Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

prowizja banku chorwackiego

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
witia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 19.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) witia » 16.05.2012 23:45

Chyba większość już "pozaliczkowała" :)
JoannaC
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 15
Dołączył(a): 03.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaC » 11.02.2016 16:15

hej, trochę odświeżę temat i zapytam w jakich bankach warto założyć konto żeby mieć darmowy przelew i żeby kurs wymiany walut nie był z kosmosu? Ktoś coś, jakieś konkrety poleci?
marmed
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 68
Dołączył(a): 23.09.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) marmed » 11.02.2016 16:48

Trudno będzie znaleźć bank, który nie zarobi na przelewie zagranicznym :). W tym samym dziale są 2 ciekawe tematy na temat przelewów i płacenia kartą w Chorwacji. Od siebie mogę powiedzieć, że w roku 2014 dokonując wpłatę zaliczki na poczet pobytu w Chorwacji ( czerwiec 2015) najkorzystniej wyniósł mnie przelew Western Union ok 20 zł. W tym roku płaciłem z konta Millenium i zapłaciłem 50 zł od 80E więc interesu nie zrobiłem. Trochę w błąd mnie wprowadziła Pani w Banku- zapomniała dodać "operację w Banku zagranicznym" ok 20 zł :).
Poczytaj o Western Union mają coś za O zł za pierwszy przelew,widziałem reklamę.
klerjeser
zbanowany
Posty: 426
Dołączył(a): 21.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) klerjeser » 11.02.2016 22:06

marmed napisał(a):Trudno będzie znaleźć bank, który nie zarobi na przelewie zagranicznym :). W tym samym dziale są 2 ciekawe tematy na temat przelewów i płacenia kartą w Chorwacji. Od siebie mogę powiedzieć, że w roku 2014 dokonując wpłatę zaliczki na poczet pobytu w Chorwacji ( czerwiec 2015) najkorzystniej wyniósł mnie przelew Western Union ok 20 zł. W tym roku płaciłem z konta Millenium i zapłaciłem 50 zł od 80E więc interesu nie zrobiłem. Trochę w błąd mnie wprowadziła Pani w Banku- zapomniała dodać "operację w Banku zagranicznym" ok 20 zł :).
Poczytaj o Western Union mają coś za O zł za pierwszy przelew,widziałem reklamę.



a dlaczego nie SEPA?
rodzynpatryk
Croentuzjasta
Posty: 166
Dołączył(a): 27.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) rodzynpatryk » 11.02.2016 23:15

Ja też biznesu na przelewie nie zrobiłem ;) rok temu przelew z BZ WBK za bodajże 95€ wyniósł mnie niecałe 50zł, teraz za 110€ zapłaciłem niewiele powyżej 50zł.
Mógłbym z bankowości mobilnej, co wyszłoby taniej (tak Pani w banku mówiła), ale wolałem, aby ona wszystko zrobiła, a ja miał spokój, że wszystko dobrze wpisane :)
Poza tym, dzisiaj wysłali mi potwierdzenie otrzymania zaliczki :hut:
savic
Croentuzjasta
Posty: 217
Dołączył(a): 22.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) savic » 12.02.2016 00:36

JoannaC napisał(a):hej, trochę odświeżę temat i zapytam w jakich bankach warto założyć konto żeby mieć darmowy przelew i żeby kurs wymiany walut nie był z kosmosu? Ktoś coś, jakieś konkrety poleci?


W ING można założyć konto walutowe które jest za free - jeżeli nie zamawiamy karty do tego konta (przynajmniej dla posiadaczy zwykłego rachunku nie wiem jak jest dla "obcych"), nie pamiętam dokładnie jaka jest opłata za kartę ale chyba można to sprawdzić na stronach banku . Przelew europejski kosztuje 5 zł i nie musisz się martwić o kurs ponieważ wpłacasz na rachunek swoje ojro
paw_el
Croentuzjasta
Posty: 449
Dołączył(a): 08.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) paw_el » 12.02.2016 08:37

cześć
wysyłałem przelew ekspresowy z konta w EUR w Kantorze Alior Banku, koszt przelewu ekspresowego 0 zł, przelew wysłałem ok. 8 rano i tego samego dnia kasa była już na koncie w Chorwacji. Koszt utrzymania rachunków w kantorze 0 zł, kurs wymiany waluty jest jednym z najbardziej korzystnych na rynku.
paw_el
Croentuzjasta
Posty: 449
Dołączył(a): 08.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) paw_el » 12.02.2016 08:41

co do płatności kartą to polecam karty kredytowe mBanku, w szczególności wydane przez VISA, mają lepszy przelicznik. Używałem wielu kart z prawie wszystkich "dużych" banków w Polsce i mBank ma najlepszy przelicznik kuna-euro-złotówka. Wychodzi nawet lepiej niż kupić kuny w Polsce czy sprzedać euro/złotówki w Chorwacji
marmed
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 68
Dołączył(a): 23.09.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) marmed » 12.02.2016 13:54

klerjeser napisał(a):
marmed napisał(a):Trudno będzie znaleźć bank, który nie zarobi na przelewie zagranicznym :). W tym samym dziale są 2 ciekawe tematy na temat przelewów i płacenia kartą w Chorwacji. Od siebie mogę powiedzieć, że w roku 2014 dokonując wpłatę zaliczki na poczet pobytu w Chorwacji ( czerwiec 2015) najkorzystniej wyniósł mnie przelew Western Union ok 20 zł. W tym roku płaciłem z konta Millenium i zapłaciłem 50 zł od 80E więc interesu nie zrobiłem. Trochę w błąd mnie wprowadziła Pani w Banku- zapomniała dodać "operację w Banku zagranicznym" ok 20 zł :).
Poczytaj o Western Union mają coś za O zł za pierwszy przelew,widziałem reklamę.



a dlaczego nie SEPA?


Szczerze to nie umiem Ci w tej chwili odpowiedzieć czemu nie SEPA, po prostu wszedłem na stronę swojego konta i dokonałem opłaty przekonany o tym, co Pani w banku mi powiedziała: przewalutowanie po cenie z dnia realizacji przelewu+ 20 zł opłaty. Sprawdziłem dokładnie swoją płatność z listopada 2015 i mam 20 zł opłata za przelew zagraniczny i 35 zł opłata banków trzecich. No cóż za gapowe się płaci.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 17.02.2016 13:08

W Banku Millennium przelew do Chorwacji na konto SEPA to koszt 5zł.
Jeżeli gospodarz w Chorwacji nie ma konta SEPA to 35zł.
Przelew można zrobić ze swojego konta (np. z konta 360`). Wybieramy przelew zagraniczny i przy kwocie dajemy EUR.
Przelicza nam po kursie sprzedaży banku + wspomniana opłata za SEPA lub nie.
klerjeser
zbanowany
Posty: 426
Dołączył(a): 21.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) klerjeser » 17.02.2016 21:51

kaeres napisał(a):W Banku Millennium przelew do Chorwacji na konto SEPA to koszt 5zł.
Jeżeli gospodarz w Chorwacji nie ma konta SEPA to 35zł.
Przelew można zrobić ze swojego konta (np. z konta 360`). Wybieramy przelew zagraniczny i przy kwocie dajemy EUR.
Przelicza nam po kursie sprzedaży banku + wspomniana opłata za SEPA lub nie.


Trochę nieprecyzyjnie piszesz, nie ma czegoś takiego jak konto SEPA, tylko bank musi być w systemie. Jeśli jest, to każdy posiadający konto w tym banku może wysłać/otrzymać przelew SEPA.
hrupek666
Cromaniak
Posty: 1590
Dołączył(a): 12.07.2012
Który sposób obciążenia konta wybrać w Pekao S.A.

Nieprzeczytany postnapisał(a) hrupek666 » 25.02.2016 10:57

Witam, może zna ktoś odpowiedz na ten temat, poruszany był w innych wątkach ale ni widu ni słychu :?

Chodzi o temat związany z wypłatą pieniędzy z bankomatów Zagrebačka Banka:
Jak wypłacamy, to co naciskać - rozlicz wypłatę w HRK czy w PLN :?:
W zależności od wyboru powyższej opcji kurs wymiany się różni (za taką samą kwotę zdjętych z konta złotówek dostajemy docelowo różne ilości kun), problem w tym że nie widać na wydruku która była wybrana opcja. :(

Pomysł napisania tematu powstał po wakacjach więc nie możemy teraz sprawdzić, czyli iść do bankomatu wybrać jedną z opcji, poczekać aż obciążą konto zobaczyć jak, iść wybrać drugą opcje i je porównać :roll:

Pytanie, który sposób obciążenia konta wybrać :?:
pablos77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1284
Dołączył(a): 22.06.2015
Re: Który sposób obciążenia konta wybrać w Pekao S.A.

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablos77 » 25.02.2016 11:12

Miałem ten sam problem, ale wybrałem rozlicz po bieżącym kursie w HRK, ale nie analizowałem tego która opcja lepsza. W tym roku przetestuje, ale 1 czy 2 kuny w tą lub drugą stronę nie ma znaczenia.
hrupek666
Cromaniak
Posty: 1590
Dołączył(a): 12.07.2012
Re: Który sposób obciążenia konta wybrać w Pekao S.A.

Nieprzeczytany postnapisał(a) hrupek666 » 25.02.2016 11:37

pablos77 napisał(a): ale 1 czy 2 kuny w tą lub drugą stronę nie ma znaczenia.


Niby przy codziennych wypłatach nie ma, ale ja za kwaterki będę płacił w kunach więc przy 5-6 tysiącach kun robi się 300-400 kun a to już dobre picie :D
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014
Re: Który sposób obciążenia konta wybrać w Pekao S.A.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 25.02.2016 12:20

Zawsze wybierałem "rozlicz wypłatę w HRK"

http://www.finanse.egospodarka.pl/12493 ... ,60,1.html
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
prowizja banku chorwackiego - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone