Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

promem na Korcule

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
janek.p
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 18.03.2007
promem na Korcule

Nieprzeczytany postnapisał(a) janek.p » 15.07.2009 22:25

Witam wszystkich Cromaniaków
w sierpniu wybieram sie na Korculę. Czy mógłby mi ktos opowiedziec jak w tym roku wyglądaja kolejki na prom. Parę lat temu kolejki były straszne, ale ponoć wszystko sie zmienia.Pozdrawiam . Janek
translatiff
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 03.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) translatiff » 16.07.2009 06:49

to zależy chyba od miejsca z którego chcesz wyruszyć. W Orebiciu nie zauważyłem uciążliwych kolejek
janek.p
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 18.03.2007
promem na Korcule

Nieprzeczytany postnapisał(a) janek.p » 16.07.2009 17:14

ops, chodziło mi o przeprawę z drvenika lub ze splitu. Głównie mi chodzi o drvenik . Nie trzeba jechac do orebicia i bilet nie kosztuje tak jak ze splitu
licze na jakies odpowiedzi. pozdrav. Janek
Miłosz_S
Cromaniak
Posty: 919
Dołączył(a): 01.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miłosz_S » 16.07.2009 22:38

Kolejka do promu będzie prawdopodobnie adekwatna do ruchu i korków na autostradzie. Czyli w sobotę największa.
Ja płynąłem w czerwcu w powszedni dzień i nieduży prom był zapełniony w 50 %.
Jak się nie załapiesz z Drvenika to spróbuj
Ploce - Trpanj i dalej Orebic-Korcula.
Na tej trasie pływa wiecej promów.
fotograf123
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 532
Dołączył(a): 16.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) fotograf123 » 24.11.2009 16:39

Mibi napisał(a):Jak się nie załapiesz z Drvenika to spróbuj
Ploce - Trpanj i dalej Orebic-Korcula.
Na tej trasie pływa wiecej promów.


Witam wybieram się w 2010 roku na korcule . Możecie napisać z kąd najlepiej płynąć żeby było tanio i wygodnie. Ile może kosztować opcja Ploce - Trpanj i dalej Orebic-Korcula.

Pozdrawiam ...
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 24.11.2009 16:59

fotograf123 napisał(a):
Mibi napisał(a):Jak się nie załapiesz z Drvenika to spróbuj
Ploce - Trpanj i dalej Orebic-Korcula.
Na tej trasie pływa wiecej promów.


Witam wybieram się w 2010 roku na korcule . Możecie napisać z kąd najlepiej płynąć żeby było tanio i wygodnie. Ile może kosztować opcja Ploce - Trpanj i dalej Orebic-Korcula.

Pozdrawiam ...


Najłatwiej chyba zajrzeć na strony przewoźników, prawda..
(pamiętaj, że cenniki mogą ulegać zmianie w porównaniu z sezonem, który już minął)

Mediteranska plovidba: Orebić - Korčula

Jadrolinija: Ploče Trpanj (tu ceny zimowe, dodaj jakieś 20-25 % )

(a i tematów z podobnym dylematem na forum nie brak)

Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 24.11.2009 17:02 przez Katarzyna Głydziak Bojić, łącznie edytowano 1 raz
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 24.11.2009 17:02

fotograf123 napisał(a):Witam wybieram się w 2010 roku na korcule . Możecie napisać z kąd najlepiej płynąć żeby było tanio i wygodnie. Ile może kosztować opcja Ploce - Trpanj i dalej Orebic-Korcula.
Pozdrawiam ...

http://cro.pl/forum/viewtopic.php?p=329152#329152
forum/viewtopic.php?p=122781
forum/viewtopic.php?p=418411
forum/viewtopic.php?p=350519#350519
fotograf123
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 532
Dołączył(a): 16.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) fotograf123 » 25.11.2009 14:38

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):
fotograf123 napisał(a):
Mibi napisał(a):Jak się nie załapiesz z Drvenika to spróbuj
Ploce - Trpanj i dalej Orebic-Korcula.
Na tej trasie pływa wiecej promów.


Witam wybieram się w 2010 roku na korcule . Możecie napisać z kąd najlepiej płynąć żeby było tanio i wygodnie. Ile może kosztować opcja Ploce - Trpanj i dalej Orebic-Korcula.

Pozdrawiam ...


Najłatwiej chyba zajrzeć na strony przewoźników, prawda..
(pamiętaj, że cenniki mogą ulegać zmianie w porównaniu z sezonem, który już minął)

Mediteranska plovidba: Orebić - Korčula

Jadrolinija: Ploče Trpanj (tu ceny zimowe, dodaj jakieś 20-25 % )

(a i tematów z podobnym dylematem na forum nie brak)

Pozdrawiam



Masz racje i dzieki za linki. Wszystko już policzyłem lecz mam wątpliwość czy licząc na promie samochód liczymy także pasażerów czy za każdego płacimy osobno.

Pozdrawiam...
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 25.11.2009 14:45

fotograf123 napisał(a):
czy licząc na promie samochód liczymy także pasażerów czy za każdego płacimy osobno.

Pozdrawiam...

Liczysz:
- samochód,
+ dorośli x szt.
+ dzieci x szt.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.11.2009 15:11

Ja w tym roku ( sierpień ) mieszkałem koło przystani w Orebiciu i były potworne kolejki na prom...opłata za samochód wynosiła jeśli dobrze pamiętam 90 kun, natomiast za osobę - 30 kun...
wojtekant
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 158
Dołączył(a): 18.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtekant » 25.11.2009 16:00

Płynąłem z Orebicza w maju i na początku czerwca tego roku, czyli przed szczytem sezonu i było tak, że auta dojeżdżające do kolejki w chwili dobijania promu już się na niego nie załapywały, musiały czekać na następny (do tego były jeszcze TIRy).
Ale tak czy siak nawet w sezonie nie powinno być tragedii, przecież na wakacjach godzina czekania dłużej, to nie tragedia, kiedy można wyskoczyć na lody, kupić pocztówki, ręczniki, klapki, itp. ;)
Gorzej może być w drodze powrotnej, bo na przystani promowej na Korculi jest mniej atrakcji ;)
Za rejs w jedną stronę płaciłem 82 kuny (ja+żona i samochód). W sezonie jest chyba 20% drożej.
fotograf123
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 532
Dołączył(a): 16.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) fotograf123 » 25.11.2009 23:28

Serdeczne dzieki już coś wiem więcej :-).
Marshall
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 310
Dołączył(a): 29.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marshall » 26.11.2009 16:10

W tym roku na samym początku września nie było żadnych problemów z dostaniem się na prom i oczekiwaniem. Dotyczyło to przepraw zarówno przez Peljesac jak i bezpośrednio Split-Vela Luka. Ceny zgodne z internetowymi cennikami jadroliniji.
Jedyna wada to brak połączenia z i do Drvenika - ponad 3 tygodnie, na szybie tylko kartka "ne plavi" przyczyna nieznana. Prom nie należy do jadroliniji więc trudno było szukać na necie informacji o n/n przewoźniku.

Nie wiem czy jesteś zainteresowany - vany typu Sharan, Espace, Galaxy traktowane są jak osobowe. Większe typu Vito, T4, T5 bilet z wyższej półki.
IlonaNowa
Odkrywca
Posty: 69
Dołączył(a): 03.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) IlonaNowa » 26.11.2009 16:33

Sluchaj, rozwiązanie jest proste i mogę ci go z czystym sumieniem polecić. na Korculę najlepiej autostradą do Ploće(co prawda nie ma jej do końca ale i tak podróż jest szybka) dalej z Trpnja drogą krótko do Orebića i w Orebiću krótko (ok 20 min) promem do samej Korculi. wariant szybki i ekonomiczny. nie wyjeżdżać do HR w weekend, najlepiej w niedz po południu z Polszy i w pon w HR. tą opcję wybierają też purgeri (ci z Zagrzebia) a oni to liczyć umieją.. :lol: pozdrav
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.11.2009 18:03

Mibi napisał(a):Jak się nie załapiesz z Drvenika to spróbuj
Ploce - Trpanj i dalej Orebic-Korcula.

Trpanj - Ploce nie polecam, płynąłem w sierpniu(druga połowa) i szybciej wyszło mi w drodze powrotnej jadąc lądem niż płynąć promem a koszty podobne. Zależy też czy jedziesz z dziećmi czy sam. Oczekiwanie na prom ok1,5h z dziećmi w przystani gdzie nie ma ani grama cienia nie należy do przyjemności. Co co promu z Orebić do Korculi nie było żadnego problemu ruch szedł na bieżąco. Pozdrawiam
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone