Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

jak ominąć tunele ???

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
moni89
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 24.08.2005
jak ominąć tunele ???

Nieprzeczytany postnapisał(a) moni89 » 27.08.2005 11:39

czy jadąc do zadaru mogę ominąć te koszmarne :evil: tunele i nie nadrabiać za wiele drogi ? Pojadę od Grazu i co dalej ?
malina
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 03.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) malina » 27.08.2005 12:57

Te koszmarne tunele nie sa takie zle.Sa lepiej oswietlone i oznaczone niz tunele w Austrii i Slowenii.
aneta_jacek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1065
Dołączył(a): 05.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) aneta_jacek » 27.08.2005 13:43

Tez sie boisz tuneli????
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.08.2005 14:02

;)
Ostatnio edytowano 22.08.2013 12:18 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
moni89
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 24.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) moni89 » 27.08.2005 14:11

Boję się raczej korków przed nimi i w nich. dzieci wejdą mi na głowę po 10 minutach stania. Dlatego czekam aż ktoś może wymyśli mi inną drogę. Bo ja dopiero pierwszy raz w tamte rejony.
mitam
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 281
Dołączył(a): 26.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mitam » 27.08.2005 14:28

Możesz jechac tzw. starą drogą przez góry ale wtedy dopiero dzieci wejdą ci na głowę bo będziesz jechać 60 km/h a jak nie daj boże któreś zachce pipi to chyba w samochodzie bo nie ma się gdzie zatrzymać.
Moja rada jedź w tygodniu i bedzie bez probelmu. Ja jechałem nocą z czwartku na piątek tam i niebyło żadnego problemu z jazdą , ani na granicy ani w tunalach ani na cestinach ( opłata ) Wracałem w dzień też w czwartek i też żadnych problemów ani korków jedynie Wiedeń ale to już standart
wedrowycz
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 03.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wedrowycz » 27.08.2005 16:16

moni89 napisał(a):Boję się raczej korków przed nimi i w nich. dzieci wejdą mi na głowę po 10 minutach stania. Dlatego czekam aż ktoś może wymyśli mi inną drogę. Bo ja dopiero pierwszy raz w tamte rejony.


Ja jechałem pod koniec lipca w nocy z piątku na sobotę - nie było w ogóle kolejki.

Pozdrawiam,
Tomasz
moni89
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 24.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) moni89 » 27.08.2005 20:43

tylko, że ja muszę jechać w sobotę i na dodatek w dzień, bo mam tam być na popołudnie w sobotę, a w Grazu śpimy. Nie ma jeszcze jakiejś innej drogi niż ta stara przez góry ?
Przemolo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 18.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Przemolo » 27.08.2005 22:41

Ile jest tych tunelów od granicy Chorwacji do Zadaru?
Czy one są płatne (oprócz tego co za autostradę)?

Pytanie drugie - czy jadąc wspomnianą wyżej trasą płaci się za autostradę tylko raz - przy wyjeździe, czy co jakiś kawałek?
art 7
Odkrywca
Posty: 71
Dołączył(a): 25.07.2005
jak

Nieprzeczytany postnapisał(a) art 7 » 28.08.2005 08:41

tuneli jest kilka z tego dwa długie sv.rok i mala kapela,maja one po okolo 6 km.tunele sa bezpłatne placiz tylko wyłacznie za autostrade.jadąc od zagrzebia do splitu zaplacisz tylko przy zjezdzie na bramkach w dugopolje/157 kun/

art
art 7
Odkrywca
Posty: 71
Dołączył(a): 25.07.2005
jak

Nieprzeczytany postnapisał(a) art 7 » 28.08.2005 08:45

pomyłka tobie chodziło o zadar. z zagrzebia do zadaru zachód 105 kun


art
Tomek O.
Croentuzjasta
Posty: 286
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek O. » 28.08.2005 08:45

Powiem szczerze, że jeśli to pierwszy raz w Cro to moim zdaniem cała przyjemnosć w zobaczeniu tych tuneli, no ale...... jak wracałem to zauwazyłem że przed sv. Rokiem jest objazd zaznaczony dla tirów - pojedź tamtędy.
uboot
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 112
Dołączył(a): 30.05.2005
jedź przez tunele !!!

Nieprzeczytany postnapisał(a) uboot » 28.08.2005 12:58

jedź przez tunele, już lepsze jest stanie w korkach przed nimi niż ich objazdy. Gdy wracałem z CRO w tym roku (a było to 9 lipca) ze względu na ogromny ruch do morza, na Malej Kapeli ruch od morza puszczono "górą". Na początku to nawet się ucieszyłem, bo to i widoki i troszkę się pokręcić po "serpentinach" można... Ale im wyżej tym mina mi rzedła... zaczęły się chmurki, potem mżawka a na końcu niezły deszczyk :( . W górę to nawet było OK ale w dół... ABS przy 30km/h mi się włączał i chrobotał jak szalony a pewien gość z Dojczlandii jadący za mną przyszarżował - docisnął do 50 km/h, wyprzedził mnie i ..... na zakręcie pojechał prosto - jego szczęście, że akurat nie był to zakręt od strony urwiska, ale co przypierniczył w skałę to jego :(. J stałem troszkę w tych korkach przed tunelami i..... zawsze będę stał jeśli tylko nie będzie obowiązkowych objazdów. pozdrawiam.
vilto
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 17
Dołączył(a): 22.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) vilto » 28.08.2005 16:22

moni89 napisał(a):czy jadąc do zadaru mogę ominąć te koszmarne :evil: tunele i nie nadrabiać za wiele drogi ? Pojadę od Grazu i co dalej ?


wczoraj wracaliśmy i nie było żadnych korków, poza tym to jest nawet fajne przeżycie dla takiego małego szkraba
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 28.08.2005 18:04

Kwitliśmy na przełomie czerwca i lipca w Karlowacu na rozjazdach autostrad rankiem około 2 godzin w drodze do Cro. Tunel był już otwarty i nie trzeba było jechać górą. Stania ze 30 min. W drodze powrotnej Chorwaci poszli po rozum do głowy i dynamicznie kierowali ruchem w zależności od potrzeb, a niepotrzebne bramki koło Karlowacza chyba skasowali (stan na 10 lipca).
Reasumując. Wolę postać na autostradzie. niż telepać się 40-50 km/h na starych drogach. Za to, jak zwiedzam w okolicach zamieszkania, to preferuję te najbardziej hardkorowe i zwariowane; im więcej lastrika i zakrętów z odpowiednim nachyleniem, tym lepiej.
Szerokiej drogi.
Pozdrawiam
FUX
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone