto jest dla firm.
kodens79
Cromaniak
Posty: 836
Dołączył(a): 11.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 02.06.2014 16:31

wikol napisał(a):Pekao SA oraz Zagrebacka Banka należą do Unicredito. Czy ktoś przelewał pomiędzy tymi bankami ?

Zawsze można zadzwonić do Pekao i się dowiedzieć w Bzwbk zawsze dzwonię infolinia podaje mi koszta jakie wychodzą w kwocie np:90 Euro i po sprawie .
edekstary
Odkrywca
Posty: 85
Dołączył(a): 19.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) edekstary » 02.06.2014 18:23

wikol napisał(a):
edekstary napisał(a):A ja ze swojej strony mogę Wam polecić konto walutowe e-kantor w Meritum banku (jak narazie jest darmowe, zobaczymy kiedy wprowadzą opłaty za jego prowadzenie ;) )
Dlaczego lepiej?
1. Kurs jest lepszy niż kurs banku, a nawet kurs euro w kantorze
2. Za przelew do Chorwacji zapłaciłem 8zł :mrgreen: Pomimo tego, że nie dało się zaznaczyć możliwości, że wszystkie opłaty są po mojej stronie, właściciele i tak dostali całość kasy (może banki mają bezpośrednią korespondencję?).
Zlecenie zrobiłem 20.05, przelew poszedł 21, a 26 dostałem maila, że zaksięgowali moje pieniądze :D


Zapomniałeś napisać że to konto jest dla firm.


Zapomniałeś się zapoznać z ofertą, zanim napisałeś tego posta, bo jestem jak najbardziej klientem indywidualnym.
Wystarczy wejść na stronę banku i wpisać konto walutowe e-kantor
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 02.06.2014 20:09

Tak masz rację, domyślnie otworzyły mi się oferty dla firm.
kobrat
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 558
Dołączył(a): 21.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kobrat » 02.06.2014 21:42

jest darmowy sposob przelewu do chorwacji :) przelewamy kase do Niemieckiej filii banku Zagrebacka Banka we Frankfurcie , w opisie podajemy Imie Nazwisko, IBAN i SWIFT i dalej od kogo i za co . Zrobilem taki przelew szlo 3 dni . Podaje strone ( nie wiem czy moge?)gdzie jest napisane co i jak po niemiecku . Ale mysle ze mozna sobie przetlumaczyc. Jakby co to sluze pomoca. :)

http://www.adrianautic-charter.com/inde ... kroatien-3
damianołódź
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 155
Dołączył(a): 05.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianołódź » 04.06.2014 10:42

Wdhiz napisał(a):Pierwsza, dla bogatych i nieliczących się z kasą ;)
1. Zakładamy konto złotówkowe w AlliorSync, uzupełniamy kasą.
2. Przelewamy kasę na konto w Chorwacji za 0 zł. Cytat z ich cennika: przelew europejski - 0 zł.
3. Bank przewalutowuje złotówki na euro po swoim kursie, dość niekorzystnym - dzisiaj 4,3809.
4. Korzystanie w Chorwacji z karty debetowej do konta złotówkowego jest niekorzystne - kiepski kurs przewalutowania banku. Opłaty za bankomat - brak.

Druga opcja - oszczędzamy +- 100 zł na 600 E.
1. Zakładamy konto złotówkowe w AliorSync (dale AS).
2. Zakładamy subkonto euro (przyślą nam kartę debetową, może się przydać w Chorwacji).
3. Zakładamy konto w Kantorze Walutowym Alior Banku (dalej KW AB) - to nie jest Alior Sync!!!
4. Przelewamy kasę z konta złotówkowego AS do KW AB, kupujemy walutę (dzisiaj 1E to 4,2056 zł), przelewamy ją z powrotem do AS na subkonto walutowe. Przewagą KW AB nad Walutomatem.pl i Cinkciarzem.pl jest natychmiastowe przesyłanie pieniędzy do i z AS. KW AB jest minimalnie droższy od Walutomat.pl - dzisiaj 600 E kosztowało 8 zł więcej w tym pierwszym.
5. Przelewamy euro do Chorwacji, koszt przelewu 0 zł.
6. Korzystanie w Chorwacji z karty debetowej subkonta euro AS = brak przewalutowania = tanio. Koszt wypłat z bankomatów i wypłat z kas banków = 5 zł od każdej transakcji. Płatność w terminalu = 0 zł.

Trzecia opcja - samo konto w KW AB.
1. Zakładamy konto w KW AB, zasilamy je złotówkami.
2. Kupujemy euro po dobrym kursie.
3. Wykonujemy przelew europejski za 0 zł.
Minusem konta w KW AB jest dość droga karta debetowa (którą możemy dostać, jak poprosimy). Pierwsza w miesiącu wypłata z bankomatu za granicą jest za 0 zł, ale już następne za 9 zł. Przy koncie walutowym w Alior Sync to tylko 5 zł.

Dzięki za bardzo dokładny opis wszelkich możliwych kombinacji z przelewem zagranicznym.
Jako klientowi Aliorbanku, założenie konta walutowego trwało 25 sek, założenie konta w Kantorze Walutowym 23 sek, wszystko na dotychczasowym loginie, widoczne od razu w zakładce konta głównego.
Wszystkie przelewy pomiędzy nowo założonymi kontami dostępne w czasie rzeczywistym.
Dziś kupiłem Euro po kursie 4,1633 zł i od razu przesłałem "przelew europejski" na konto Zagrebacka Banka, opłata 0,00 zł
Z ciekawości sprawdziłem na stronie Aliorbanku, po jakim kursie przeliczyłby mi Euro, gdybym zrobił przelew nie z konta walutowego, tylko z głównego złotówkowego - 4,3328 zł plus prowizje itp. itd..
Jeszcze gorzej wypada opcja przy rozliczaniu płatności kartą debetową od konta złowtówkowego...4,4568 zł
Teraz jeszcze poczytam w ogólnych warunkach i regulaminie Konta walutowego, jak rozliczane są płatności bezgotówkowe przy użyciu karty.
Wypłata z bankomatu każdorazowo 5,00 zł
Tylko że ja osobiście wolę taką opłatę, niż slogan reklamowy "wypłaty we wszystkich bankomatach w kraju i zagranicą GRATIS"
Tylko zapominają dodać o tym "przeliczniku" kiedyś kumpel zapomniał kupić Euro normalnie w kantorze, kurs dla 1000E miał 4,20 wypłacił taką właśnie sumę w Słowenii, zdziwił się kiedy po powrocie do Polski dostał wyciąg i rozliczenie transakcji. Prowizji za wypłatę nie pobrano, ale konto obciążono kwotą 4550,00 zł
Sorki, ale 350,00 zł to jest jak dla mnie koszt dojazdu z Łodzi do Breli


Pozdrav
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 05.06.2014 14:48

damianołódź napisał(a):Tylko że ja osobiście wolę taką opłatę, niż slogan reklamowy "wypłaty we wszystkich bankomatach w kraju i zagranicą GRATIS"
Tylko zapominają dodać o tym "przeliczniku" kiedyś kumpel zapomniał kupić Euro normalnie w kantorze, kurs dla 1000E miał 4,20 wypłacił taką właśnie sumę w Słowenii, zdziwił się kiedy po powrocie do Polski dostał wyciąg i rozliczenie transakcji. Prowizji za wypłatę nie pobrano, ale konto obciążono kwotą 4550,00 zł
Sorki, ale 350,00 zł to jest jak dla mnie koszt dojazdu z Łodzi do Breli
Pozdrav

Jedno pytanie do tego powyżej.
A z jakim kursem obliczają banki gdy nie ma sloganu reklamowego "wypłaty we wszystkich bankomatach w kraju i zagranicą GRATIS" ?
Czyż nie z tym samym ?
pitern77
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 06.03.2010
Zaliczka za apartament

Nieprzeczytany postnapisał(a) pitern77 » 05.06.2014 16:08

Witam wszystkich.
Takie mam pytanie, zaliczka jest w euro i czy robiąc przelew to sam mam przeliczyć kurs czy muszę mieć konto walutowe? Powiedzie jak to zrobić.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Przelew do Chorwacji - strona 31
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone