Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kajakiem po Adriatyku...

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Krzysztof1956
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 24.11.2011
...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysztof1956 » 14.03.2012 19:29

Poszukuję informacji n.t. możliwości zakupów artykułów spożywczych na Otoku Pasman, Otoku Ugljan (zachodnie brzegi), Dugim Otoku ...
terenowiec
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 347
Dołączył(a): 28.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) terenowiec » 14.03.2012 22:10

Na Uglianie byłem dwa lata temu przez dwa tygodnie. Zachodnie wybrzeże jest mało ludne z małą ilością osad. Jest kilka plaż, ale nie są wielkie. My, na początku września, mieliśmy raczej wietrzną pogodę i pływanie pontonem (380cm) było utrudnione. Do nawigacji używałem przede wszystkim książki 808 portów i zatok. Jest tam ładnie opisana większość zatoczek z panującymi w nich warunkami. Uważam, że lepszej pozycji na ten temat nie znajdziesz - przynajmniej w języku polskim.
Krzysztof1956
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 24.11.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysztof1956 » 15.03.2012 08:27

terenowiec napisał(a):Na Uglianie byłem dwa lata temu przez dwa tygodnie. Zachodnie wybrzeże jest mało ludne z małą ilością osad. Jest kilka plaż, ale nie są wielkie. My, na początku września, mieliśmy raczej wietrzną pogodę i pływanie pontonem (380cm) było utrudnione. Do nawigacji używałem przede wszystkim książki 808 portów i zatok. Jest tam ładnie opisana większość zatoczek z panującymi w nich warunkami. Uważam, że lepszej pozycji na ten temat nie znajdziesz - przynajmniej w języku polskim.


No tak, pooglądałem trochę zdjęć satelitarnych i jestem jako tako zorientowany co mnie czeka jesli chodzi o brzegi...z Biogradu zabiorę trochę prowiantu ale - zamierzam wypłynąć 16.06 i powrócić do Biogradu 30.06. - nie na całą włóczęgę, stąd konieczność odtwarzania po drodze zapasów...oczywiście od czasu do czasu jeśli będzie taka możliwość zjem coś gotowego...
Pozdrawiam serdecznie
Krzysztof
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010
Re: ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 15.03.2012 16:58

Krzysztof1956 napisał(a):Poszukuję informacji n.t. możliwości zakupów artykułów spożywczych na Otoku Pasman, Otoku Ugljan (zachodnie brzegi), Dugim Otoku ...

Na W (odmorskiej) stronie Pasmana w czerwcu raczej nic nie kupisz.
Może w Zdrelacu, tam gdzie jest most łączący Pasman i Ugljan :?:
Krzysztof1956
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 24.11.2011
Re: ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysztof1956 » 15.03.2012 18:06

longtom napisał(a):
Krzysztof1956 napisał(a):Poszukuję informacji n.t. możliwości zakupów artykułów spożywczych na Otoku Pasman, Otoku Ugljan (zachodnie brzegi), Dugim Otoku ...

Na W (odmorskiej) stronie Pasmana w czerwcu raczej nic nie kupisz.
Może w Zdrelacu, tam gdzie jest most łączący Pasman i Ugljan :?:


Dzięki, tak mi się właśnie wydawało po obejrzeniu zdjęć satelitarnych...z Biogradu - opływając południowy kraniec Otoku Pasman - do tego mostu będzie jakieś 40 km, chociaż ja może najpierw popłynę na Dugi Otok...wydaj mi się, że muszę zabrać prowiant na jakiś tydzień, wodę chyba gdzieś po drodze "dostanę"???
Pozdrawiam
Krzysztof
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 15.03.2012 18:20

Z ta wodą byłbym wstrzemięźliwy...
Krzysztof1956
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 24.11.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysztof1956 » 15.03.2012 18:26

FUX napisał(a):Z ta wodą byłbym wstrzemięźliwy...

No właśnie, czy możesz cos podpowiedzieć?
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 15.03.2012 18:34

Widzisz. Płynąc z Pakostane na Kornati, oglądałem mapy morskie tego rewiru. Nie pamiętam dokładnie, jak tam jest. Prąd być może; woda wątpię.
Wiele jest osad, domów, które nie maja ani wody, ani prądu.
Tak więc widzisz, że woda na wyspach, to towar deficytowy...
Krzysztof1956
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 24.11.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysztof1956 » 15.03.2012 18:47

FUX napisał(a):Widzisz. Płynąc z Pakostane na Kornati, oglądałem mapy morskie tego rewiru. Nie pamiętam dokładnie, jak tam jest. Prąd być może; woda wątpię.
Wiele jest osad, domów, które nie maja ani wody, ani prądu.
Tak więc widzisz, że woda na wyspach, to towar deficytowy...

Hm...no tak...wydaj mi się, że w zatoce Telacica coś będzie??? Potem w większych miejscowaściach - np Sali??? - coś tam kupię???...w każdym razie na pewno na 5 dni po 3 l na głowę musimy z Biogradu chyba zabrać...
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 15.03.2012 19:01

Krzysztof1956 napisał(a):...w każdym razie na pewno na 5 dni po 3 l na głowę musimy z Biogradu chyba zabrać...


Mam nadzieję że masz na myśli 3 litry na głowę na dzień :?:
Krzysztof1956
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 24.11.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysztof1956 » 15.03.2012 19:02

Rysio napisał(a):
Krzysztof1956 napisał(a):...w każdym razie na pewno na 5 dni po 3 l na głowę musimy z Biogradu chyba zabrać...


Mam nadzieję że masz na myśli 3 litry na głowę na dzień :?:

Ha, ha, ha...rzeczywiście, z mojego wpisu jednoznacznie to nie wynikało...oczywiście, że tak...
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 15.03.2012 19:16

To mnie uspokoiłeś, bo akurat córa patrzy na Bear Grylls'a i tak mi się nasunęło :wink:
Krzysztof1956
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 24.11.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysztof1956 » 15.03.2012 19:33

Rysio napisał(a):To mnie uspokoiłeś, bo akurat córa patrzy na Bear Grylls'a i tak mi się nasunęło :wink:

Czy fotografia pod Twoim, nickiem świadczy o tym, że pływałeś w interesujących mnie okolicach?
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 15.03.2012 19:43

Zdjęcia 3,5,6 są zrobione przy malutkiej, przybrzeżnej konobie w uvala Tala Donja (na poziomie miejscowości Kraj na przeciwległym brzegu wyspy Pasman. W lipcu można tam było kupić coś do jedzenia. W czerwcu nie mam pojęcia. A w Telascicy to na pewno coś bedzie działać. W Tkonie blisko portu jest informacja turystyczna. Tam dostałem tą mapkę, którą ci onegdaj przysłałem, tam mogą Ci coś podpowiedzieć.

pzdr :wink:
Krzysztof1956
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 24.11.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysztof1956 » 15.03.2012 20:10

longtom napisał(a):Zdjęcia 3,5,6 są zrobione przy malutkiej, przybrzeżnej konobie w uvala Tala Donja (na poziomie miejscowości Kraj na przeciwległym brzegu wyspy Pasman. W lipcu można tam było kupić coś do jedzenia. W czerwcu nie mam pojęcia. A w Telascicy to na pewno coś bedzie działać. W Tkonie blisko portu jest informacja turystyczna. Tam dostałem tą mapkę, którą ci onegdaj przysłałem, tam mogą Ci coś podpowiedzieć.

pzdr :wink:


No, dzięki...do wyjazdu pozostałuy mi równe 3 miesiące, rozpocząłem sprawdzanie sprzętu - 3 osobowy kajak składany jest już w serwisie - (tramowanie, przeróbki), pomału będę musiał popatrzeć na pozostały sprzęt...już się cieszę na myśl, że "powłóczę się" po tych ślicznych wodach...kto "liznął" choć trochę wodnej włóczęgi chyba mnie rozumie...all inclusive w wypasionym hotelu to nie dla mnie...
Pozdrawiam
Krzysztof
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone