Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mobilny internet prepaid

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.05.2017 08:24

Mimo dość niekorzystnych zapisów dotyczących rozwiązania umów w związku ze zmianą w cenniku widzę możliwość ominięcia opłat z tym związanych. Ma to związek z niedostosowaniem cenników z przepisami wyższego stopnia. Do 15 czerwca mamy czas na zmianę operatora.
pablos77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1284
Dołączył(a): 22.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablos77 » 16.05.2017 09:01

Prawdopodobnie nie trzeba będzie karty kupować :) http://www.antyradio.pl/Technologia/Mob ... ming-13039
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5792
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 16.05.2017 09:03

pablos77 napisał(a):Prawdopodobnie nie trzeba będzie karty kupować :) http://www.antyradio.pl/Technologia/Mob ... ming-13039

A czytałeś ostatnie kilka stron tego wątku :?: 8O
AlAn_K
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 279
Dołączył(a): 18.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) AlAn_K » 16.05.2017 09:14

paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 16.05.2017 09:35

To ja wam powiem ze nie jest do konca to takie proste jak sie wydaje.
Mi operator niby da 3gb internetu i minuty na odbieranie. Rozliczane w skali roku ale nie ważne. Bo ja na wakacje jadę odpocząć. Nigdy nie kupowałem lokalnej karty do internetu itp. Wiec 3gb na rok starczy. Teraz kwestia minut. W polsce miesięcznie mam poniżej 200m wychodzących. I tyle samo odebranych. Ale mam tez pakiet danych 8gb. I z niego mało zostaje albo wcale. I to wszystko za 25zł miesięcznie. W orange za to samo płacił bym 15 zł miesięcznie wiecej. Co w rok daje 180zł oszczędności.
Jak na urlopie będę dzwonić tyle samo co w normalnie. (A nie będę bo wiele rozmów jest takich ktore dotyczą pracy itp.) ale już by liczyło się łatwiej. Wydzwonie te 100minut po 29groszy co mi da 29zl. Plus 100 odebrane za darmo bo jest pakiet 500rocznie. Więc 2 tygodniowy urlop to obecnie 29 zł do abonamentu. 180 zysku minus 29 za to co w orange miał bym za darmo i ..... I mimo płatnego roamingu i tak jestem sporo do przodu.
Oczywiście każdy inaczej dzwoni inaczej korzysta z internetu. Ale na przykładzie moim. A myślę ze duzo ludzi korzysta tak jak ja z telefonu. Okazuje sie ze coś gdzieś jest darmowe nie zawsze wyjdzie taniej niż to co mamy niby płatne.
A wiec zanim wszyscy polecą przenieść numer do orange by 2 tygodnie w roku pogadać godzinę w roamingu za darmo przeliczcie sobie wszystkie koszty jakie są w roku. Operatorzy to nie instytucje charytatywne. One muszą zarabiać. Jak nie na jednym to na innym tak by saldo na koniec było dodatnie. A coś co ładnie wygląda w reklamie w rzeczywistości moze być zupełnie inne.
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 16.05.2017 11:34

Oczywiście masz rację, trzeba to kalkulować indywidualnie ale też z operatorami można negocjować przenosząc numer.
Ja dla przykładu mam pakiet w Orange z nielimitowanymi rozmowami w kraju, 400min do UE i 100 min międzynarodowe i 100MB w UE (teraz to akurat będzie zbędna oferta). Do tego mam pakiet 15GB Internetu i w ramach Orange Open płacę za to 29zł brutto, Orange Open czyli mam u nich neostradę i w związku z tym też stacjonarny.
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 16.05.2017 12:19

Szukając informacji o roamingu (nawet nie prywatnie tylko w sprawie firmowych telefonów) znalazłem taki komentarz do sytuacji, napisany w miarę jasno;
https://dorzeczy.pl/tylko-na-dorzeczy/2 ... ojekt.html
AlAn_K
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 279
Dołączył(a): 18.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) AlAn_K » 17.05.2017 01:56

Koenig napisał(a):Szukając informacji o roamingu (nawet nie prywatnie tylko w sprawie firmowych telefonów) znalazłem taki komentarz do sytuacji, napisany w miarę jasno;
https://dorzeczy.pl/tylko-na-dorzeczy/2 ... ojekt.html


Brawo Ty !
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 19.05.2017 10:22

Wygląda na to, że operatorzy trochę się jednak ugną
http://biznes.interia.pl/firma/news/plu ... 16689,1852
maciejdm1
Croentuzjasta
Posty: 130
Dołączył(a): 12.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciejdm1 » 20.05.2017 06:59

Witam. Mam kartę z tele2 którą używałem w tamtym roku w sierpniu. Czy mogę z niej skorzystać w tym roku w połowie lipca? Wydaje mi się, że są one aktywne przez rok. Jak ją doładować?
dareksi
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 16.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) dareksi » 20.05.2017 08:26

maciejdm1 napisał(a):Witam. Mam kartę z tele2 którą używałem w tamtym roku w sierpniu. Czy mogę z niej skorzystać w tym roku w połowie lipca? Wydaje mi się, że są one aktywne przez rok. Jak ją doładować?


Jeżeli karta Tele2 "Cheapest Surf & Call", to bez doładowania była aktywna przez 30 dni od chwili aktywacji.
maciejdm1
Croentuzjasta
Posty: 130
Dołączył(a): 12.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciejdm1 » 20.05.2017 08:40

Szkoda, a w tym roku jest podobna promocja?

Jest
https://www.tele2.hr/privatni-korisnici ... o-croatia/
matufa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 422
Dołączył(a): 26.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) matufa » 21.05.2017 10:52

jak dobrze przeczytałem to w orange(mam rozmowy bez limitu do wszystkich sieci i 5gb internetu) jak pojadę do Cro to nie zapłacę nic tylko będzie mi ściągać z nielimitowanych minut a internet?
ROAMING UE 2017: ORANGE ORANGE jako jedyna sieć oferuje roaming w ramach abonamentu bez dodatkowych opłat, dla abonentów, którzy obecnie korzystają z oferty nielimitowanych rozmów do wszystkich sieci. Nielimitowane rozmowy ze wszystkimi sieciami stacjonarnymi i komórkowymi w UE Nielimitowane SMS-y do wszystkich sieci komórkowych w UE Internet w UE - 0,04 zł/1 MB

Czytaj więcej: http://www.nto.pl/polska-i-swiat/a/roam ... ,12082586/
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5792
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 21.05.2017 11:20

matufa napisał(a):jak dobrze przeczytałem to w orange(mam rozmowy bez limitu do wszystkich sieci i 5gb internetu) jak pojadę do Cro to nie zapłacę nic tylko będzie mi ściągać z nielimitowanych minut a internet?

Mam wrażenie, że sam sobie odpowiedziałeś na pytanie...
matufa napisał(a):Nielimitowane rozmowy ze wszystkimi sieciami stacjonarnymi i komórkowymi w UE Nielimitowane SMS-y do wszystkich sieci komórkowych w UE Internet w UE - 0,04 zł/1 MB
matufa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 422
Dołączył(a): 26.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) matufa » 21.05.2017 11:24

czyli za internet zapłacę (nie będzie mi brało z pakietu darmowego 5gb) myślałem że ta cena jest po przekroczeniu pakietu danych
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Mobilny internet prepaid - strona 64
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone