Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

promem na Korcule

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jaropl
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 13
Dołączył(a): 03.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaropl » 03.05.2010 22:10

Przepraszam ale z tym "21" to była z mojej strony taka abstrakcja :wink: .
Natomiast wiadomość o 100 autach to już oczywiście jest konkret. Sorki za dociekliwość ale czy auta stają ciurkiem w kolejce ( wtedy 100 aut sięgnęłoby "kolana " :D ) czy na jakimś placu etc. , bo na fotce satelitarnej widać coś jakby parking :roll:
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 03.05.2010 22:28

Wszystko zależy, przy którym doku.. kolejka najczęsciej zakręca i stoi w kilku rzędach. Naprawdę dasz sobie radę. Wystarczy zapytac obsługi portowej (młodzi ludzie ubrani na biało).
Pozdrawiam
jaropl
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 13
Dołączył(a): 03.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaropl » 04.05.2010 09:15

Teraz to już mam jasność w temacie i świadomość tego czego można się spodziewać na miejscu. Najlepiej zawczasu poukładać sobie wirtualnie całą drogę, by potem niepotrzebnie się nie denerwować :roll:, a jak będzie w rzeczywistości to się okaże na miejscu :wink:.
Jeszcze raz dziękuję za informacje i pozdr.
divinski
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 15.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) divinski » 15.05.2010 11:32

Chcę cię pocieszyć. Mój pierwszy wyjazd do Chorwacji był jednocześnie pierwszą podróżą promem. W trakcie jednego wyjazdu podróże promem zaliczyłem 6 razy. Wszystko jest dobrze zorganizowane. Miejsca do ustawienia samochodów jasno opisane (jeden lub więcej rzędów), tabliczki itp. A ponadto zazwyczaj obsługa w kantorku z biletami bardzo uprzejma i mówiąca trochę po angielsku lub niemiecku.
Ale:
Jeśli się dostaniesz na wyspę, sprawdź przed dniem wyjazdu jakie może być tego dnia obłożenie. Najlepiej udać się na przystań kilka dni wcześniej i sprawdzić. W Vela Luce aby złapać prom do Splitu 0 5:40, musiałem zostawić samochód dzień wcześniej o g. 18 a i tak nie byłem pierwszy. I powiem tak: na prom dostało się 90% oczekujących. Więc jeśli zależy ci aby na autostradzie znaleźć się o określonej porze - lepiej wcześniej upewnić się wcześniej że się dostaniesz na wybrany prom.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 15.05.2010 11:48

divinski napisał(a):Jeśli się dostaniesz na wyspę, sprawdź przed dniem wyjazdu jakie może być tego dnia obłożenie. Najlepiej udać się na przystań kilka dni wcześniej i sprawdzić. W Vela Luce aby złapać prom do Splitu 0 5:40, musiałem zostawić samochód dzień wcześniej o g. 18 a i tak nie byłem pierwszy. I powiem tak: na prom dostało się 90% oczekujących. Więc jeśli zależy ci aby na autostradzie znaleźć się o określonej porze - lepiej wcześniej upewnić się wcześniej że się dostaniesz na wybrany prom.


Rzeczywiście Vela Luka ma kiepskawe połączenie z lądem (niewielka ilość promów dziennie); w miarę możliwości należy unikać przepraw w weekendy zwłaszcza w sezonie (tym ścisłym).. Nie daj Boże trafić na weekendy typowo zmianowe (czyli przełom lipca i sierpnia a potem koniec sierpnia, kiedy są masowe powroty).
Pozdrawiam
jaropl
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 13
Dołączył(a): 03.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaropl » 18.05.2010 12:28

Dzięki.
W moim akurat przypadku bardziej chodzi o rejs w tamtą stronę. Powrót jest już mniej stresujący, nawet jest jakieś wytłumaczenie czemu jedziemy doliną Neretwy ( kraina Rakiją płynącą :wink: ) .
Ale to też są cenne informacje.
P.S.
Admin może już zbudować i przykleić temat dot. w ogólności przepraw promowych :wink:
oginioszki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 229
Dołączył(a): 27.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) oginioszki » 19.05.2010 10:12

Tak jak Kasia zaznaczyła miejsca na promie kursującym ze Splitu do Vela Luki jest dużo ale i chętnych sporo.
Najprawdopodobniej popłyniecie takim promem,to fotka z Vela Luki



Obrazek

a to zdjęcie zrobilismy jak przybijaliśmy do portu w Splicie,ta kolejka po prawej to na nasz prom

Obrazek

pozdrawiam :D
jaropl
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 13
Dołączył(a): 03.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaropl » 19.05.2010 11:23

Czy te samochody, które widać w Splicie stoją na pierwszym nabrzeżu od strony morza :?:
oginioszki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 229
Dołączył(a): 27.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) oginioszki » 19.05.2010 14:34

tak to to nadbrzeże :D

Obrazek
jaropl
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 13
Dołączył(a): 03.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaropl » 19.05.2010 15:48

Dzięki.
jaropl
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 13
Dołączył(a): 03.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaropl » 18.06.2010 20:33

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy gdyby nie udało się wcisnąć na prom w Splicie np. o 10.15 będzie jakiś problem ze zwrotem biletu w kasie ?
Edit.
Pewnie gdzieś tu na forum jest stosowny temat ,ale korzystam z okazji :D
- jak się dostać samochodem z Vela Luka ( Korcula) do Stari Grad (Hvar).
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 18.06.2010 20:39

Albo lądem.. znaczy musisz dostać się do Drvenika i płynąć do Sućurja, potem przejazd całą wyspą, albo linia Dubrovnik - Rijeka (przez Korčulę i st.Grad) ale to nie każdego dnia!!!
rozkład
Pozdrawiam
jacq5
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 11.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacq5 » 20.06.2010 15:05

Witam
Planuję podróż promem Split-Vela Luka, 27 czerca o godz. 10:15. Czy ktoś z doświadczenia podpowie ile godzin wcześniej należy być przy nabrzeżu?
anek2907
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 19.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) anek2907 » 20.06.2010 19:28

Witam.

Mam pytanie odnośnie opłat za prom.
Jadę w tym roku pierwszy raz do Chorwacji. I pytanie dotyczy opłaty za samochód.
Czy jadąc Mercedesem Vito 5-osobowym z małą paką z tyłu, będę płacić jak za BUS-a ?? Czy może skasują mnie jak za osobówke ??

Z góry dzięki za odpowiedź:)
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 20.06.2010 20:52

anek2907 napisał(a):Witam.

Mam pytanie odnośnie opłat za prom.
Jadę w tym roku pierwszy raz do Chorwacji. I pytanie dotyczy opłaty za samochód.
Czy jadąc Mercedesem Vito 5-osobowym z małą paką z tyłu, będę płacić jak za BUS-a ?? Czy może skasują mnie jak za osobówke ??

Z góry dzięki za odpowiedź:)


W taryfikatorze opłat masz zawsze podane zasady kategoryzacji pojazdów (najczęściej po długości pojazdu). Wystarczy zerknąć do cennika.
Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone