Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przelew do Chorwacji

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Lis-Witalis
Odkrywca
Posty: 78
Dołączył(a): 20.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lis-Witalis » 18.03.2014 22:07

Dawigs napisał(a):
Lis-Witalis napisał(a):Przelew SEPA przez bank Pekao SA koszt 9.90


Teoretycznie tak. W praktyce 3 dni "walczyłem" z Pekao SA i ... dałem za wygraną. Bank w Chorwacji nie miał nadanego SEPA i choć teoretycznie i tak powinno się dać wysłać przelew za 9,90 PLN to w praktyce był spory problem :evil: . Ostatecznie wysłałem pocztą list o zadeklarowanejh wartości. Nadałem w czwartek wieczorem a już we wtorek właściele apartmana potwierdzili otrzymanie zaliczki :D


No niestety jeśli bank w Chorwacji nie należy do SEPA no to nici z taniego przelewu wtedy najlepiej wpłacać przez pocztę. Chociaż po wejściu Chorwacji do Unii większość banków w Chorwacji jest w systemie SEPA w trakcie robienia przelewu po wpisaniu numeru konta banku system od razu zatwierdzi ci taki przelew lub nie.
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 19.03.2014 10:04

jaka większość? z wykazu datowanego na 14 marca tylko 2 banki chorwackie są w systemie SEPA.
więc opłaty przyjdą;-) czasami po 2 - 3 miesiącach
Lis-Witalis
Odkrywca
Posty: 78
Dołączył(a): 20.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lis-Witalis » 19.03.2014 21:46

KrisM napisał(a):jaka większość? z wykazu datowanego na 14 marca tylko 2 banki chorwackie są w systemie SEPA.
więc opłaty przyjdą;-) czasami po 2 - 3 miesiącach


Jeśli bank nie jest w SEPA to nie przejdzie ci przelew SEPA więc żadne opłaty po 2-3 miesiącach nie przyjdą.
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 20.03.2014 00:15

widocznie przechodzą, skoro m.in. z aliora idą pomimo tego, że tylko 2 banki chorwackie są w SEPA.
Rafi_1_2_3
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 03.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi_1_2_3 » 20.03.2014 16:49

glonik21 napisał(a):
Rafi_1_2_3 napisał(a):Witam
Założyłem konto w kantor alior. Zaklada 4 konta w 4 walutach. Wszystko bezpłatnie. Kupujemy w kantor alior eurusie i przelewamy do cro. Przelew robiłem wczoraj nie pobrał żadnych opłat.
Pozdrawiam


Poczekaj jeszcze z tydzien czy ci bank nie naliczy zadnych opłat i dopiero mozesz byc happy ;-)

Przelewy w UE sa za 0 zl
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 20.03.2014 17:21

przelewy w SEPA są z "0" zł. nie każdy bank z krajów UE należy do SEPA
Wdhiz
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 23.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wdhiz » 26.03.2014 01:29

Rozmawiałem przed chwilą z pomocą AliorSync.
Korzystając z tego banku mamy dwie-trzy możliwości przesłania pieniędzy.

Pierwsza, dla bogatych i nieliczących się z kasą ;)
1. Zakładamy konto złotówkowe w AlliorSync, uzupełniamy kasą.
2. Przelewamy kasę na konto w Chorwacji za 0 zł. Cytat z ich cennika: przelew europejski - 0 zł.
3. Bank przewalutowuje złotówki na euro po swoim kursie, dość niekorzystnym - dzisiaj 4,3809.
4. Korzystanie w Chorwacji z karty debetowej do konta złotówkowego jest niekorzystne - kiepski kurs przewalutowania banku. Opłaty za bankomat - brak.

Druga opcja - oszczędzamy +- 100 zł na 600 E.
1. Zakładamy konto złotówkowe w AliorSync (dale AS).
2. Zakładamy subkonto euro (przyślą nam kartę debetową, może się przydać w Chorwacji).
3. Zakładamy konto w Kantorze Walutowym Alior Banku (dalej KW AB) - to nie jest Alior Sync!!!
4. Przelewamy kasę z konta złotówkowego AS do KW AB, kupujemy walutę (dzisiaj 1E to 4,2056 zł), przelewamy ją z powrotem do AS na subkonto walutowe. Przewagą KW AB nad Walutomatem.pl i Cinkciarzem.pl jest natychmiastowe przesyłanie pieniędzy do i z AS. KW AB jest minimalnie droższy od Walutomat.pl - dzisiaj 600 E kosztowało 8 zł więcej w tym pierwszym.
5. Przelewamy euro do Chorwacji, koszt przelewu 0 zł.
6. Korzystanie w Chorwacji z karty debetowej subkonta euro AS = brak przewalutowania = tanio. Koszt wypłat z bankomatów i wypłat z kas banków = 5 zł od każdej transakcji. Płatność w terminalu = 0 zł.

Trzecia opcja - samo konto w KW AB.
1. Zakładamy konto w KW AB, zasilamy je złotówkami.
2. Kupujemy euro po dobrym kursie.
3. Wykonujemy przelew europejski za 0 zł.
Minusem konta w KW AB jest dość droga karta debetowa (którą możemy dostać, jak poprosimy). Pierwsza w miesiącu wypłata z bankomatu za granicą jest za 0 zł, ale już następne za 9 zł. Przy koncie walutowym w Alior Sync to tylko 5 zł.

Sprawdziłem sobie jeszcze dla ciekawości kursy euro: bankowy w AS i kurs w KW AB.
Bankowy - przewalutowanie (wtedy gdy podejmujemy euro z konta zł, nie ma opłaty za bankomat) - 4,3809
KW AB - (podejmujemy euro z subkonta euro, opłata za bankomat - 5 zł) - 4,2056
Różnica przy 100E - 17,53 zł (od tego trzeba odjąć 5 zł opłaty) na korzyść kantorowego. Sporo....

Ufff - musiałem to sobie poukładać ;) ;)

Aha - karta debetowa do subkonta dolarowego AS ma bardzo miłą umiejętność - można nią płacić (bez ponoszenia opłat za transakcję) za zakupy w internecie, tak jak kartą kredytową. Bardzo przydatne przy sprowadzaniu sobie zabawek np. z Chin. Oczywiście, dla bezpieczeństwa, takie subkonto dolarowe należy uzupełniać tylko przed transakcją.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 26.03.2014 16:34

KrisM napisał(a):przelewy w SEPA są z "0" zł. nie każdy bank z krajów UE należy do SEPA

Dokładnie, w Chorwacji są dwa banki posiadające system SEPA. OTP Bank Hrvatska i Erste Bank.
Mój gospodarz, któremu posyłałem zaliczkę na szczęście ma takie konto więc przelew 50e kosztował mnie 214,47zł. (kurs 4,2894, przelew 0zł).
Kilka lat wcześniej musiałem sporo dopłacić za przelew zaliczki.
Ostatnio edytowano 26.03.2014 16:51 przez kaeres, łącznie edytowano 1 raz
Yans
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 30
Dołączył(a): 05.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yans » 26.03.2014 16:47

Ja ok. tydzień temu zrobiłem przelew zaliczki w € przy pomocy PayPal. Kurs wyszedł dość wysoki 4,3898 ale kasa prawie od razu u adresata i bez zbędnych formalności. Założenie kont w PayPal zajmuje 2 minuty.
Mariusz_589
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 50
Dołączył(a): 20.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz_589 » 28.03.2014 16:35

Wdhiz napisał(a):Rozmawiałem przed chwilą z pomocą AliorSync.
Korzystając z tego banku mamy dwie-trzy możliwości przesłania pieniędzy.



Druga opcja - oszczędzamy +- 100 zł na 600 E.
1. Zakładamy konto złotówkowe w AliorSync (dale AS).
2. Zakładamy subkonto euro (przyślą nam kartę debetową, może się przydać w Chorwacji).
3. Zakładamy konto w Kantorze Walutowym Alior Banku (dalej KW AB) - to nie jest Alior Sync!!!
4. Przelewamy kasę z konta złotówkowego AS do KW AB, kupujemy walutę (dzisiaj 1E to 4,2056 zł), przelewamy ją z powrotem do AS na subkonto walutowe. Przewagą KW AB nad Walutomatem.pl i Cinkciarzem.pl jest natychmiastowe przesyłanie pieniędzy do i z AS. KW AB jest minimalnie droższy od Walutomat.pl - dzisiaj 600 E kosztowało 8 zł więcej w tym pierwszym.
5. Przelewamy euro do Chorwacji, koszt przelewu 0 zł.
6. Korzystanie w Chorwacji z karty debetowej subkonta euro AS = brak przewalutowania = tanio. Koszt wypłat z bankomatów i wypłat z kas banków = 5 zł od każdej transakcji. Płatność w terminalu = 0 zł.


Witam. Ja skorzystałem właśnie z tej opcji. 100 E kupione po kursie 4,17 zł w Kantorze Alior, przelew za równe 0 zł do Chorwacji z Alior Sync. Polecam bo w mbanku chcieli 90 zł a w wbk 120.
krisug
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 3
Dołączył(a): 22.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) krisug » 28.03.2014 23:54

Nabyte wcześniej (po dobrym kursie) euro zaniosłem pani w wbk i kazałem przelać na rachunek w hr.
Pani klikała, klikała i kazała zapłacić 5€ dla wbk oraz 20pln dla banków pośredniczących. Ponieważ była to opcja podziału kosztów SHA, nie wiem ile otrzymał odbiorca, ale jak na razie nic nie protestował, a ja omijam ten temat :roll:
Wdhiz
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 23.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wdhiz » 08.04.2014 21:56

Mariusz_589 napisał(a):
Wdhiz napisał(a):Rozmawiałem przed chwilą z pomocą AliorSync.
Korzystając z tego banku mamy dwie-trzy możliwości przesłania pieniędzy.

6. Korzystanie w Chorwacji z karty debetowej subkonta euro AS = brak przewalutowania = tanio. Koszt wypłat z bankomatów i wypłat z kas banków = 5 zł od każdej transakcji. Płatność w terminalu = 0 zł.


Witam. Ja skorzystałem właśnie z tej opcji. 100 E kupione po kursie 4,17 zł w Kantorze Alior, przelew za równe 0 zł do Chorwacji z Alior Sync. Polecam bo w mbanku chcieli 90 zł a w wbk 120.


To jeszcze poprawka do babola którego strzeliłem - pkt. 6.
Karta debetowa do konta euro AlliorSync przy wyjmowaniu kasy z bankomatów w Chorwacji - kwota jest przewalutowywana kilkukrotnie. Euro na USD wg. kursu MasterCard, USD na PLN wg. kursu AS, PLN na Euro albo kuny wg. kursu AS. Do tego dodatkowy koszt wyjęcia pieniędzy z bankomatu - 5 pln.
Jeżeli podejmujemy euro albo kuny korzystając z konta PLN to przewalutowanie jest wg. kursów AS: PLN - USD - Euro/kuny. Nie ma opłat za wyjęcie pieniędzy z bankomatu.
Informacja z infolinii AS.
horas
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 145
Dołączył(a): 15.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) horas » 09.04.2014 11:01

Wdhiz napisał(a):To jeszcze poprawka do babola którego strzeliłem - pkt. 6.
Karta debetowa do konta euro AlliorSync przy wyjmowaniu kasy z bankomatów w Chorwacji - kwota jest przewalutowywana kilkukrotnie. Euro na USD wg. kursu MasterCard, USD na PLN wg. kursu AS, PLN na Euro albo kuny wg. kursu AS. Do tego dodatkowy koszt wyjęcia pieniędzy z bankomatu - 5 pln.
Jeżeli podejmujemy euro albo kuny korzystając z konta PLN to przewalutowanie jest wg. kursów AS: PLN - USD - Euro/kuny. Nie ma opłat za wyjęcie pieniędzy z bankomatu.
Informacja z infolinii AS.


Dokładnie tak jest, właśnie specjalnie jakiś czas temu (ok 1,5 miesiąca) założyłem sobie konto ROR w AS (PLN) + subkonto (EUR) oraz konto walutowe w AB.
Zrobiłem tak, że z konta ROR (PLN) w AS przelałem środki na KW AB z opcją natychmiastowego zakupu po określonym przez mnie kursie sprzedaży (po zakupie przeleję za 0.00 PLN na subkonto EUR).
W CRO za wszelkie zakupy (sklepy/bramki na autostradach/i gdzie tylko będzie można) będę płacił kartą od subkonta w EUR, a kuny będę wyciągał z bankomatów kartą do ROR w PLN.
Tak jak napisałeś, prowizja za wypłacanie z bankomatów kartą z subkonta w EUR = 5 PLN do każdej transakcji.
Wypłaty kun z bankomatów kartą ROR (złotówkową) jest bez prowizji.
Wszystko bez dodatkowej prowizji, tylko samo przewalutowanie.

Chyba dobrze to sobie wszystko poukładałem :)
String
Croentuzjasta
Posty: 157
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) String » 09.04.2014 11:18

Aż takie są różnice w przewalutowaniach żeby płatności elektroniczne wykonywać z konta Euro a bankomat z PLN? Ja w zeszłym roku posługiwałem się kartą Debit Mastercard AB... i hmm... nie wydaje mi się żebym został jakoś zmasakrowany różnicami kursowymi. Pytanie jak z reklamy ING Banku ... parafrazując: "Jeśli oszczędzasz to dokładnie ile"? (bo na czym to wiadomo) :)
kataryniarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 539
Dołączył(a): 28.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kataryniarz » 09.04.2014 11:31

String napisał(a):"Jeśli oszczędzasz to dokładnie ile"?

Średnio 120zł na 1000 Euro.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Przelew do Chorwacji - strona 27
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone