Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Polskie morze z dzieciakami, gdzie ?

W Polsce znajduje się największy ceglany zamek świata - pokrzyżacki zamek w Malborku. Radom ma znacznie większą powierzchnię niż stolica Francji – Paryż. Pierwszą polską książkę kucharską, która zachowała się do dnia dzisiejszego wydano w 1698 roku. Polska posiada drugi najstarszy uniwersytet w Europie - Uniwersytet Jagielloński został założony przez króla Kazimierza Wielkiego w 1364 roku. Polska konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie - powstała zaraz po konstytucji Stanów Zjednoczonych.
Łukasz.D
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 300
Dołączył(a): 30.08.2005
Polskie morze z dzieciakami, gdzie ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łukasz.D » 17.03.2008 16:06

Czy macie może namiary na jakieś ciekawe miejsce nad naszym prawie tak pięknym jak chorwackie morzem ? (nasz Bąbel ma rok). Z góry dziękuję.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 17.03.2008 17:48

Wisełka, a w zasadzie jej skrajna część e kierunki Dziwnowa. Jeden mankament to 1,5km na rowerach przez przepiękny park krajobrazowy.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 18.03.2008 09:04

Polecam Ci Białogórę, niedużą miejscowość położoną między Dębkami a Lubiatowem, a szerzej między Karwią a Łebą :)

Byłem tam 2 razy w czerwcu i wtedy jest całkiem prawie pusto, jedyni wypoczywający to właśnie rodziny z małymi dziećmi. Do plaży jest co prawda około kilometra, ale masz do wyboru asfaltową wąską drogę (zamkniętą rzecz jasna dla samochodów) i piękną dróżkę przez las, rezerwat przyrody.

Piękne okolice, dookoła lasy, niedaleko na wydmy w Łebie, tereny Słowińskiego PN, można też podjechać na Hel czy nawet do Gdańska pozwiedzać :D

Byłem TU w 2006 i TU w 2005, ale w czerwcu można śmiało jechać w ciemno
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 18.03.2008 10:04

polecam Pogorzelicę kolo Rewala i Niechorza . Duzo malżeństw z dziećmi - szeroka plaża , lagodne zejście do morza i Wroclawia dogodny dojazd.
Miejscowość kolonijna ale o 9.00 miasteczko sie wyludnia i jest blogi spokój
. Blisko do Wolińskiego Parku Narodowego - idealnego na piesze i rowerowe wędrówki
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 18.03.2008 10:18

A ja polecam Łebę, bo jest bardzo blisko do morza a i ceny są dużo niższe i baza hotelowa do wyboru!
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 18.03.2008 12:07

MWN napisał(a):A ja polecam Łebę, bo jest bardzo blisko do morza a i ceny są dużo niższe i baza hotelowa do wyboru!

Poza tym naćpana i narąbana mlodzież z calej Polski na mega polach namiotowych i ten subtelny zgielk i ryk wieczorami i w nocy. :roll:
Jeżeli ktoś lubi.... 8)
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 18.03.2008 12:27

Każdy ma coś innego :wink: Polecam Chłapowo pomiędzy Władysławowem a Jastrzębią Górą. Najbardziej na północ wysunięta część wybrzeża polskiego. Do morza 10 minut spacerkiem, za to cisza i spokój. Tylko po co skoro jest Cro :wink:
asikx&rafikx
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 265
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) asikx&rafikx » 18.03.2008 12:33

Rysio napisał(a):Tylko po co skoro jest Cro :wink:

No właśnie to mnie zastanawia od początku tego wątku.
Byłam w cro z roczną a następnie 2 i 3 letnią małolatą.
Kamienie nie włażą dziecku we wszystkie możliwe otwory, wiatr nie urywa mu głowy, ciepła woda nie naraża na zapalenia dróg moczowych, pogoda zapewnia spędzanie wakacji na powietrzu a nie w szczelnie zamkniętym pokoju.
Ustronne, kameralne plaże zapewniają ciszę w cieniu pinii jak małolata chciała pospać. A koszt pobytu taki sam.
Brrrrrr może mam jakieś skrzywienie - ale chyba moje dziecko ma marne szanse na poznanie Bałtyku z bliska.
Pozdrawiam,
Aśka
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 18.03.2008 12:47

FUX napisał(a):
MWN napisał(a):A ja polecam Łebę, bo jest bardzo blisko do morza a i ceny są dużo niższe i baza hotelowa do wyboru!

Poza tym naćpana i narąbana mlodzież z calej Polski na mega polach namiotowych i ten subtelny zgielk i ryk wieczorami i w nocy. :roll:
Jeżeli ktoś lubi.... 8)


NIE w czerwcu! Jesli tego nie napisałem to sorry! Własnie w czerwcu (kiedy jade) za sasiadów mam młode mamy z jeszcze młodszymi dziecmi lub ich babcie z maluchami. NIGDY nie byłem w lłikpcu a w sierpniu dopiero w drugiej połowie. Zresztą mafia też o tym wie i "pracują" głównie w lipcu. Również panieny w poszukiwaniach jadą tylko w lipcu.
AnetaA
Cromaniak
Posty: 881
Dołączył(a): 10.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AnetaA » 18.03.2008 13:08

Jeśli nie zdecydujesz się na Adriatyk,to polecam z czystym sumieniem Jarosławiec, mimo iż troszkę się rozrósł od czasów mojego dzieciństwa to i tak pozostał stosunkowo kameralną miejscowością, możesz poszukać również kwater w pobliskim Rusinowie, tylko wtedy do morza nie 20 ale 500 do 1000 metrów
Łukasz.D
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 300
Dołączył(a): 30.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łukasz.D » 18.03.2008 13:30

Dzięki. Widzę że sporo osób poleca okolice Łeby i Jastrzębiej Góry, chyba trzeba się mocno nad tym kierunkiem zastanowić.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 18.03.2008 13:36

Zastanowić to się powinieneś generalnie nad kierunkiem, tyle że świata :wink: W Cro masz gwarancję że maluszek się popluszcze, nad polskim morzem te szanse są bliskie zeru, chyba że w ramach przystosowania zamkniesz go na miesiąc przed urlopem w lodówce :wink:
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 18.03.2008 14:36

Łukasz Darowski napisał(a):Dzięki. Widzę że sporo osób poleca okolice Łeby i Jastrzębiej Góry, chyba trzeba się mocno nad tym kierunkiem zastanowić.


Tale że w Jastrzębiej Górze mieszkasz w mieście a plaża ma 1,5 szerokości. Polecane zwłaszcza dla spokoju i małych dzieci. Gratuluję pomysłowości!
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 18.03.2008 14:42

RAZ :!: byłem w J.G. z synem jeszcze w wózku :? NIGDY WIĘCEJ :!: Katastrofa, no chyba że jesteś macho i lubisz oprócz dziecka nosić cały sprzęt na plecach lub przed sobą schodząc na plażę po stukilkudziesięciu stopniach schodów :twisted: ... masochista życzę powodzenia w J.G. Nie wybieraj się tam z rocznym dzieckiem bo urop masz przesr..... ykhm zepsuty :lol: Ewentualnie Stegnę mogę polecić. Woda czysta w miarę (8O - co ja piszę w porównaniu z Jadranem :?: :oops: ) i w miarę płasko do plaży choć też są wydmy i kilkanaście schodków do piasku i 8O zimnej wody brrrrr.....

Pozdrav :papa:
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 18.03.2008 14:49

Jeżeli już rzeczywiście musisz nad Bałtyk , to tylko do Poddąbia :D , między Ustką a Rowami .
Następna strona

Powrót do Polska

cron
Polskie morze z dzieciakami, gdzie ?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone