Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

FKK Solaris lub Koversada

Plaże, kempingi, ośrodki FKK i wszystkie inne nietekstylne sprawy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 06.08.2014 21:00

piotrulex napisał(a):Nie wiem czy zadowolony ale z pewnością ubawiony :)


Nie wiem tylko czym ...
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 06.08.2014 21:11

bluesman napisał(a):
piotrulex napisał(a):Nie wiem czy zadowolony ale z pewnością ubawiony :)


Nie wiem tylko czym ...


Mi wystarczy, że ja wiem :)
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 06.08.2014 21:21

piotrulex napisał(a):
bluesman napisał(a):
piotrulex napisał(a):Nie wiem czy zadowolony ale z pewnością ubawiony :)


Nie wiem tylko czym ...


Mi wystarczy, że ja wiem :)


To po jaka cholerę piszesz ? :mrgreen:
naturysta-06
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 9694
Dołączył(a): 30.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) naturysta-06 » 06.08.2014 21:30

piotrulex napisał(a):
naturysta-06 napisał(a):napisał(a) piotrulex » 06-08-2014 14:12
..............

Jak widzę, lubisz mieć ostatnie słowo w dyskusji... :D .
A propos pierwszego wątku dyskusji, to dysponuję mapą (z okresu Jugosławii), wydaną w Ljubljanie, gdzie półwysep nazywa się ISTRA a nie ISTRIA...
Pozdrawiam!

To pojedz do Jugosławii :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Nie wiem czy zadowolony ale z pewnością ubawiony :)


* moje zauroczenie tym krajem i Adriatykiem oraz pierwsze zetknięcie z naturyzmem rozpoczęło się
wlaśnie w dawnej Jugosławii...
* ISTRA jest nazwą chorwacką i słoweńską, zaś ISTRIA włoską...
* a w jezyku polskim, np Google:

- Istra - Wybierz na urlop w Chorwacji - adriatic.hr‎
www.adriatic.hr/Istra‎
Do wyboru 16000 kwater nad morzem!

- Istria - 212 hoteli niedaleko plaż - TripAdvisor.com‎
pl.tripadvisor.com/‎

Pozwolę sobie już tego nie komentować.... :D
cropag
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 282
Dołączył(a): 31.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) cropag » 07.08.2014 08:09

Naturysto-06,

żałosny jesteś w tej dyskusji. Wyszukujesz argumenty, które mają się nijak do sprawy. Na linkowanych przez Ciebie stronach w treści jak byk stoi ISTRIA. Powoływanie się na historię, Jugosławię itd. przypomina mi pewne zdarzenie: założyłem się kiedyś z koleżanką, że jakieś (nie pamiętam już jakie) słowo nie istnieje w języku polskim. Na następny dzień koleżanka przyniosła mi wydruk jakiejś rozprawy literackiej, w której napisano, że to słowo było w użyciu w XVII wieku, ale potem zniknęło. Uważała, że wygrała zakład. Zachowujesz się podobnie: pewnie znajdziemy gdzieś język/dialekt, w którym Istria nazywa się np. Issa i wtedy moglibyśmy napisać, że byłem na Issie.
Póki co jesteśmy TU i TERAZ, używamy języka WSPÓŁCZESNEGO POLSKIEGO, a nie "starojugosłowiańskiego". A to, że ktoś napisze Istra, zamiast Istria, popełnia po prostu błąd (tak jak Ty to zrobiłeś). Chyba, że sytuacja wymaga użycia słowa Istra (np. nazwa hotelu, kempingu, alkoholu itp.).

Podsumowując: we współczesnym języku polskim półwysep nosi nazwę Istria i odmieniamy to słowo w miejscowniku "byłem na Istrii"). Amen.
Sorry za kontynuację OT, przyrzekam, że to mój ostatni post w tej sprawie.

cropag :papa:

Nie kombinuj już, podziękuj za naukę i będzie po sprawie... :lol:
swosmax
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 09.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) swosmax » 18.03.2015 11:08

Witam.
Poszukuje namiaru na jakiś domek/apartament/bungalow dla dwóch par / dwa pokoje, w Koversadzie.
Termin 1-8 sierpnia 2015
Jakoś w internecie i na forum nie moge znaleźć nic konkretnego, nie chcemy namiotów, a wujek google pokazuje tylko serwisy gdzie nawet nie ma bezpośredniego kontaktu do własciciela. Ma ktoś chociaż jakiś link do prywatnej strony własciciela apartamentu/domku etc ?
Jeśli ktoś może pomóc będę wdzięczny tutaj lub mail: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
bogdan1960
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 13.11.2016
FKK Solaris czerwiec 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bogdan1960 » 26.11.2016 18:27

Wybieramy się po raz pierwszy do Chorwacji w przyszłym roku. Dotychczasowe urlopy spędzone w Polsce na gołych plażach chcemy zamienić na coś innego a mianowicie na kamping naturystyczny. Myślimy o wyjeździe w czerwcu 2017 i mamy zapytania do bywalców w tym ośrodku: czy konieczne jest rezerwowanie noclegów na kampingu, czy lepiej zabrać namiot w rezerwie, gdyby nie było innej możliwości noclegu, jakie są ceny pobytu. Wybraliśmy ten kamping fkk bo jest w miarę na północy Chorwacji, więc i kilometrów z Polski będzie mniej. Myślimy też, jako że pojedziemy pierwszy raz do Ch, żeby zaczepić się, jechać za kimś kto wie jak dojechać, co omijać i gdzie płacić za przejazdy. Pozdrawiam Bogdan
BM
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 22.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) BM » 27.11.2016 12:51

Witam. Jeżeli chcecie mieszkać w apartamencie czy w namiocie musicie zdecydować już teraz bo apartamenty mogą już być zarezerwowane, a namiot to jest luz i mobilność czyli to co my najbardziej cenimy. 6 razy byliśmy w Chorwacji i zawsze w namiocie, ostatnie 3 razy w Koversadzie i 2 razy na wyspie i choć kusi nas pojechać na inne campy to nigdzie nie będzie takich warunków jak na wyspie w Koversadzie, a więc cień w miejscu postawienia namiotu, plaża 20m od namiotu z pomostem i cisza i spokój, jest jeszcze budka ze świeżym pieczywem , burkami, strudlem i wszystkim innym co mają pekary. Na wyspę nie można wjechać samochodem co powoduje, że pobyt tam jest dla nas idealny. Koszt pobytu 2 osób to ok 150zł w zależności od terminu dokładny cennik jest na stronie campingu.
bogdan1960
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 13.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) bogdan1960 » 28.11.2016 22:13

Witam. Nie mam uprawnień do pisania wiadomości na pw, więc tutaj dziękuję za otrzymane informacje. Na pewno się bardzo przydadzą. Może dopowiem jeszcze parę rzeczy. Jedziemy z Poznania i chcemy zrobić nocleg w Cieszynie. Chcemy jechać sami bez dzieci a długość pobytu planujemy na 6-8 dni. Nie upieram się na Solaris, wybrałem tylko dlatego, że jest w miarę na północy, więc i kilometrów mniej. Ale 100 czy 200 km nie robi na mnie dużej różnicy. Nie byliśmy nigdy na kampingu Fkk, alternatywnie myśleliśmy też o noclegu w mieście, hotelu, czy willi, a tylko chodzić na wypoczynek na gołą plażę. Ale chyba wolimy na kamping. Pozdrawiam i w te zimowe wieczory życzę dużo ciepełka.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 28.11.2016 22:17

Jeśli wolicie kemping i nie macie swojego namiotu, to na kempingu pobyt trzeba jednak zarezerwować.

PW działają po 4 postach.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 29.11.2016 19:02

Janusz Bajcer napisał(a):Jeśli wolicie kemping i nie macie swojego namiotu, to na kempingu pobyt trzeba jednak zarezerwować.

PW działają po 4 postach.


Bogdan pisał:

"czy lepiej zabrać namiot w rezerwie"

więc jak mniemam jadąc na camping bez zarezerwowanego spanka to weźmie z sobą ten namiot :)

Miej Bogdanie na uwadze, że z Poznania do Cieszyna będzie jechał mniej niż 5 godzin więc ja tu nad noclegiem bym się zastanowił. Dodatkow Cieszyn to raczej średnio po drodze jadąc na Istrie

Ja na Twoim miejscu bym jechał przez Wrocław, dalej A4, A1 przez Gorzyczki, Ostrawa, Brno, Wiedeń, Graz i cała płatna autostrada w Słowenii

Tematów drogowych jest sporo a na Solaris czy Koversadzie nie byliśmy

Możemy w odpowiednim temacie popisać nieco o FKK Ulika, który jest w zaplanowanej przez Was okolicy :)
Darek Prykiel
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darek Prykiel » 18.08.2017 21:33

My wczoraj wróciliśmy z Solaris FKK - jesteśmy pod wrażeniem - oczywiście pozytywnym.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 18.08.2017 23:33

Darek Prykiel napisał(a):My wczoraj wróciliśmy z Solaris FKK - jesteśmy pod wrażeniem - oczywiście pozytywnym.


Hej

Znajdź temat lub załóż nowy i opisz troszkę :)
Poprzednia strona

Powrót do Naturystyczna Chorwacja


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
FKK Solaris lub Koversada - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone