Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mobilny internet prepaid

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.06.2017 18:19

DarkMo napisał(a):
bigredone napisał(a): Sprytnie t-mobile zabezpiecza się przed masowymi wypowiedzeniami umów z powodu niezrealizowania zaleceń UE


Na tej podstawie nie masz prawa do wypowiedzenia umowy bez konsekwencji. Zerwiesz - zapłacisz karę umowną.


Nie jestem pewien czy nie mam. Nie analizowałem tego dogłębnie, ale szansa jest. "kara umowna" to niedopuszczalny zapis i już nikt chyba tego nie stosuje.
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 08.06.2017 21:25

Kary umownej nie ma, natomiast w przypadku rezygnacji z umowy jest konieczność zwrócenia sumy ulg przyznanych do końca okresu minimalnego który pozostał. Przykład, cena za abonament w podstawowym cenniku to 100zł. W zamian za podpisanie dwuletniej umowy masz ten abonament za 60zł. W tym momencie Twoja ulga wynosi 40zł na miesiąc. Masz umowę na 24 miesiące ale po 14 miesiącach rezygnujesz. W tym momencie musisz wyrównać ulgi przyznane do końce okresu zobowiązania czyli pozostałe 10 miesięcy razy ulga 40zł. Więc "kara" to 400zł. Im później zrywasz umowę tym niższa "kara".
simon174
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 140
Dołączył(a): 31.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) simon174 » 08.06.2017 21:49

maciejdm1 napisał(a):Czyli korzystam w Cro z moich 6 GB do bólu za darmo ...

Witam
Jesli chodzi o orange i nju mobile to faktycznie mobilny internet jest w raomingu od 15 czerwca ale nie tyle ile mamy go w polsce jesli chodzi o abonament bo dzwonilem i mam w nju z rachunkiem do wykorzystania za granica bede miał 1,49 GB w polsce dla porównania mam 26 GB po wykorzystaniu 80% operator wysyła wiadomosc i druga po 100% a teraz naliczanie za kazdy rozpoczęty 1MB ZAPŁACIMY 4 grosze. Rozmowy sms mms mam tak jak w kraju warto jednak przed wyjazdem zadzwonic i upewnić się u operatora jak to funkcjonuje 8) :mrgreen:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.06.2017 08:26

Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.06.2017 13:24

kamyl22
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 08.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamyl22 » 13.06.2017 21:34

W play całkiem ciekawie te pakiety wyglądają ale jak będzie naprawdę sprawdzę od 18.06.2017r zabieramy 3 karty sim. :P W taryfie za 59zł niby mamy full rozmowy i smsy a danych 3 GB.
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 16.06.2017 17:30

To trochę wyjaśnia sytuację z internetem w roamingu.
Yankee
Croentuzjasta
Posty: 143
Dołączył(a): 08.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yankee » 17.06.2017 11:33

A wracając do tematu wątku, Jak wygląda mobilny internet prepaid w Chorwacji na dzień dzisiejszy? Macie może jakiś nowe doświadczenia w tym względzie ?

T-mobile coś popieprzyło i sprzedają kartę sim tylko na tydzień za 85Kun - bez limitu 4G.

Tele2 - za 55kun 10GB na miesiąc +200 minut rozmów lokalnych - to chyba najlepsza oferta na ten moment pod warunkiem że jesteśmy w zasięgu tej sieci ?
infoludek
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 15.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) infoludek » 17.06.2017 21:03

Witam

Dzisiaj dostałem smsa od PLAY

" Play wita w Chorwacji ( jestem od 7 dni w chorwacji:) )

Połączenia i SMS do Polski rozliczane są jak w twojej krajowej taryfie. Polaczenia przychodzące bez opłat"

Wiec dzisiaj weszła ustawa o której trąbili ze znoszą Roaming...

Nie ma nic informacji o internecie ( mialem wykupione paczki romingu danych ) ale przypuszczam , że bedzie tak samo..
ghastime
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 106
Dołączył(a): 11.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) ghastime » 17.06.2017 21:13

Tutaj jest info o internecie w roamingu. Wychodzi na to, że jest rozliczany tak jak w kraju.
http://promocje.play.pl/roaming/
amadeus222
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 18
Dołączył(a): 28.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) amadeus222 » 17.06.2017 22:21

Yankee napisał(a):A wracając do tematu wątku, Jak wygląda mobilny internet prepaid w Chorwacji na dzień dzisiejszy? Macie może jakiś nowe doświadczenia w tym względzie ?

T-mobile coś popieprzyło i sprzedają kartę sim tylko na tydzień za 85Kun - bez limitu 4G.

Tele2 - za 55kun 10GB na miesiąc +200 minut rozmów lokalnych - to chyba najlepsza oferta na ten moment pod warunkiem że jesteśmy w zasięgu tej sieci ?



Pytanie ? trzeba rejestrować jakoś te karty , jak u nas > ? czy jeżeli trzeba rejestrować to gdzie to można zrobić.
infoludek
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 15.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) infoludek » 17.06.2017 22:24

Kolego przeczytaj sobie dwa posty w góre i odpuść wszelkie prepaidy z chorwacji... A najlepiej zadzwoń do swojego operatora to ci powie
Yankee
Croentuzjasta
Posty: 143
Dołączył(a): 08.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yankee » 17.06.2017 22:58

infoludek napisał(a):Kolego przeczytaj sobie dwa posty w góre i odpuść wszelkie prepaidy z chorwacji... A najlepiej zadzwoń do swojego operatora to ci powie

Temat dotyczy internetu prepaidowego więc proszę nie pisz mi o moim pakiecie, który nie będzie wystarczający. Dodatkowo za 55Kn mam taniej niż jakikolwiek dodatkowy pakiet danych u swojego dostawcy.

amadeus222 napisał(a):Pytanie ? trzeba rejestrować jakoś te karty , jak u nas > ? czy jeżeli trzeba rejestrować to gdzie to można zrobić.

Nie trzeba. Po prostu aktwujesz poprzez smsa lub telefon. i działa.

ghastime napisał(a):Tutaj jest info o internecie w roamingu. Wychodzi na to, że jest rozliczany tak jak w kraju.
http://promocje.play.pl/roaming/

Radzę poczytać zanim się uwierzy w bajki że rozliczany jest jak w kraju.
minuty i smsy tak ale nie internet. Internetu w UE mamy dużo mniej niż w pakiecie krajowym. Np ja mam 7GB a w UE 2,55GB.
Dla mnie to za mało.
Yankee
Croentuzjasta
Posty: 143
Dołączył(a): 08.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yankee » 17.06.2017 23:06

infoludek napisał(a):Witam
Nie ma nic informacji o internecie ( mialem wykupione paczki romingu danych ) ale przypuszczam , że bedzie tak samo..

ghastime napisał(a):Tutaj jest info o internecie w roamingu. Wychodzi na to, że jest rozliczany tak jak w kraju.
http://promocje.play.pl/roaming/


Czytać regulaminy !!

http://promocje.play.pl/roaming/pdf/Lim ... 6-2017.pdf

Czytacie tylko marketingową papkę a potem będzie płacz :-)
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 17.06.2017 23:10

Yankee ja w Orange nie mam mniej, mam tyle samo...jedynie córka mając telefon na kartę otrzymuje połowę z pakietu jaki wykupi w kraju, takie info otrzymałem od konsultanta wczoraj. Co do kart na miejscu to znajomi co roku kupują karte tele 2 i mają 3 GB net i 1000 minut do Polski i chyba to kosztowało co kojarze 50 kun, net dobrze im chodził bo na plaży leżeliśmy obok i zerkałem że dobrze jej chodzil:)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Mobilny internet prepaid - strona 67
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone