Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.06.2018 12:16

Masterjam napisał(a):@Pääkäyttäjä, dziękować za podpowiedzi , już patrzę jak to wygląda :)

Czy to tak powinno wyglądać ?


Twoja trasa obejmuje odcinki płatne, chyba, że GM płata mi figla. Ja miałem na myśli taki wariant zjazdu z A2 w Austrii:

novigrad.JPG



Nomen omen widzę że świat mały i udzielasz się na forach Forda :P , dobrze kojarzę ?


Taaa, dobrze kojarzysz - i nie tylko tam :mrgreen:


swider1985 napisał(a):To teraz przez Ptuj się nie jedzie tak ? Czy jak ?Jechał już ktoś?


Czemu nie? Jak jedziesz objazdem MLP, to i tak przez niego przejedziesz.

swider1985 napisał(a):A co mówicie jechać od Ptuja w wzdłuż autostrady? Czy tak jak pokazuje mapa w załączniku? Ma ktoś doświadczenie realne


Z Ptuja jedziesz "bocznymi drogami" krajowymi i na autostradę wracasz dopiero za Podlehnikiem. Wcześniej z Ptuja na A4 można było wypaść już w Draženci ale Słoweńcy szybko przedłużyli płatną autobanę do Podlehnika.
Masterjam
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 09.11.2017
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Masterjam » 06.06.2018 15:33

Pääkäyttäjä Patrzę na ten dojazd i wpisałem Bratysławę , bo z niej będę startował i wychodzi 10 godzin !

Chyba jednak pozostanę przy autostradzie , tu mam około 7 godzin
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 06.06.2018 16:33

corsarz napisał(a):Cześć,
Czy ma ktoś wiedzę nt. tego czy odcinek wzdłuż budowanej autostrady: Podlehnik - granica SLO jest przejezdny ?
Pytam w kontekście gdybym trafił na korek to czy można się posiłkować tą drogą, czy jest nieprzejezdna ?

link do mapy google

Przeglądając fotki satelitarne datowane na b/r przejazd w stronę przejścia granicznego od wysokości Kozminci może być niemożliwy z powodu budowy. https://www.google.pl/maps/@46.284065,1 ... 6656?hl=pl tak wyglądała ta wąska dróżka i szutrowy wjazd na 9-tkę przed remontem. Tym bardziej nie wróży to dobrze.
Patrząc na filmik z końca grudnia 17r. nie widać możliwości wjazdu lub zjazdu na boki w sytuacji korkociąga.
Ostatnio edytowano 06.06.2018 20:48 przez endryu, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.06.2018 16:48

Masterjam napisał(a):Pääkäyttäjä Patrzę na ten dojazd i wpisałem Bratysławę , bo z niej będę startował i wychodzi 10 godzin !

Chyba jednak pozostanę przy autostradzie , tu mam około 7 godzin


Nie wpisuj z Bratislavy tylko od Klagenfurtu bo tak tez i ja omijalem Slowenie. Seriously, wiem co robię ;-) Wyznaczyłem Ci trasę po zjechaniu z autostrady w Austrii bo nie da się podzielić trasy na płatne i darmowe odcinki :mrgreen:
algirdas
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 211
Dołączył(a): 20.03.2013
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) algirdas » 06.06.2018 23:56

corsarz napisał(a):Cześć,
Czy ma ktoś wiedzę nt. tego czy odcinek wzdłuż budowanej autostrady: Podlehnik - granica SLO jest przejezdny ?
Pytam w kontekście gdybym trafił na korek to czy można się posiłkować tą drogą, czy jest nieprzejezdna ?

link do mapy google


Od Podlehnika do granicy droga jest bezpłatna. Dzisiaj jechałem, znaki informujące o winiecie są zaklejone.

Objazd w Lenart przez Sv Trojica jest mega łatwy. Trzeba być kretynem żeby tego nie ogarnąć :)
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 07.06.2018 01:13

endryu napisał(a):
corsarz napisał(a):Cześć,
Czy ma ktoś wiedzę nt. tego czy odcinek wzdłuż budowanej autostrady: Podlehnik - granica SLO jest przejezdny ?
Pytam w kontekście gdybym trafił na korek to czy można się posiłkować tą drogą, czy jest nieprzejezdna ?

link do mapy google

Przeglądając fotki satelitarne datowane na b/r przejazd w stronę przejścia granicznego od wysokości Kozminci może być niemożliwy z powodu budowy. https://www.google.pl/maps/@46.284065,1 ... 6656?hl=pl tak wyglądała ta wąska dróżka i szutrowy wjazd na 9-tkę przed remontem. Tym bardziej nie wróży to dobrze.
Patrząc na filmik z końca grudnia 17r. nie widać możliwości wjazdu lub zjazdu na boki w sytuacji korkociąga.

Nie wiem z jakich źródeł zdjęć satelitarnych korzystasz, ale jeśli piszesz o Google, to oni już od początku stycznia podawali 2018 ;)
Pisałem też o tym-w zeszłym roku gdy dojechałem do korka na przejściu Slo/Cro-zawróciłem i pojechałem na przejście w Cvetlinie.
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 07.06.2018 05:30

algirdas napisał(a):Trzeba być kretynem żeby tego nie ogarnąć :)


Miarkuj słowa... Nie każdy jest tak idealny jak Ty :roll:
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 07.06.2018 06:12

algirdas napisał(a):Objazd w Lenart przez Sv Trojica jest mega łatwy. Trzeba być kretynem żeby tego nie ogarnąć :)

Więcej ostrzeżeń nie będzie.
algirdas
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 211
Dołączył(a): 20.03.2013
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) algirdas » 07.06.2018 07:57

anakin napisał(a):
algirdas napisał(a):Objazd w Lenart przez Sv Trojica jest mega łatwy. Trzeba być kretynem żeby tego nie ogarnąć :)

Więcej ostrzeżeń nie będzie.


Nikogo personalnie nie obraziłem i nie miałem tego w zamiarze. Raczej mi chodziło o to, że jest to tak prosty objazd, że trzeba się bardzo postarać żeby tam pobłądzić.
Może użyłem niewłaściwych słów, za co oczywiście przepraszam. Zmęczenie podróżą to było ;)
dar37@wp.pl
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 27.03.2013
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) dar37@wp.pl » 07.06.2018 08:26

Taki objazd uda się w Lenart ?

https://tinyurl.com/ybllwuam
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 07.06.2018 08:38

W tą stronę tak, w przeciwną NIE.
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 07.06.2018 12:04

kojacek napisał(a):...Nie wiem z jakich źródeł zdjęć satelitarnych korzystasz, ale jeśli piszesz o Google, to oni już od początku stycznia podawali 2018 ;)
Pisałem też o tym-w zeszłym roku gdy dojechałem do korka na przejściu Slo/Cro-zawróciłem i pojechałem na przejście w Cvetlinie.

Tak chodzi o fotki map Google, które (tak jak i mapy) są aktualizowane z dużym opóźnieniem. Teraz są fotki z b/r i ładnie widać, że można jechać do przejścia i kierunku przeciwnym tylko po 9-tce i na boki nie ma gdzie zjechać.
DARS dawno podawał już info o takich trudnościach mogących zmieniać się z dnia na dzień.
I jak widać ludzie nie czytają wcześniejszych postów i co chwila pojawiają się te same zapytania o przejezdności.
swider1985
Croentuzjasta
Posty: 346
Dołączył(a): 19.01.2013
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) swider1985 » 07.06.2018 12:58

Pääkäyttäjä napisał(a):
Masterjam napisał(a):@Pääkäyttäjä, dziękować za podpowiedzi , już patrzę jak to wygląda :)

Czy to tak powinno wyglądać ?


Twoja trasa obejmuje odcinki płatne, chyba, że GM płata mi figla. Ja miałem na myśli taki wariant zjazdu z A2 w Austrii:

novigrad.JPG



Nomen omen widzę że świat mały i udzielasz się na forach Forda :P , dobrze kojarzę ?


Taaa, dobrze kojarzysz - i nie tylko tam :mrgreen:


swider1985 napisał(a):To teraz przez Ptuj się nie jedzie tak ? Czy jak ?Jechał już ktoś?


Czemu nie? Jak jedziesz objazdem MLP, to i tak przez niego przejedziesz.

swider1985 napisał(a):A co mówicie jechać od Ptuja w wzdłuż autostrady? Czy tak jak pokazuje mapa w załączniku? Ma ktoś doświadczenie realne


Z Ptuja jedziesz "bocznymi drogami" krajowymi i na autostradę wracasz dopiero za Podlehnikiem. Wcześniej z Ptuja na A4 można było wypaść już w Draženci ale Słoweńcy szybko przedłużyli płatną autobanę do Podlehnika.

No to już wszystko wiem nie w Ptuju tylko w Podlehnika wjadę na autostradę dzięki bardzo i szerokości dla Was.
RadamiaN
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 214
Dołączył(a): 23.08.2009
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) RadamiaN » 11.06.2018 08:57

birkin napisał(a):W tym roku drugi raz jadę do Chorwacji i zamierzam znowu ominąć płatne drogi w Słowenii. Tym razem jednak chcę pojechać na Cvetin. Czy ta droga nie przewiduje jakichś niespodzianek w postaci remontów?

https://goo.gl/maps/E8vnctMexkA2

Po przekroczeniu granicy jak lepiej jechać, na Macelj czy bardziej na południe Bednja, Lepoglava i wskoczyć węzłem nr 4 Sv. Kriz Zacretje? czy jest jeszcze jakaś lepsza opcja?


Droga z nową nawierzchnią jest od Trakoscan do Macelj, nieco kręta.
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 11.06.2018 09:01

RadamiaN napisał(a):Droga z nową nawierzchnią jest od Trakoscan do Macelj, nieco kręta.


Masz na myśli ten odcinek? https://goo.gl/maps/yhuwpnSsS9x
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 171
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone